phpMyAdmin 5.2.2-dev - en to cs translation catalogue (3379 entries)

en: "%s" requires %s extension
cs: „%s“ vyžaduje rozšíření %s

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
cs: Příkaz „DROP DATABASE“ je vypnutý.

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
cs: „PRIMARY“ <b>musí</b> být název <b>pouze</b> primárního klíče!

en: % Time
cs: % času

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
cs: Využití vyrovnávací paměti klíčů MyISAM: %s%%, tato hodnota by měla být nad 95%%

en: %1$d column has been dropped successfully. | %1$d columns have been dropped successfully.
cs[0]: %1$d sloupec byl úspěšně zrušen.
cs[1]: %1$d sloupce byly úspěšně zrušeny.
cs[2]: %1$d sloupců bylo úspěšně zrušeno.

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
cs[0]: %1$d databáze byla úspěšně zrušena.
cs[1]: %1$d databáze byly úspěšně zrušena.
cs[2]: %1$d databází bylo úspěšně zrušeno.

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
cs[0]: Byl ovlivněn %1$d řádek.
cs[1]: Byly ovlivněny %1$d řádky.
cs[2]: Bylo ovlivněno %1$d řádků.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
cs[0]: Byl smazán %1$d řádek.
cs[1]: Byly smazány %1$d řádky.
cs[2]: Bylo smazáno %1$d řádků.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
cs[0]: Byl vložen %1$d řádek.
cs[1]: Byly vloženy %1$d řádky.
cs[2]: Bylo vloženo %1$d řádků.

en: %1$d total, %2$d in query
cs: %1$d celkem, %2$d v dotazu

en: %1$s (near <code>%2$s</code>)
cs: %1$s (poblíž <code>%2$s</code>)

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
cs[0]: %1$s odpovídající záznam v <strong>%2$s</strong>
cs[1]: %1$s odpovídající záznamy v <strong>%2$s</strong>
cs[2]: %1$s odpovídajících záznamů v <strong>%2$s</strong>

en: %1$sBzip2 compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
cs: %1$sKomprese a dekomprese bzip2%2$s vyžaduje funkce (%3$s), které nejsou dostupné na tomto systému.

en: %1$sGZip compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
cs: %1$sKomprese a dekomprese gzip%2$s vyžaduje funkce (%3$s), které nejsou dostupné na tomto systému.

en: %1$sLogin cookie validity%2$s greater than %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s may cause random session invalidation (currently session.gc_maxlifetime is %5$d).
cs: %1$sPlatnost přihlašovací cookie%2$s větší než %3$sssession.gc_maxlifetime%4$s může způsobit náhodné ukončení relace (session.gc_maxlifetime je nastaveno na %5$d).

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
cs: %a %d. %b %Y, %H:%M

en: %d errors were found during analysis.
cs: Při analýze bylo nalezeno %d chyb.

en: %d is not valid row number.
cs: %d není platné číslo řádku.

en: %d minute
cs: %d minuta

en: %d minutes
cs: %d minut(y)

en: %d object(s) created.
cs: Bylo vytvořeno %d objektů.

en: %d row affected by the last statement inside the procedure. | %d rows affected by the last statement inside the procedure.
cs[0]: Posledním příkazem v proceduře byl ovlivněn %d řádek.
cs[1]: Posledním příkazem v proceduře byly ovlivněny %d řádky.
cs[2]: Posledním příkazem v proceduře bylo ovlivněno %d řádků.

en: %d second
cs: %d sekunda

en: %d seconds
cs: %d sekund(y)

en: %d table(s)
cs: %d tabulek

en: %d total
cs: %d celkem

en: %s argument(s) passed
cs: Zadáno %s argumentů

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
cs: %s dnů, %s hodin, %s minut a %s sekund

en: %s has been disabled for this MySQL server.
cs: Úložiště %s je na tomto MySQL serveru vypnuté.

en: %s is available on this MySQL server.
cs: Úložiště %s je na tomto MySQL serveru je dostupné.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
cs: %s je výchozí úložiště na tomto MySQL serveru.

en: %s of %s
cs: %s z %s

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
cs: %s dotazů bylo provedeno %skrát během %s sekund.

en: %s result found | %s results found
cs[0]: nalezen %s výsledek
cs[1]: nalezeny %s výsledky
cs[2]: nalezeno %s výsledků

en: %s table | %s tables
cs[0]: %s tabulka
cs[1]: %s tabulky
cs[2]: %s tabulek

en: %s thread(s) took longer than %s seconds to start, it should be 0
cs: %s vláknům trvalo spuštění déle než %s sekund, mělo by to trvat 0

en: %s value
cs: Hodnota %s

en: %s view
cs: Pohled %s

en: %s%% of all clients are aborted. This value should be below 2%%
cs: %s%% všech klientů bylo přerušeno. Tato hodnota by měla být pod 2%%

en: %s%% of all connections are aborted. This value should be below 1%%
cs: %s%% všech připojení bylo přerušeno. Tato hodnota by měla být pod 1%%

en: %s%% of all sorts cause temporary tables, this value should be lower than 10%%.
cs: %s%% všech řazení využilo dočasných tabulek, tato hodnota by měla být pod 10%%.

en: %s%% of all temporary tables are being written to disk, this value should be below 25%%
cs: %s%% všech dočasných tabulek je zapisováno na disk, tato hodnota by měla být pod 25%%

en: %s/sec.
cs: %s/sek.

en: %sCreate%s a database named '%s' and setup the phpMyAdmin configuration storage there.
cs: %sVytvořit%s databázi s názvem '%s' a nastavit ji jako úložiště nastavení phpMyAdmina.

en: %sCreate%s missing phpMyAdmin configuration storage tables.
cs: %sVytvořit%s chybějící tabulky v úložišti nastavení phpMyAdmina.

en: %sCreate%s the phpMyAdmin configuration storage in the current database.
cs: %sVytvořit%s úložiště nastavení phpMyAdmina v aktuální databázi.

en: %sLogin cookie validity%s should be set to 1800 seconds (30 minutes) at most. Values larger than 1800 may pose a security risk such as impersonation.
cs: %sPlatnost přihlašovací cookie%s by měla být nastavena nejvýše na 1800 sekund (30 minut). Hodnoty vyšší než 1800 mohou znamenat bezpečnostní riziko; hrozí například podvržení identity.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
cs: %sZip komprese%s vyžaduje funkce (%s), které nejsou dostupné na tomto systému.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
cs: %sZip dekomprese%s vyžaduje funkce (%s), které nejsou dostupné na tomto systému.

en: '%1$s' depends on:
cs: '%1$s' závisí na:

en: '%s' database does not exist.
cs: Databáze '%s' neexistuje.

en: 'percona' found in version_comment
cs: V komentáři k verzi bylo nalezeno 'percona'

en: 'source' found in version_comment
cs: V komentáři k verzi bylo nalezeno 'source'

en: (See below for the actual view)
cs: (Vlastní pohled viz níže)

en: (continued)
cs: (pokračování)

en: (current)
cs: (aktuální)

en: (less efficient as indexes will be generated during table creation)
cs: (méně efektivní, protože při vytváření tabulky se budou generovat indexy)

en: + Add a new primary key column
cs: + Přidat nový sloupec primárního klíče

en: + Add column
cs: + Přidat sloupec

en: + Add constraint
cs: + Přidat omezení

en: + Show me the possible partial dependencies based on data in the table
cs: + Ukaž mi možné dílčí závislosti založené na datech v tabulce

en: , latest stable version:
cs: , nejnovější stabilní verze:

en: - none -
cs: - žádný -

en: -- None --
cs: -- Žádný --

en: .
cs: ,

en: 128-bit UUID (Universally Unique Identifier)
cs: 128 bitový UUID (Univerzální Unikátní Identifikátor)

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
cs: příkazy <code>INSERT DELAYED</code>

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
cs: příkazy <code>INSERT IGNORE</code>

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
cs[0]: <strong>Celkem:</strong> <em>%s</em> odpovídající záznam
cs[1]: <strong>Celkem:</strong> <em>%s</em> odpovídající záznamy
cs[2]: <strong>Celkem:</strong> <em>%s</em> odpovídajících záznamů

en: @SERVER@ will become the server name and @DATABASE@ will become the database name.
cs: Název serveru bude @SERVER@ a název databáze bude @DATABASE@.

en: @SERVER@ will become the server name, @DATABASE@ will become the database name and @TABLE@ will become the table name.
cs: Název serveru bude @SERVER@, název databáze bude @DATABASE@ a název tabulky bude @TABLE@.

en: @SERVER@ will become the server name.
cs: Název serveru bude @SERVER@.

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
cs: Jednobajtové číslo, se znaménkem v rozsahu -128 až 127, bez znaménka 0 až 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
cs: Dvoubajtové číslo, se znaménkem v rozsahu -32768 až 32767, bez znaménka 0 až 65535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
cs: Tříbajtové číslo, se znaménkem v rozsahu -8388608 až 8388607, bez znaménka 0 až 16777215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
cs: Čtyřbajtové číslo, se znaménkem v rozsahu -2147483648 až 2147483647, bez znaménka 0 až 4294967295

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
cs: Datový sloupec s maximální délkou 16777215 (2²⁴ - 1) znaků, uložen s tříbajtovým číslem určujícím jeho délku

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
cs: Datový sloupec s maximální délkou 255 (2⁸ - 1) znaků, uložen s jednobajtovým číslem určujícím jeho délku

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
cs: Datový sloupec s maximální délkou 4294967295 nebo 4GiB (2³² - 1) znaků, uložen s čtyřbajtovým číslem určujícím jeho délku

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
cs: Datový sloupec s maximální délkou 65535 (2¹⁶ - 1) znaků, uložen s dvoubajtovým číslem určujícím jeho délku

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
cs: Textový sloupec s maximální délkou 16777215 (2²⁴ - 1) znaků, uložen s tříbajtovým číslem určujícím jeho délku

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
cs: Textový sloupec s maximální délkou 255 (2⁸ - 1) znaků, uložen s jednobajtovým číslem určujícím jeho délku

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
cs: Textový sloupec s maximální délkou 4294967295 nebo 4GiB (2³² - 1) znaků, uložen s čtyřbajtovým číslem určujícím jeho délku

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
cs: Textový sloupec s maximální délkou 65535 (2¹⁶ - 1) znaků, uložen s dvoubajtovým číslem určujícím jeho délku

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
cs: Bitové pole (M), ukládající M bitů v záznam (výchozí je 1, maximum je 64)

en: A collection of curves with linear interpolation between points
cs: Množina křivek s lineární interpolací mezi body

en: A collection of geometry objects of any type
cs: Množina libovolných geometrických útvarů

en: A collection of points
cs: Množina bodů

en: A collection of polygons
cs: Množina mnohoúhelníků

en: A compressed file's name must end in <strong>.[format].[compression]</strong>. Example: <strong>.sql.zip</strong>
cs: Název komprimovaného souboru musí končit na <strong>.[formát].[komprese]</strong>. Například: <strong>.sql.zip</strong>

en: A curve with linear interpolation between points
cs: Křivka s lineární interpolací mezi body

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
cs: Datum a čas, podporovaný rozsah od %1$s do %2$s

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
cs: Datum, podporovaný rozsah od %1$s do %2$s

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
cs: Číslo s pohyblivou desetinnou čárkou, podporované rozsahy od -1.7976931348623157E+308 do -2.2250738585072014E-308, 0, a od 2.2250738585072014E-308 do 1.7976931348623157E+308

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
cs: Pokud je přítomno menší množství položek, použije se rozbalovací nabídka.

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
cs: Došlo k chybě při běhu Javascriptu. Přejete si odeslat chybové hlášení?

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
cs: Řetězec s pevnou délkou (0-255, výchozí je 1), který je vždy při ukládání zprava doplněn mezerami do požadované délky

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
cs: Číslo s pevnou desetinnou čárkou (M, D) - maximální počet číslic (M) je 65 (výchozí 10), maximální počet desetinných míst (D) je 30 (výchozí 0)

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
cs: Je dostupná novější verze phpMyAdmina, měli byste aktualizovat. Nová verze je %s a byla vydána %s.

en: A point in 2-dimensional space
cs: Bod v dvourozměrném prostoru

en: A polygon
cs: Mnohoúhelník

en: A primary key has been added on %s.
cs: Na sloupci %s byl vytvořen primární klíč.

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
cs: Jedna hodnota vybraná z množiny až 64 možností

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
cs: Číslo s pohyblivou desetinnou čárkou, podporované rozsahy od -3.402823466E+38 od -1.175494351E-38, 0, a od 1.175494351E-38 do 3.402823466E+38

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [doc@linked-tables]documentation[/doc].
cs: Zvláštní MySQL uživatel s omezenými právy, více informací v [doc@linked-tables]dokumentaci[/doc].

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
cs: Synonymum pro TINYINT(1), nula je považována ze nepravdu, jakékoliv jiné hodnoty za pravdu

en: A time, range is %1$s to %2$s
cs: Čas, podporovaný rozsah od %1$s do %2$s

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
cs: Časová značka v rozsahu od 1970-01-01 00:00:01 UTC do 2038-01-09 03:14:07 UTC, ukládaná jako počet sekund od počátku epochy (1970-01-01 00:00:00 UTC)

en: A type that can store a geometry of any type
cs: Geometrický útvar libovolného typu

en: A user account allowing any user from localhost to connect is present. This will prevent other users from connecting if the host part of their account allows a connection from any (%) host.
cs: Je k dispozici uživatelský účet umožňující připojení libovolného uživatele z lokálního hostitele. To zabrání připojení ostatních uživatelů, pokud nastavení hostitele na jejich účtu umožňuje připojení z libovolného (%) hostitele.

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
cs: Uživatelsky přívětivý popis tohoto serveru. Pokud necháte prázdné, zobrazí se jeho název.

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
cs: Řetězec s proměnlivou délkou (%s), skutečná maximální velikost může být ovlivněna maximální velikostí řádku

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
cs: Rok buď ve čtyřciferném (4, výchozí) nebo dvouciferném (2) formátu, povolené hodnoty jsou 70 (1970) až 69 (2069) nebo 1901 až 2155 a 0000

[ctx: AM/PM indication in time]
en: AM
cs: dop.

[ctx: AM/PM indication in time]
en: PM
cs: odp.

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
cs: AUTO_INCREMENT pro tabulky

en: AUTO_INCREMENT for table
cs: AUTO_INCREMENT pro tabulku

en: Aborted
cs: Přerušené

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
cs: Četnost přerušených klientů: %s, tato hodnota by měla být menší než 1 za hodinu

en: Aborted connections rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
cs: Četnost přerušených spojení je %s, tato hodnota by měla být menší než 1 za hodinu

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
cs: Zbývá asi %MIN minut a %SEC sekund.

en: About %SEC sec. remaining.
cs: Zbývá asi %SEC sekund.

en: Access denied!
cs: Přístup odepřen!

en: Account locking is not supported.
cs: Zamykání účtů není podporováno.

en: Action
cs: Operace

en: Actions
cs: Akce

en: Activate now
cs: Zapnout teď

en: Activate tracking for %s
cs: Zapnout sledování pro %s

en: Active options
cs: Zapnuté parametry

en: Add
cs: Přidat

en: Add %d value(s)
cs: Přidat %d hodnot

en: Add %s
cs: Přidat %s

en: Add %s column(s)
cs: Přidat %s sloupců

en: Add %s column(s) to index
cs: Přidat %s sloupců do indexu

en: Add %s statement
cs: Přidat příkaz %s

en: Add AUTO INCREMENT value
cs: Přidat hodnotu AUTO_INCREMENT

en: Add AUTO_INCREMENT value
cs: Přidat hodnotu AUTO_INCREMENT

en: Add DROP DATABASE
cs: Přidat DROP DATABASE

en: Add DROP TABLE
cs: Přidat DROP TABLE

en: Add DROP VIEW
cs: Přidat DROP VIEW

en: Add IF NOT EXISTS (less efficient as indexes will be generated during table creation)
cs: Přidat IF NOT EXISTS (méně efektivní, protože při vytváření tabulky se budou generovat indexy)

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
cs: Přidat ON DUPLICATE KEY UPDATE

en: Add a linestring
cs: Přidat linku

en: Add a new server
cs: Přidat nový server

en: Add a point
cs: Přidat bod

en: Add a polygon
cs: Přidat mnohoúhelník

en: Add a primary key on existing column(s)
cs: Přidat primární klíč na existující sloupec(ce)

en: Add an inner ring
cs: Přidat vnitřní obrys

en: Add an option for column "%s".
cs: Přidat parametr pro sloupec „%s“.

en: Add as
cs: Přidat jako

en: Add bookmark
cs: Přidat záložku

en: Add chart
cs: Přidat graf

en: Add chart to grid
cs: Přidat graf do mřížky

en: Add column
cs: Přidat sloupec

en: Add columns to central list
cs: Přidat sloupce do centrálního seznamu

en: Add constraints
cs: Přidat integritní omezení

en: Add event
cs: Přidat událost

en: Add geometry
cs: Přidat geometrii

en: Add index
cs: Přidat index

en: Add new column
cs: Přidat nový sloupec

en: Add parameter
cs: Přidat parametr

en: Add prefix
cs: Přidat předponu

en: Add prefix to table
cs: Přidat tabulce předponu

en: Add primary key
cs: Přidat primární klíč

en: Add privileges on the following database(s):
cs: Přidat oprávnění pro databáze:

en: Add privileges on the following routine:
cs: Přidat oprávnění k následující rutině:

en: Add privileges on the following table:
cs: Přidat oprávnění pro tabulku:

en: Add replica replication user
cs: Přidat replikačního uživatele pro replikovaný server

en: Add routine
cs: Přidat rutinu

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
cs: Přidejte vyhledávací parametry (část dotazu po příkazu „WHERE“):

en: Add statements:
cs: Přidat příkazy:

en: Add table prefix
cs: Přidat tabulce předponu

en: Add tables from other databases
cs: Přidat tabulky z jiných databází

en: Add this series
cs: Přidat tuto sérii

en: Add to Favorites
cs: Přidat do oblíbených

en: Add to central columns
cs: Přidat do centrálních sloupců

en: Add trigger
cs: Přidat trigger

en: Add user account
cs: Přidat uživatele

en: Add user group
cs: Přidat skupinu

en: Add/Delete columns:
cs: Přidat nebo odebrat sloupce:

en: Add/Delete criteria rows:
cs: Přidat nebo odebrat řádky kritérií:

en: Adding primary key
cs: Přidávám primární klíč

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
cs: Přidat vlastní komentář do hlavičky (\n odděluje řádky):

en: Additional search criteria
cs: Další parametr vyhledávání

en: Adjust privileges
cs: Upravit oprávnění

en: Administration
cs: Správa

en: Advanced options
cs: Rozšířené možnosti

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
cs: Pokročilé nastavení serveru, neměňte tyto volby, pokud nevíte, čeho se týkají.

en: Advisor
cs: Poradce

en: Advisor system
cs: Poradce

en: Affected rows:
cs: Ovlivněné záznamy:

en: Aggregate
cs: Sloučit

[ctx: Alias]
en: Column
cs: Sloupec

[ctx: Alias]
en: Database
cs: Databáze

[ctx: Alias]
en: Table
cs: Tabulka

en: All
cs: Všechno

en: All status variables
cs: Všechny stavové proměnné

en: Allow for searching inside the entire database.
cs: Povolit prohledávání přes celou databázi.

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
cs: Povolí přerušení importu v případě, že skript zjistí blížící se vypršení časového limitu. Tento způsob může být vhodný pro import velkých souborů, ovšem může poškodit transakce.

en: Allow login to any MySQL server
cs: Povolit přihlášení k libovolnému MySQL serveru

en: Allow logins without a password
cs: Povolit přihlášení bez hesla

en: Allow root login
cs: Povolit přihlašování uživatele root

en: Allow the interruption of an import in case the script detects it is close to the PHP timeout limit.
cs: Povolit přerušení importu v případě, že skript pozná, že se blíží časový limit nastavený v PHP.

en: Allow third party framing
cs: Povolit začlenění do cizího rámu

en: Allow to display all the rows
cs: Povolit zobrazení všech řádků

en: Allow to display database and table statistics (e.g. space usage).
cs: Povolí zobrazení statistik (např. použití místa) pro databáze a tabulky.

en: Allow users to customize this value
cs: Povolit uživatelům změnit tuto hodnotu

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
cs: Umožňuje přidávat uživatele a oprávnění bez znovunačítání tabulek s oprávněními.

en: Allows altering and dropping stored routines.
cs: Umožňuje měnit a rušit uložené procedury.

en: Allows altering and dropping this routine.
cs: Umožňuje změnit a zrušit tuto rutinu.

en: Allows altering the structure of existing tables.
cs: Umožňuje měnit strukturu existujících tabulek.

en: Allows changing data.
cs: Umožňuje měnit data.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
cs: Umožňuje připojení, i když je dosažen maximální počet připojení. Potřebné pro většinu operací pro správu serveru jako nastavování globálních proměnných a zabíjení vláken jiných uživatelů.

en: Allows creating and dropping indexes.
cs: Umožňuje vytvářet a odstraňovat indexy.

en: Allows creating and dropping triggers.
cs: Umožňuje vytváření a mazání triggerů.

en: Allows creating foreign key relations.
cs: Umožňuje vytvářet vztahy s cizími klíči.

en: Allows creating new databases and tables.
cs: Umožňuje vytvářet nové databáze a tabulky.

en: Allows creating new tables.
cs: Umožňuje vytvářet nové tabulky.

en: Allows creating new views.
cs: Umožňuje vytvářet nové pohledy.

en: Allows creating stored routines.
cs: Umožňuje vytvářet uložené procedury.

en: Allows creating temporary tables.
cs: Umožňuje vytvářet dočasné tabulky.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
cs: Umožňuje vytvářet, rušit a přejmenovávat účty uživatelů.

en: Allows deleting data.
cs: Umožňuje mazat data.

en: Allows deleting historical rows.
cs: Umožňuje mazání historických řádků.

en: Allows dropping databases and tables.
cs: Umožňuje odstranit databáze a tabulky.

en: Allows dropping tables.
cs: Umožňuje odstranit tabulky.

en: Allows executing stored routines.
cs: Umožňuje spouštět uložené procedury.

en: Allows executing this routine.
cs: Umožňuje spustit tuto rutinu.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
cs: Umožňuje importovat a exportovat data z/do souborů na serveru.

en: Allows inserting and replacing data.
cs: Umožňuje vkládat a přepisovat data.

en: Allows locking tables for the current thread.
cs: Umožňuje zamknout tabulku pro aktuální vlákno.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
cs: Umožňuje spuštění dotazu SHOW CREATE VIEW.

en: Allows reading data.
cs: Umožňuje vybírat data.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
cs: Umožňuje znovu načíst nastavení a vyprázdnění vyrovnávacích pamětí MySQL serveru.

en: Allows shutting down the server.
cs: Umožňuje vypnout server.

en: Allows the user to ask where the replicas / primaries are.
cs: Umožní uživateli zjistit, kde je replikovaný / primární server.

en: Allows to set up events for the event scheduler.
cs: Umožňuje plánovat úlohy pomocí plánovače.

en: Allows user to give to other users or remove from other users privileges that user possess on this routine.
cs: Umožňuje uživateli přidávat nebo odebírat ostatním uživatelům oprávnění k této rutině.

en: Allows user to give to other users or remove from other users the privileges that user possess yourself.
cs: Umožňuje uživateli přidávat nebo odebírat ostatním uživatelům oprávnění, která sám vlastní.

en: Allows viewing processes of all users.
cs: Umožňuje prohlížet procesy všech uživatelů.

en: Alter table order by
cs: Změnit pořadí tabulky podle

[ctx: Alter table order by a single field.]
en: (singly)
cs: (po jednom)

en: Always expand query messages
cs: Vždy rozbalit zprávy k dotazu

en: Always send error reports
cs: Vždy odesílat hlášení o chybě

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
cs: Osmibajtové číslo, se znaménkem v rozsahu -9223372036854775808 až 9223372036854775807, bez znaménka 0 až 18446744073709551615

en: An account already exists with the same username but possibly a different hostname.
cs: Přístupové údaje pro tohoto uživatele již existují (možná pro jiný počítač).

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
cs: Zkratka pro BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE

en: An alternate host to hold the configuration storage; leave blank to use the already defined host.
cs: Jiný server na kterém bude umístěno úložiště nastavení phpMyAdmina.

en: An alternate port to connect to the host that holds the configuration storage; leave blank to use the default port, or the already defined port, if the controlhost equals host.
cs: Jiný port pro připojení k serveru, na kterém bude umístěno úložiště nastavení phpMyAdmina; ponechte prázdné pro použití výchozího portu, nebo již nastaveného, pokud je nastaven stejný server jako pro připojení.

en: An entry with this name already exists.
cs: Položka s tímto názvem již existuje.

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
cs: Výčtový typ, umožňující výběr až z 65535 hodnot nebo speciální chybovou hodnotou ''

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
cs: Byla zjištěna chyba a hlášení o ní bylo automaticky odesláno jak máte nastaveno.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
cs: Byla zjištěna chyba, ale hlášení o ní se nepodařilo odeslat.

en: An error has occurred while loading the navigation display
cs: Došlo k chybě při nahrávání zobrazení navigace

en: An index has been added on %s.
cs: Na sloupci %s byl vytvořen index.

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
cs: Interní vztah není nutný, pokud existuje stejný vztah prostřednictvím cizího klíče.

en: Analyse query
cs: Analyzovat dotaz

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
cs: Načítám a analyzuji záznamy. To může chvíli trvat.

en: Analysing logs
cs: Zkoumám záznamy

en: Analyze
cs: Analyzovat

en: Analyze partition
cs: Analyzovat oddíl

en: Analyze table
cs: Analyzovat tabulku

en: Analyzing…
cs: Analyzuji…

en: And
cs: A

en: And:
cs: A:

en: Angular links
cs: Pravoúhlé spoje

en: Another column
cs: Další sloupec

en: Any
cs: Jakýkoliv

en: Any host
cs: Jakýkoliv počítač

en: Any user
cs: Jakýkoliv uživatel

en: Appearance settings
cs: Nastavení vzhledu

en: Append unit to data values
cs: Zobrazit hodnoty s jednotkou

en: Apply
cs: Použít

en: Apply a divisor
cs: Vynásobit

en: Apr
cs: dub

en: April
cs: duben

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
cs: Opravdu chcete změnit řazení ve všech sloupcích a převést data?

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
cs: Opravdu chcete změnit řazení a zkonvertovat data?

en: Are you sure?
cs: Jste si jistý?

en: As defined:
cs: Dle zadání:

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
cs: Podle vašeho nastavení jsou právě odesílány, prosím buďte trpěliví.

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Ask before sending error reports
cs: Zeptat se před odesláním hlášení o chybě

en: Attribute
cs: Vlastnost

en: Attributes
cs: Vlastnosti

en: Aug
cs: srp

en: August
cs: srpen

en: Authentication
cs: Přihlašování

en: Authentication Application (2FA)
cs: Aplikace pro přihlašování (2FA)

en: Authentication code:
cs: Ověřovací kód:

en: Authentication method to use.
cs: Která přihlašovací metoda se má použít.

en: Authentication plugin
cs: Rozšíření pro přihlašování

en: Authentication settings.
cs: Nastavení přihlašování.

en: Authentication type
cs: Typ přihlašování

en: Author
cs: Autor

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
cs: Automatické dokončování názvů tabulek a sloupců v SQL dotazech.

en: Autoextend increment
cs: Krok automatického zvětšování

en: Automatic recovery mode
cs: Automatický režim obnovy

en: Automatically create versions
cs: Automaticky vytvářet verze

en: Automatically send report next time
cs: Příště odeslat hlášení automaticky

en: Available browser display transformations
cs: Dostupné transformace pro zobrazení

en: Available input transformations
cs: Dostupné vstupní transformace

en: Available media types
cs: Dostupné typy médií

en: Available memory on this host: %s
cs: Dostupná paměť na tomto počítači: %s

en: Average load
cs: Průměrné zatížení

en: Back
cs: Zpět

en: Bad parameters!
cs: Chybné parametry!

en: Bad type!
cs: Chybný typ!

en: Basic settings
cs: Základní nastavení

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
cs: Tento sloupec možná nepůjde<br> kvůli délce upravit.

en: Bigger textarea for LONGTEXT
cs: Větší editační pole pro LONGTEXT

en: Binary
cs: Binární

en: Binary - do not edit
cs: Binární - neupravujte

en: Binary log
cs: Binární log

en: Bind parameters
cs: Svázané parametry

en: Blowfish secret
cs: Heslo Blowfish

en: Bookmark
cs: Záložka

en: Bookmark %s has been created.
cs: Byl vytvořen oblíbený dotaz %s.

en: Bookmark not created!
cs: Nepodařilo se uložit oblíbený dotaz!

en: Bookmark table
cs: Tabulka záložek

en: Bookmark this SQL query
cs: Přidat tento SQL dotaz do oblíbených

en: Bookmark this SQL query:
cs: Přidat tento SQL dotaz do oblíbených:

en: Bookmark:
cs: Záložka:

en: Bookmarked SQL query
cs: Oblíbený SQL dotaz

en: Bookmarked SQL query:
cs: Oblíbený SQL dotaz:

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Both
cs: Obojí

en: Both this table and the user groups table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__users[/kbd].
cs: Pro použití upravitelných nabídek musí být nastavena tato tabulka i tabulka uživatelů. Pokud libovolnou z nich nevyplníte, bude tato funkcionalita vypnutá. Doporučené nastavení: [kbd]pma__users[/kbd].

en: Both this table and the users table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__usergroups[/kbd].
cs: Pro použití upravitelných nabídek musí být nastavena tato tabulka i tabulka uživatelských nastavení. Pokud některou z nich nevyplníte, bude tato funkce vypnutá. Doporučené nastavení: [kbd]pma__users[/kbd].

en: Browse
cs: Projít

en: Browse foreign values
cs: Projít hodnoty cizích klíčů

en: Browse mode
cs: Režim prohlížení

en: Browse your computer:
cs: Procházet váš počítač:

en: Browse/Edit the points
cs: Projít/Upravit body

en: Browser display transformation
cs: Transformace při zobrazení

en: Browser display transformation options
cs: Možnosti transformace při zobrazení

en: Browser transformation:
cs: Transformace při prohlížení:

en: Browsing
cs: Procházím

en: Buffer Pool
cs: Vyrovnávací paměť

en: Buffer Pool Activity
cs: Aktivita vyrovnávací paměti

en: Buffer Pool Usage
cs: Využití vyrovnávací paměti

en: Buffer pool size
cs: Velikost vyrovnávací paměti

en: Buffered memory
cs: Vyrovnávací paměť

en: Build Query
cs: Vytvořit dotaz

en: Busy pages
cs: Zpracovávaných stránek

en: By disabling two factor authentication you will be again able to login using password only.
cs: Po zakázání dvoustupňového ověřování se budete moci opět přihlásit pouze pomocí hesla.

en: Bytes received
cs: Přijato bajtů

en: Bytes sent
cs: Odesláno bajtů

en: Bzip2
cs: Komprese bzip2

en: CHAR columns editing
cs: Úprava polí typu CHAR

en: CHAR textarea columns
cs: Sloupce pro textové oblasti typu CHAR

en: CHAR textarea rows
cs: Řádky pro textové oblasti CHAR

en: CREATE DATABASE before copying
cs: Vytvořit databázi před kopírováním (CREATE DATABASE)

en: CSV for MS Excel
cs: CSV pro MS Excel

en: CSV using LOAD DATA
cs: CSV pomocí LOAD DATA

en: Cached memory
cs: Mezipaměť

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
cs: Z mezipaměti dotazů jsou odstraňovány dotazy kvůli její malé velikosti.

en: Cached swap
cs: Cachovaný swap

en: Caching sha2 authentication
cs: Ověřování sha2 s využitím mezipaměti

en: Calls
cs: Volání

en: Can not find signon authentication script:
cs: Nepodařilo se nalézt přihlašovací skript pro signon:

en: Can you tell us the steps leading to this error? It decisively helps in debugging:
cs: Popište prosím kroky, které vedly k této chybě. Velmi to pomůže při ladění:

en: Can't copy table to same one!
cs: Nelze kopírovat tabulku na sebe samu!

en: Can't move table to same one!
cs: Nelze přesunout tabulku na sebe samu!

en: Can't rename index to PRIMARY!
cs: Index nelze přejmenovat na „PRIMARY“!

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cancel request
cs: Zrušit požadavek

en: Cannot connect: invalid settings.
cs: Nepodařilo se připojit: chybné nastavení.

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
cs: Nelze vytvořit kopii databáze se stejným názvem. Změňte název a zkuste to znovu.

en: Cannot log in to the MySQL server
cs: Nepodařilo se přihlášení k MySQL serveru

en: Cannot read uploaded file.
cs: Nahraný soubor nelze přečíst.

en: Cannot rename database to the same name. Change the name and try again.
cs: Databázi nelze přejmenovat na stejný název. Změňte název a zkuste to znovu.

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
cs: Nepodařilo se uložit nastavení „%s“. Změny se neprojeví po novém načtení stránky. Prosím zkontrolujte jestli se nezměnila struktura tabulky.

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
cs: Nepodařilo se uložit nastavení, odeslaný konfigurační formulář obsahuje chyby!

en: Cannot save settings, submitted form contains errors!
cs: Nepodařilo se uložit nastavení, odeslaný formulář obsahuje chyby!

en: Cardinality
cs: Mohutnost

en: Central columns
cs: Centrální sloupce

en: Central columns table
cs: Tabulka centrálních sloupců

en: Change
cs: Změnit

en: Change all column collations
cs: Změnit kódování všech sloupců

en: Change all tables collations
cs: Změnit kódování všech tabulek

en: Change all tables columns collations
cs: Změnit kódování sloupců všech tabulek

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link.
cs: Změnit jakákoliv její nastavení kliknutím na odkaz „Nastavení“.

en: Change login information / Copy user account
cs: Změnit informace o uživateli / Kopírovat uživatele

en: Change or reconfigure primary server
cs: Změnit nebo přenastavit primární server

en: Change password
cs: Změnit heslo

en: Change report settings
cs: Změnit nastavení hlášení

en: Change settings
cs: Změnit nastavení

en: Change to %s
cs: Změnit na %s

en: Changes tracking
cs: Sledování změn

en: Changing charset
cs: Měním znakovou sadu

en: Changing {query_cache_limit} (usually by increasing) may increase efficiency. This variable determines the maximum size a query result may have to be inserted into the query cache. If there are many query results above 1 MiB that are well cacheable (many reads, little writes) then increasing {query_cache_limit} will increase efficiency. Whereas in the case of many query results being above 1 MiB that are not very well cacheable (often invalidated due to table updates) increasing {query_cache_limit} might reduce efficiency.
cs: Změněním {query_cache_limit} (obvykle zvýšením) můžete zvýšit efektivitu. Tato proměnná určuje maximální velikost výsledku dotazu, který bude uložen v mezipaměti. Pokud máte mnoho výsledků dotazů nad 1 MiB, které jsou vhodné ke uložení do mezipaměti (jsou často čteny a minimálně zapisovány), tak zvýšením {query_cache_limit} zvýšíte její úspěšnost. Na druhou stranu, pokud dotazy nad 1 MiB nejsou vhodné k ukládání (například se daná tabulka příliš často mění), zvýšením {query_cache_limit} pravděpodobně úspěšnost snížíte.

en: Character set of the file
cs: Znaková sada souboru

en: Character set of the file:
cs: Znaková sada souboru:

en: Character sets and collations
cs: Znakové sady a řazení

en: Charset
cs: Znaková sada

en: Charsets
cs: Znakové sady

en: Chart
cs: Graf

en: Chart Title
cs: Název grafu

en: Chart arrangement
cs: Uspořádání grafů

en: Chart columns
cs: Sloupce grafu

en: Chart title
cs: Název grafu

en: Chart title:
cs: Název grafu:

en: Chart type
cs: Typ grafu

[ctx: Chart type]
en: Area
cs: Plošný

[ctx: Chart type]
en: Bar
cs: Pruhový

[ctx: Chart type]
en: Column
cs: Sloupcový

[ctx: Chart type]
en: Line
cs: Čárový

[ctx: Chart type]
en: Pie
cs: Koláčový

[ctx: Chart type]
en: Scatter
cs: Bodový

[ctx: Chart type]
en: Spline
cs: Křivkový

[ctx: Chart type]
en: Timeline
cs: Časový

en: Check
cs: Zkontrolovat

en: Check all
cs: Zaškrtnout vše

en: Check config file permissions
cs: Zkontrolovat přístupová práva konfiguračního souboru

en: Check for latest version
cs: Zkontrolovat nejnovější verzi

en: Check partition
cs: Zkontrolovat oddíl

en: Check privileges
cs: Zkontrolovat oprávnění

en: Check privileges for database "%s".
cs: Zkontrolovat oprávnění pro databázi „%s“.

en: Check referential integrity
cs: Zkontrolovat integritu odkazů

en: Check table
cs: Zkontrolovat tabulku

en: Check tables having overhead
cs: Zaškrtnout neoptimální

en: Check the columns which are redundant and click on remove. If no redundant column, click on 'No redundant column'
cs: Zkontrolujte, které sloupce jsou nadbytečné, a smažte je kliknutím na 'Odstranit nadbytečné sloupce'. Když nenaleznete žádné nadbytečné sloupce, klikněte na 'Žádný nadbytečný sloupec'

en: Check the columns which form a repeating group. If no such group, click on 'No repeating group'
cs: Zkontrolujte sloupce, které vytvářejí opakující se skupiny. Pokud žádnou opakující se skupinu nenaleznete, klikněte na 'Žádná opakující se skupina'

en: Checkpoint frequency
cs: Četnost vytváření kontrolních bodů

en: Checksum
cs: Kontrolní součet

en: Checksum table
cs: Tabulka kontrolních součtů

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
cs: Z funkcí zvolte „GeomFromText“ a vložte níže uvedený text jako hodnotu.

en: Choose column to display
cs: Vyberte sloupec, který se má zobrazit

en: Choose column to display:
cs: Zvolte sloupec, který chcete zobrazit:

en: Choose from which log you want the statistics to be generated from.
cs: Zvolte ze kterého záznamu si přejete vygenerovat statistiku.

en: Choose how you want tabs to work.
cs: Nastavení fungování panelů.

en: Choose the default action when sending error reports.
cs: Zvolte výchozí akci při odesílání hlášení o chybě.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
cs: Zvolte, co se má zobrazit při zobrazení struktury databáze (seznam tabulek).

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Clear fast filter
cs: Vymazat filtr

en: Clear series
cs: Odstranit série

en: Click
cs: Kliknutí

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
cs: Klikněte na datový bod pro zobrazení a případnou úpravu řádku.

en: Click on the bar to scroll to top of page
cs: Klikněte na pruh pro posunutí stránky nahoru

en: Click reset zoom button to come back to original state.
cs: Klikněte na tlačítko pro návrat do původního stavu.

en: Click the drop-down arrow<br>to toggle column's visibility.
cs: Klikněte na šipku<br>pro vybrání sloupců.

en: Click to dismiss this notification
cs: Kliknutím toto oznámení zavřete

en: Click to mark/unmark.
cs: Klikněte pro označení.

en: Click to sort results by this column.
cs: Klikněte pro seřazení výsledků podle tohoto sloupce.

en: Click to sort.
cs: Klikněte pro seřazení.

en: Click to toggle
cs: Klikněte pro přepnutí

en: Clients are usually aborted when they did not close their connection to MySQL properly. This can be due to network issues or code not closing a database handler properly. Check your network and code.
cs: Klienti jsou obvykle přerušeni pokud korektně neukončí připojení k serveru. Toto může být způsobeno problémy na síti nebo chybným kódem klienta, který spojení neukončí. Prosím zkontrolujte obě tyto možnosti.

en: Close
cs: Ukončit

en: Closed
cs: Uzavřené

en: Coalesce
cs: Spojit

en: Collapse
cs: Sbalit

en: Collapse all
cs: Sbalit vše

en: Collation
cs: Porovnávání

[ctx: Collation]
en: Arabic
cs: Arabština

[ctx: Collation]
en: Armenian
cs: Arménština

[ctx: Collation]
en: Baltic
cs: Baltské jazyky

[ctx: Collation]
en: Binary
cs: Binární

[ctx: Collation]
en: Bulgarian
cs: Bulharština

[ctx: Collation]
en: Burmese
cs: Barmština

[ctx: Collation]
en: Central European
cs: Středoevropské jazyky

[ctx: Collation]
en: Chinese
cs: Čínština

[ctx: Collation]
en: Classical Latin
cs: Latina (klasická)

[ctx: Collation]
en: Croatian
cs: Chorvatština

[ctx: Collation]
en: Cyrillic
cs: Cyrilice

[ctx: Collation]
en: Czech
cs: Čeština

[ctx: Collation]
en: Czech-Slovak
cs: Čeština a slovenština

[ctx: Collation]
en: Danish
cs: Dánština

[ctx: Collation]
en: English
cs: Angličtina

[ctx: Collation]
en: Estonian
cs: Estonština

[ctx: Collation]
en: Georgian
cs: Gruzínština

[ctx: Collation]
en: German (dictionary order)
cs: Němčina (slovník)

[ctx: Collation]
en: German (phone book order)
cs: Němčina (telefonní seznam)

[ctx: Collation]
en: Greek
cs: Řečtina

[ctx: Collation]
en: Hebrew
cs: Hebrejština

[ctx: Collation]
en: Hungarian
cs: Maďarština

[ctx: Collation]
en: Icelandic
cs: Islandština

[ctx: Collation]
en: Japanese
cs: Japonsky

[ctx: Collation]
en: Korean
cs: Korejština

[ctx: Collation]
en: Latvian
cs: Lotyština

[ctx: Collation]
en: Lithuanian
cs: Litevština

[ctx: Collation]
en: Persian
cs: Perština

[ctx: Collation]
en: Polish
cs: Polština

[ctx: Collation]
en: Romanian
cs: Rumunština

[ctx: Collation]
en: Russian
cs: Rusky

[ctx: Collation]
en: Simplified Chinese
cs: Zjednodušená čínština

[ctx: Collation]
en: Sinhalese
cs: Sinhálština

[ctx: Collation]
en: Slovak
cs: Slovenština

[ctx: Collation]
en: Slovenian
cs: Slovinština

[ctx: Collation]
en: Spanish (modern)
cs: Španělština (moderní)

[ctx: Collation]
en: Spanish (traditional)
cs: Španělština (tradiční)

[ctx: Collation]
en: Swedish
cs: Švédština

[ctx: Collation]
en: Thai
cs: Thajština

[ctx: Collation]
en: Traditional Chinese
cs: Tradiční čínština

[ctx: Collation]
en: Turkish
cs: Turečtina

[ctx: Collation]
en: Ukrainian
cs: Ukrajinština

[ctx: Collation]
en: Unknown
cs: neznámý

[ctx: Collation]
en: Vietnamese
cs: Vietnamština

[ctx: Collation]
en: West European
cs: Západoevropské jazyky

[ctx: Collation variant]
en: accent-insensitive
cs: nerozlišovat diakritiku

[ctx: Collation variant]
en: accent-sensitive
cs: rozlišovat diakritiku

[ctx: Collation variant]
en: binary
cs: binární

[ctx: Collation variant]
en: case-insensitive
cs: nerozlišovat velikost písmen

[ctx: Collation variant]
en: case-sensitive
cs: rozlišovat velikost písmen

[ctx: Collation variant]
en: kana-sensitive
cs: rozlišovat kana

[ctx: Collation variant]
en: multi-level
cs: víceúrovňové

[ctx: Collation variant]
en: no-pad
cs: nedoplňovat mezerami

en: Collation:
cs: Porovnávání:

en: Column
cs: Sloupec

en: Column %s has been dropped.
cs: Sloupec %s byl odstraněn.

en: Column alias
cs: Alias sloupce

en: Column information table
cs: Tabulka informací o sloupcích

en: Column maximum:
cs: Maximální hodnota sloupce:

en: Column minimum:
cs: Minimální hodnota sloupce:

en: Column name
cs: Název sloupce

en: Column name copying to clipboard failed!
cs: Kopírování názvu sloupce do schránky se nezdařilo!

en: Column name successfully copied to clipboard!
cs: Název sloupce byl úspěšně zkopírován do schránky!

en: Column names
cs: Názvy sloupců

en: Column names in first row
cs: Názvy sloupců na prvním řádku

en: Column names:
cs: Názvy sloupců:

en: Column names:
cs: Názvy sloupců:

en: Column selector
cs: Vybrat sloupec

en: Column-specific privileges
cs: Oprávnění pro jednotlivé sloupce

en: Column:
cs: Sloupec:

en: Columns
cs: Sloupce

en: Columns enclosed with
cs: Sloupce uzavřené do

en: Columns enclosed with:
cs: Sloupce uzavřené do:

en: Columns escaped with
cs: Sloupce escapované

en: Columns escaped with:
cs: Sloupce escapované:

en: Columns separated with:
cs: Sloupce oddělené:

en: Columns terminated with
cs: Sloupce ukončené

en: Command
cs: Příkaz

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment out these two lines if you do not need them.
cs: Zakomentujte následující dva řádky pokud je nepotřebujete.

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Comments
cs: Komentáře

en: Commonly monitored
cs: Obvykle monitorované

en: Composite with:
cs: Složit s:

en: Compress connection
cs: Komprimovat připojení

en: Compress connection to MySQL server.
cs: Zda se má komprimovat připojení k MySQL serveru.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
cs: Komprimovat exporty pomocí gzip za běhu bez velkých nároků na paměť; pokud narazíte na problémy s takto vytvořenými gzip archivy, zakažte tuto funkci.

en: Compress on the fly
cs: Komprimovat za letu

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
cs: Komprimovaný export nebude fungovat kvůli chybějící funkci %s.

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
cs: Komprimovaný import nebude fungovat kvůli chybějící funkci %s.

en: Compression
cs: Komprese

en: Compression:
cs: Komprese:

en: Config authentication
cs: Přihlašování config

en: Configurable menus:
cs: Nastavitelná nabídka:

en: Configuration already exists, setup is disabled!
cs: Konfigurace již existuje, nastavení je zakázáno!

en: Configuration contains incorrect data for some fields.
cs: Nastavení obsahuje neplatná data pro některé položky.

en: Configuration file
cs: Konfigurační soubor

en: Configuration has been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Configuration of pmadb…
cs: Konfigurace pmadb…

en: Configuration storage
cs: Úložiště nastavení

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
cs: Nastavení úložiště nastavení phpMyAdmina tak, aby získal přístup k dodatečným funkcím, viz sekce [doc@linked-tables]úložiště nastavení phpMyAdmina[/doc] v dokumentaci.

en: Configure two-factor authentication
cs: Nastavit dvoustupňové ověřování

en: Confirm
cs: Potvrzení

en: Confirm DROP queries
cs: Potvrzovat DROP dotazy

en: Confirm disabling two-factor authentication
cs: Potvrdit zakázání dvoustupňového ověřování

en: Confirm partial dependencies
cs: Potvrzení částečných závislostí

en: Confirm transitive dependencies
cs: Potvrzení tranzitivních závislostí

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
cs: Nepodařilo se připojit jako controluser, který je nadefinován v nastaveních.

en: Connection to server is disabled, please enable $cfg['AllowArbitraryServer'] in phpMyAdmin configuration.
cs: Připojení k serveru je zakázáno, povolte prosím $cfg['AllowArbitraryServer'] v konfiguraci phpMyAdmina.

en: Connection:
cs: Připojení:

en: Connections
cs: Připojení

en: Connections / Processes
cs: Připojení / Procesů

en: Connections are usually aborted when they cannot be authorized. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">This article</a> might help you track down the source.
cs: Připojení jsou obvykle přerušena pokud nemohou být ověřena. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">Tento článek</a> vám může pomoc najít příčinu.

en: Consider increasing {open_files_limit}, and check the error log when restarting after changing {open_files_limit}.
cs: Zvažte zvýšení {open_files_limit}, restartujte a poté zkontrolujte chybové záznamy.

en: Consider increasing {query_cache_limit}.
cs: Zvažte zvýšení {query_cache_limit}.

en: Consider increasing {sort_buffer_size} and/or {read_rnd_buffer_size}, depending on your system memory limits.
cs: V závislosti na velikosti operační paměti zvažte zvýšení hodnoty {sort_buffer_size} nebo {read_rnd_buffer_size}.

en: Console
cs: Konzole

en: Console height
cs: Výška konzole

en: Console mode
cs: Režim konzole

en: Constraint name
cs: Název omezení

en: Constraint properties
cs: Vlastnosti omezení

en: Constraints for dumped tables
cs: Omezení pro exportované tabulky

en: Constraints for table
cs: Omezení pro tabulku

en: Containing the word:
cs: Obsahuje slovo:

en: Content of table @TABLE@
cs: Obsah tabulky @TABLE@

en: Content-Security-Policy snippet for reCAPTCHA v2 API
cs: Fragment Content-Security-Policy pro API reCAPTCHA v2

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Continue insertion with %s rows
cs: Pokračovat ve vkládání s %s řádky

en: Continued table caption
cs: Titulek pokračování tabulky

en: Contribute
cs: Přispějte

en: Control host
cs: Kontrolní host

en: Control port
cs: Kontrolní port

en: Control replica:
cs: Ovládání replikovaného serveru:

en: Control user
cs: Kontrolní uživatel

en: Control user password
cs: Heslo kontrolního uživatele

en: Convert to Kana
cs: Převést na Kanu

en: Converts Boolean values to text (default 'T' and 'F'). First option is for TRUE, second for FALSE. Nonzero=true.
cs: Převede logické hodnoty na text (výchozí 'T' a 'F'). První parametr je text pro TRUE, druhý pro FALSE. Nenulová hodnota odpovídá TRUE.

en: Converts an (IPv4) Internet network address stored as a BIGINT into a string in Internet standard dotted format.
cs: Převede internetovou síťovou adresu (IPv4) uloženou jako BIGINT na text ve standardním formátu odděleném tečkami.

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format into a long integer.
cs: Převede IP adresu (IPv4/IPv6) do celočíselného formátu.

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format to binary
cs: Převede IP adresu (IPv4/IPv6) do binárního formátu

en: Converts an Internet network address stored as a binary string into a string in Internet standard (IPv4/IPv6) format.
cs: Převede internetovou síťovou adresu (IPv4/IPv6) uloženou jako binární řetězec na text ve standardním formátu.

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy database to
cs: Zkopírovat databázi do

en: Copy table
cs: Kopírovat tabulku

en: Copy table to (database.table)
cs: Kopírovat tabulku do (databáze.tabulka)

en: Copy table with prefix
cs: Zkopírovat tabulku s předponou

en: Copy tables to
cs: Zkopírovat tabulky do

en: Copy to clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

en: Copying database
cs: Kopíruji databázi

en: Copying failed!
cs: Kopírování se nezdařilo!

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
cs: Nelze přidat %1$s, protože se již v centrálním seznamu nacházejí!

en: Could not add columns!
cs: Nepodařilo se přidat sloupce!

en: Could not connect to the database server!
cs: Nepodařilo se připojit databázovému serveru!

en: Could not import configuration
cs: Nepodařilo se nahrát konfiguraci

en: Could not load class "%1$s"
cs: Nelze načíst třídu "%1$s"

en: Could not load export plugins, please check your installation!
cs: Nepodařilo se nahrát pluginy pro export, zkontrolujte prosím vaší instalaci!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
cs: Nepodařilo se nahrát pluginy pro import, zkontrolujte prosím vaší instalaci!

en: Could not load schema plugins, please check your installation!
cs: Nepodařilo se nahrát pluginy schémata, zkontrolujte prosím vaší instalaci!

en: Could not load the progress of the import.
cs: Nelze zjistit průběh importu.

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
cs: Nepodařilo se otevřít Sešit OpenDocument!

en: Could not remove columns!
cs: Nepodařilo se odstranit sloupce!

en: Could not save configuration
cs: Nepodařilo se uložit nastavení

en: Could not save favorite table!
cs: Nepodařilo se uložit oblíbenou tabulku!

en: Could not save recent table!
cs: Nepodařilo se uložit nedávnou tabulku!

en: Could not save table UI preferences!
cs: Nepodařilo se uložit nastavení prohlížení tabulky!

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
cs: Nelze odstranit sloupec %1$s, protože se v centrálním seznamu nenachází!

en: Count
cs: Počet

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create PHP code
cs: Vytvořit PHP kód

en: Create a new user account with the same privileges and …
cs: Vytvořit nového uživatele se stejnými oprávněními a …

en: Create a page and save to it
cs: Vytvořit stránku a uložit do ní

en: Create a pma user and give access to these tables.
cs: Vytvořte uživatele pma a přidělte mu oprávnění na tyto tabulky.

en: Create an index on %s columns
cs: Vytvořit index na %s sloupcích

en: Create bookmark
cs: Uložit vyhledávání

en: Create composite index
cs: Vytvořit složený index

en: Create database
cs: Vytvořit databázi

en: Create database with same name and grant all privileges.
cs: Vytvořit databázi se stejným názvem a přidělit všechna oprávnění.

[ctx: Create new column]
en: New
cs: Nové

[ctx: Create new database]
en: New
cs: Nová

en: Create new event
cs: Vytvořit novou událost

[ctx: Create new event]
en: New
cs: Nová

[ctx: Create new function]
en: New
cs: Nová

[ctx: Create new index]
en: New
cs: Nový

[ctx: Create new procedure]
en: New
cs: Nová

en: Create new routine
cs: Vytvořit novou rutinu

en: Create new table
cs: Vytvořit novou tabulku

[ctx: Create new table]
en: New
cs: Nová

en: Create new trigger
cs: Vytvořit nový trigger

[ctx: Create new trigger]
en: New
cs: Nový

[ctx: Create new user]
en: New
cs: Nový

[ctx: Create new view]
en: New
cs: Nový

en: Create relationship
cs: Vytvořit vztah

en: Create single-column index
cs: Vytvořit index na jednom sloupci

en: Create table
cs: Vytvořit tabulku

en: Create the following table
cs: Vytvořit následující tabulku

en: Create the needed tables with the <code>%screate_tables.sql</code>.
cs: Vytvořte potřebné tabulky pomocí skriptu <code>%screate_tables.sql</code>.

en: Create version
cs: Vytvořit verzi

en: Create version %1$s
cs: Vytvořit verzi %1$s

en: Create version %1$s of %2$s
cs: Vytvořit verzi %1$s z %2$s

en: Create view
cs: Vytvořit pohled

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Creating a foreign key over a non-indexed column would automatically create an index on it. Alternatively, you can define an index below, before creating the foreign key.
cs: Při vytvoření cizího klíče na sloupci bez indexu se na sloupci automaticky vytvoří index. Případně můžete před vytvořením cizího klíče definovat index níže.

en: Creation
cs: Vytvořeno

en: Creation/Update/Check dates
cs: Datum vytvoření, poslední změny a kontroly

en: Creation:
cs: Vytvořeno:

en: Criteria:
cs: Podmínka:

en: Current amount of Questions: %s
cs: Aktuální počet dotazů: %s

en: Current query cache size: %s
cs: Aktuální velikost mezipaměti dotazů: %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, Edit, Copy and Delete features may result in undesired behavior. %s
cs: Aktuální výběr neobsahuje unikátní klíč. Editování v mřížce může vést na nežádoucí chování. %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete features are not available. %s
cs: Aktuální výběr neobsahuje unikátní klíč. Editování v mřížce, zaškrtávací políčka nebo odkazy na editaci a mazání proto nejsou k dispozici. %s

en: Current server:
cs: Aktuální server:

en: Current settings
cs: Aktuální nastavení

en: Current values are tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s
cs: Aktuální hodnoty jsou tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s

en: Current version: %s
cs: Aktuální verze: %s

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
cs: Používáte revizi z Gitu %1$s z větve %2$s.

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom - display all possible options
cs: Vlastní - zobrazí všechna nastavení

en: Custom - display all possible options to configure
cs: Vlastní - zobrazí všechna možná nastavení

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
cs: Vlastní - jako výše, ale bez volby rychlý/vlastní

en: Customize appearance of the navigation panel.
cs: Přizpůsobení vzhledu navigačního panelu.

en: Customize browse mode.
cs: Přizpůsobení režimu prohlížení.

en: Customize default common import options.
cs: Přizpůsobení výchozího nastavení importu.

en: Customize default export options.
cs: Přizpůsobení výchozího nastavení exportu.

en: Customize default options
cs: Přizpůsobení výchozího nastavení

en: Customize default options.
cs: Přizpůsobení výchozího nastavení.

en: Customize edit mode.
cs: Přizpůsobení režimu úprav.

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
cs: Přizpůsobení odkazů zobrazených v políčcích pro SQL dotazy.

en: Customize startup page.
cs: Přizpůsobení úvodní stránky.

en: Customize text input fields.
cs: Přizpůsobení textových polí.

en: Customize the navigation tree.
cs: Přizpůsobení navigačního stromu.

en: DROP columns %s from the table %s
cs: ODSTRANIT sloupce %s z tabulky %s

en: Data creation options
cs: Možnosti vytváření dat

en: Data definition statement
cs: Příkaz pro definici dat

en: Data dictionary
cs: Datový slovník

en: Data directory
cs: Datový adresář

en: Data dump options
cs: Nastavení výpisu dat

en: Data file grow size
cs: Velikost nárůstu souboru s daty

en: Data files
cs: Soubor s daty

en: Data home directory
cs: Domovský adresář pro data

en: Data length
cs: Délka řádku

en: Data log threshold
cs: Hranice datového záznamu

en: Data manipulation statement
cs: Příkaz pro úpravu dat

en: Data only
cs: Jen data

en: Data point content
cs: Obsah datového bodu

en: Data pointer size
cs: Velikost ukazatele na data

en: Database
cs: Databáze

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
cs: Databáze %1$s byla zkopírována do %2$s.

en: Database %1$s has been created.
cs: Byla vytvořena databáze %1$s.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
cs: Databáze %1$s byla přejmenována na %2$s.

en: Database %s has been dropped.
cs: Databáze %s byla zrušena.

en: Database Log
cs: Záznam databáze

en: Database client version:
cs: Verze databázového klienta:

en: Database comment
cs: Komentář k databázi

en: Database comment:
cs: Komentář k databázi:

en: Database for user account
cs: Databáze pro uživatele

en: Database level tabs
cs: Záložky pro práci s databází

en: Database name
cs: Název databáze

en: Database name template
cs: Vzor pro název databáze

en: Database operations
cs: Operace s databází

en: Database seems to be empty!
cs: Databáze se zdá být prázdná!

en: Database server
cs: Databázový server

en: Database structure
cs: Struktura databáze

en: Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:
cs: Databázový systém nebo starší verze MySQL, se kterým má být výstup kompatibilní:

en: Database tree separator
cs: Oddělovač databázového stromu

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [doc@linked-tables]pmadb[/doc] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd].
cs: Databáze používaná pro relace, záložky a PDF stránky. Více informací naleznete na [doc@linked-tables]pmadb[/doc]. Pokud ponecháte prázdné, budou tyto funkce vypnuté. Doporučená hodnota: [kbd]phpmyadmin[/kbd].

en: Database-level tabs
cs: Záložky pro práci s databází

en: Database-specific privileges
cs: Oprávnění pro jednotlivé databáze

en: Database:
cs: Databáze:

en: Databases
cs: Databáze

en: Databases display options.
cs: Nastavení zobrazení databází.

en: Databases statistics
cs: Statistiky databází

en: Date
cs: Datum

en: Deactivate now
cs: Vypnout teď

en: Deactivate tracking for %s
cs: Vypnout sledování pro %s

en: Debug SQL
cs: Ladit SQL

en: Dec
cs: pro

en: December
cs: prosinec

en: Default
cs: Výchozí

en: Default database tab
cs: Výchozí panel databáze

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
cs: Výchozí formát; mějte na paměti, že tento seznam závisí na umístění (databáze, tabulka) a vždy dostupná je pouze volba SQL.

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Default server
cs: Výchozí server

en: Default server tab
cs: Výchozí panel serveru

en: Default sort order for tables with a primary key.
cs: Výchozí způsob řazení pro tabulky s primárním klíčem.

en: Default sorting order
cs: Výchozí pořadí řazení

en: Default table tab
cs: Výchozí panel tabulky

en: Default theme %s not found!
cs: Výchozí vzhled %s nebyl nalezen!

en: Default title
cs: Výchozí titulek

en: Default transformations
cs: Výchozí transformace

en: Default transformations for Bool2Text
cs: Výchozí transformace pro Bool2Text

en: Default transformations for DateFormat
cs: Výchozí transformace pro DateFormat

en: Default transformations for External
cs: Výchozí transformace pro External

en: Default transformations for Hex
cs: Výchozí transformace pro Hex

en: Default transformations for Inline
cs: Výchozí transformace pro Inline

en: Default transformations for PreApPend
cs: Výchozí transformace pro PreApPend

en: Default transformations for Substring
cs: Výchozí transformace pro Substring

en: Default transformations for TextImageLink
cs: Výchozí transformace pro TextImageLink

en: Default transformations for TextLink
cs: Výchozí transformace pro TextLink

en: Default value for foreign key checks checkbox for some queries.
cs: Výchozí hodnota cizího klíče u některých dotazů zaškrtne checkbox.

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
cs: Určuje, jak dlouho (v sekundách) je přihlašovací cookie platná.

en: Define new aliases
cs: Definovat nové aliasy

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
cs: Určuje, zda se má pamatovat předchozí přihlášení při použití přihlašování pomocí [kbd]cookie[/kbd].

en: Defined aliases
cs: Definované aliasy

en: Definer
cs: Zadavatel

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
cs: Určuje, jak dlouho (v sekundách) si má prohlížeč pamatovat přihlašovací cookie. Výchozí hodnota 0 znamená, že bude cookie uchována jen pro stávající relaci, tj. bude smazána v okamžiku, kdy zavřete okno prohlížeče. Tato volba je doporučena pro nedůvěryhodná prostředí.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
cs: Určuje seznam příkazů, které se automaticky používají pro vytvoření nových verzí.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
cs: Určuje maximální velikost vstupních polí pro sloupce typu CHAR a VARCHAR.

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
cs: Definuje minimální počet položek (tabulky, pohledy, procedury a události) pro zobrazení filtrovacího pole.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
cs: Určuje minimální velikost vstupních polí pro sloupce typu CHAR a VARCHAR.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed.
cs: Určuje, zda se mají zobrazovat SQL dotazy vytvořené phpMyAdminem.

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode.
cs: Určuje, jestli mají být zobrazeny typy polí při úpravě a vkládání záznamů.

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission.
cs: Určuje, zda má pole pro zadání dotazu zůstat zobrazeno i po odeslání.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
cs: Definuje, který typ ovládacích prvků se má používat při úpravách sloupců typu CHAR a VARCHAR; [kbd]input[/kbd] - umožňuje omezit délku vstupu, [kbd]textarea[/kbd] - umožňuje používat ve sloupcích odřádkování.

en: Definition
cs: Definice

en: Defragment table
cs: Opravit rozdrobení tabulky

en: Del
cs: Smazat

en: Del:
cs: Smazat:

en: Delayed inserts
cs: Odložené inserty

en: Delete
cs: Odstranit

en: Delete all cookies on logout
cs: Smazat všechny soubory cookie při odhlášení

en: Delete bookmark
cs: Odstranit uložené vyhledávání

en: Delete data or table
cs: Odstranit data nebo tabulku

en: Delete entry from tracking report?
cs: Odstranit záznamy o sledování ze záznamu?

en: Delete page
cs: Odstranit stránku

en: Delete pages
cs: Odstranit stránky

en: Delete relationship
cs: Smazat vztah

en: Delete settings
cs: Smazat nastavení

en: Delete the matches for the %s table?
cs: Odstranit nalezené záznamy z tabulky %s?

en: Delete the table (DROP)
cs: Odstranit tabulku (DROP)

en: Delete the view (DROP)
cs: Odstranit pohled (DROP)

en: Delete tracking
cs: Smazat sledovací data

en: Delete tracking data for these tables?
cs: Odstranit všechny informace o sledování těchto tabulek?

en: Delete tracking data for these versions?
cs: Odstranit údaje o sledování pro tyto verze?

en: Delete tracking data for this table?
cs: Odstranit všechny informace o sledování této tabulky?

en: Delete tracking data for this version?
cs: Odstranit údaje o sledování pro tuto verzi ?

en: Delete tracking data row from report
cs: Odstranit tyto informace o sledování této tabulky

en: Delete user group
cs: Odstranit skupinu uživatelů

en: Delete version
cs: Odstranit verzi

en: Deleting
cs: Odstraňuji

en: Deleting %s
cs: Odstraňuji %s

en: Deleting tracking data
cs: Odstraňuji sledovací data

en: Delimiter
cs: Oddělovač

en: Depending on your environment, it might be performance increasing to reduce this value.
cs: Zmenšení vyrovnávací paměti může přinést zvýšení výkonu.

en: Deprecated!
cs: Zastaralé!

en: Descending
cs: Sestupně

en: Description
cs: Popis

en: Designer
cs: Návrhář

en: Designer and PDF schema: table coordinates
cs: Designér a PDF schéma: tabulka souřadnic

en: Designer and creation of PDFs:
cs: Návrh a vytváření PDF:

en: Detailed profile
cs: Podrobné profilování

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Details…
cs: Podrobnosti…

en: Developer
cs: Pro vývojáře

en: Different tmp_table_size and max_heap_table_size
cs: Rozdílné tmp_table_size a max_heap_table_size

en: Differential
cs: Rozdíly

en: Direct links
cs: Přímé spoje

en: Direction
cs: Směr

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
cs: Adresář [code]config[/code], který používá nastavovací skript, pořád existuje v adresáři s phpMyAdminem. Měli byste ho odstranit, jakmile je phpMyAdmin nastaven. Pokud tak neučiníte, může být váš server ohrožen cizími lidmi přistupujícími k vašemu nastavení.

en: Directory on server where you can upload files for import.
cs: Adresář na serveru, kam můžete nahrát soubory pro import.

en: Directory where exports can be saved on server.
cs: Adresář na serveru pro ukládání exportů.

en: Dirty pages
cs: Změněných stránek

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disable %s
cs: Vypnout %s

en: Disable foreign key checks
cs: Vypnout kontrolu cizích klíčů

en: Disable multi table maintenance
cs: Vypnout hromadné operace s tabulkami

en: Disable shortcut keys
cs: Zakázat klávesové zkratky

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
cs: Vypnout některá varování zobrazovaná phpMyAdminem.

en: Disable the default warning that is displayed on the Structure page if column names in a table are reserved MySQL words.
cs: Vypne varování o použití klíčového slova MySQL v názvu sloupce na stránce se strukturou tabulky.

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found.
cs: Vypne varování, které se zobrazuje na stránce s detaily o struktuře databáze, pokud chybí jakákoliv tabulka z úložiště nastavení phpMyAdmina.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if Suhosin is detected.
cs: Vypne výchozí varování, které se zobrazuje na hlavní stránce, když se používá Suhosin.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if the value of the PHP setting session.gc_maxlifetime is less than the value of `LoginCookieValidity`.
cs: Vypne výchozí varování, které se zobrazuje na hlavní stránce, když je hodnota PHP nastavení session.gc_maxlifetime menší než hodnota 'LoginCookieValidity'.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
cs: Vypne hromadné operace pro údržbu tabulek, jako např. optimalizaci nebo opravu vybraných tabulek z databáze.

en: Disable two-factor authentication
cs: Zakázat dvoustupňové ověřování

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
cs: Zakázat použití INFORMATION_SCHEMA

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
cs: Zakáže úpravu sloupců typu BLOB a BINARY.

en: Display
cs: Zobrazit

en: Display GIS Visualization
cs: Zobrazit GIS data

en: Display as differential value
cs: Zobrazit jako rozdíl

en: Display chart
cs: Zobrazit graf

en: Display column for relationships
cs: Zobrazit sloupec pro vztahy

en: Display column was successfully updated.
cs: Zobrazený sloupec byl aktualizován.

en: Display columns table
cs: Tabulka s popisem sloupců

en: Display comments
cs: Zobrazit komentáře

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
cs: Zobrazit komentáře <i>(ty obsahují informace jako čas exportu, verzi PHP nebo MySQL serveru)</i>

en: Display features:
cs: Zobrazení funkcí:

en: Display foreign key relationships
cs: Zobrazit cizí klíče

[ctx: Display format]
en: Table
cs: Tabulka

en: Display logo
cs: Zobrazit logo

en: Display media types
cs: Zobrazit typy médií

en: Display order:
cs: Seřadit podle:

en: Display relational schema
cs: Zobrazit relační schéma

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
cs: Zobrazit volbu serveru v horní části navigačního panelu.

en: Display servers as a list
cs: Zobrazit servery jako seznam

en: Display servers selection
cs: Zobrazit výběr serverů

en: Display the function fields in edit/insert mode.
cs: Zobrazí seznam funkcí v editačním režimu.

en: Displaying column comments:
cs: Zobrazuji komentáře ke sloupcům:

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
cs: Zobrazí formátovaně datum nebo čas z pole TIME, TIMESTAMP, DATETIME nebo unixový timestamp v numerickém poli. První parametr je posun (v hodinách), který bude přidán k času (výchozí je 0). Druhý parametr je formátovací řetězec. Třetí určuje jestli si přejete zobrazit datum podle místního nastavení nebo UTC čas (použijte text „local“ nebo „utc“). Podle tohoto nastavení, formát má buďto syntaxi funkce strftime() pokud použijete „local“ nebo pro gmtime() pokud použijete „utc“.

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
cs: Zobrazí náhled obrázku s odkazem na obrázek; parametry jsou maximální šířka a výška v bodech. Poměr stran obrázku zůstane zachován.

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
cs: Zobrazí odkaz na stažení binárních dat sloupce. První parametr je název souboru, druhý název sloupce v tabulce, který obsahuje název souboru. Pokud zadáte druhý parametr, první musí být prázdný.

en: Displays a link to download this image.
cs: Zobrazí odkaz na obrázek (například stáhnutí pole blob).

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
cs: Zobrazí odkaz, sloupec obsahuje název souboru. První parametr je prefix URL (například „https://www.example.com/“), druhý text odkazu.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
cs: Zobrazí jen část textu. První parametr je posun od začátku (výchozí je 0) a druhý určuje délku textu, který se má zobrazit, pokud není uveden, bude zobrazen zbytek textu. Třetí parametr určuje, jaký text má být přidán za zkrácený text (výchozí je „…“).

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
cs: Zobrazí obrázek a odkaz, sloupec obsahuje název souboru. První parametr je prefix URL (například „https://www.example.com/“), druhý a třetí určuje šířku a výšku obrázku.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
cs: Zobrazí data šestnáctkově. Nepovinný parametr určuje po kolika znacích má být přidána mezera (výchozí hodnota je 2).

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
cs: Zobrazí původní obsah sloupce tak, jak je uložen v databázi, bez použití funkce htmlspecialchars(). Předpokládá se, že sloupec obsahuje platné HTML.

en: Distinct values
cs: Odlišné hodnoty

en: Distribution
cs: Distribuce

en: Divided by %s
cs: Vyděleno %s

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
cs: Provést „dotaz podle příkladu“ (zástupný znak: „%“)

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
cs: Provést „dotaz podle příkladu“ (zástupný znak: „%“) pro dva různé sloupce

en: Do not abort on INSERT error
cs: Nepřerušit při chybě v příkazu INSERT

en: Do not change the password
cs: Neměnit heslo

en: Do not import empty rows
cs: Neimportovat prázdné řádky

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
cs: Nepoužívat <code>AUTO_INCREMENT</code> pro nulové hodnoty

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
cs: Nepoužívat AUTO_INCREMENT pro nulové hodnoty

en: Do note however that this system provides recommendations based on simple calculations and by rule of thumb which may not necessarily apply to your system.
cs: Mějte však na paměti, že tento systém poskytuje doporučení na základě jednoduchých výpočtů a základních pravidel, která nemusí nutně platit pro váš systém.

en: Do you have a group of columns which on combining gives an existing column? For example, if you have first_name, last_name and full_name then combining first_name and last_name gives full_name which is redundant.
cs: Nemáte skupinu sloupců, které při zkombinování tvoří další existující sloupec? Pokud máte například sloupce jmeno, prijmeni a cele_jmeno, tak zkombinováním sloupců jmeno a prijmeni získáte cele_jmeno, takže sloupec cele_jmeno je nadbytečný.

en: Do you have a group of two or more columns that are closely related and are all repeating the same attribute? For example, a table that holds data on books might have columns such as book_id, author1, author2, author3 and so on which form a repeating group. In this case a new table (book_id, author) should be created.
cs: Nemáte skupinu dvou nebo více sloupců, které jsou si významově blízké a opakují stejný atribut? Například tabulka, která obsahuje data o knihách, může obsahovat sloupce jako id_knihy, autor1, autor2, autor3 a další, které vytvářejí opakující se skupinu atributů (autoři). Pokud ano, měli byste vytvořit novou tabulku (id_knihy, autor).

en: Do you have any column which can be split into more than one column? For example: address can be split into street, city, country and zip.
cs: Máte nějaké sloupce, které lze rozdělit na více sloupců? Například: adresa lze rozdělit na ulici, stát a PSČ.

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
cs: Opravdu chcete ODSTRANIT vybrané oddíly? Veškerá data na oddílech budou smazána!

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
cs: Opravdu si přejete ZKRÁTIT vybrané oddíly?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
cs: Opravdu si přejete odstranit vyhledávání „%s“?

en: Do you really want to delete the selected items?
cs: Opravdu si přejete odstranit vybrané položky?

en: Do you really want to delete this bookmark?
cs: Opravdu si přejete odstranit tuto záložku?

en: Do you really want to delete this central column?
cs: Opravdu chcete odstranit tento centrální sloupec?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
cs: Opravdu si přejete odstranit skupinu „%s“?

en: Do you really want to execute "%s"?
cs: Opravdu si přejete provést „%s“?

en: Do you really want to execute the following query?
cs: Opravdu si přejete vykonat následující příkaz?

en: Do you really want to remove partitioning?
cs: Opravdu si přejete odstranit vybrané oddíly?

en: Do you really want to reset the replica (RESET REPLICA)?
cs: Opravdu si přejete resetovat replikovaný server (RESET REPLICA)?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
cs: Opravdu si přejete odstranit přístupová práva vybraného(ných) uživatele(lů) ?

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
cs: Opravdu si přejete zobrazit všechny řádky? U velké tabulky by mohlo dojít ke spadnutí prohlížeče.

en: Do you want to copy encryption key?
cs: Přejete si zkopírovat šifrovací klíč?

en: Do you want to import remaining settings?
cs: Přejete si načíst zbývající nastavení?

en: Do you want to save the changes to the current page?
cs: Přejete si uložit změny na aktuální stránce?

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Documentation and further information about PBXT can be found on the %sPrimeBase XT Home Page%s.
cs: Dokumentace a další informace o PBXT můžete nalézt na %sstránkách PrimeBase XT%s.

en: Does not require SSL-encrypted connections.
cs: Nepožaduje zabezpečené připojení.

en: Donate
cs: Přispějte

en: Done
cs: Hotovo

en: Done dragging (rearranging) charts
cs: Ukončit přesouvání grafů

en: Double click
cs: Dvojklik

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
cs: Zdvojnásobit velikost editačního pole pro sloupec typu LONGTEXT.

en: Double-click to copy column name.
cs: Poklepejte pro zkopírování názvu sloupce.

en: Download
cs: Stáhnout

en: Drag to reorder
cs: Uspořádejte přetažením

en: Drag to reorder.
cs: Uspořádejte přetažením.

en: Drop
cs: Odstranit

en: Drop files here
cs: Přetáhněte sem soubory

en: Drop partition
cs: Zrušit oddíl

en: Drop the database (DROP)
cs: Odstranit databázi (DROP)

en: Drop the databases that have the same names as the users.
cs: Odstranit databáze se stejnými názvy jako jména uživatelů.

en: Dropping Foreign key.
cs: Odstraňuji cizí klíč.

en: Dropping Primary Key/Index
cs: Odstraňuji primární klíč/index

en: Dropping column
cs: Odstraňuji sloupec

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
cs: Vypisovat sloupce TIMESTAMP v UTC <i>(usnadní přenos sloupců TIMESTAMP mezi servery v různých časových pásmech)</i>

en: Dump all rows
cs: Všechny řádky

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
cs: Vypisovat binární sloupce šestnáctkově <i>(například vypíše 0x616263 místo „abc“)</i>

en: Dump has been saved to file %s.
cs: Výpis byl uložen do souboru %s.

en: Dump some row(s)
cs: Vypsat některé řádky

en: Dump table
cs: Vypsat tabulku

en: Dumping data
cs: Vypisuji data

en: Dumping data for query result
cs: Vypisuji data pro výsledek dotazu

en: Dumping data for table
cs: Vypisuji data pro tabulku

en: During current session
cs: Během aktuální relace

en: ENUM/SET editor
cs: Upravit ENUM/SET

en: ESRI Shape File
cs: Soubor ESRI

en: Each point represents a data row.
cs: Každý bod reprezentuje řádek dat.

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit ENUM/SET values
cs: Upravit hodnoty ENUM/SET

en: Edit event
cs: Upravit událost

en: Edit index
cs: Upravit index

en: Edit mode
cs: Režim úprav

en: Edit next row
cs: Upravit následující řádek

en: Edit partitioning
cs: Upravit rozdělení

en: Edit privileges
cs: Upravit oprávnění

en: Edit privileges:
cs: Upravit oprávnění:

en: Edit routine
cs: Upravit rutinu

en: Edit server
cs: Upravit server

en: Edit settings for %s
cs: Upravit nastavení pro %s

en: Edit structure by following the "Structure" link.
cs: Strukturu upravíte kliknutím na odkaz „Struktura“.

en: Edit trigger
cs: Upravit trigger

en: Edit user group
cs: Upravit skupinu

en: Edit user group: '%s'
cs: Upravit skupinu: '%s'

en: Edit view
cs: Upravit pohled

en: Edit/Insert
cs: Upravit/Vložit

en: Effective
cs: Efektivní

en: Empty
cs: Vyprázdnit

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
cs: Nevyplněné heslo kontrolního uživatele phpMyAdmina při použití úložiště nastavení phpMyAdmina!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
cs: Nevyplněný kontrolní uživatel phpMyAdmina při použití úložiště nastavení phpMyAdmina!

en: Empty session data
cs: Vyprázdnit data relace

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
cs: Prázdné přihlašovací URL při použití přihlašování [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
cs: Prázdný název signon relace při použití přihlašování [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty the table (DELETE FROM)
cs: Vyprázdnit tabulku (DELETE FROM)

en: Empty the table (TRUNCATE)
cs: Vyprázdnit tabulku (TRUNCATE)

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
cs: Při použití přihlašovací metody [kbd]config[/kbd] nebylo vyplněno uživatelské jméno!

en: Enable
cs: Zapnout

en: Enable %s
cs: Zapnout %s

en: Enable CodeMirror
cs: Povolit CodeMirror

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
cs: Zda se má použít SSL pro připojení k MySQL serveru.

en: Enable ZIP compression for import and export operations.
cs: Povolí ZIP kompresi pro importování a exportování.

en: Enable Zero Configuration mode
cs: Povolit režim Automatické konfigurace

en: Enable Zero Configuration mode which lets you set up phpMyAdmin configuration storage tables automatically.
cs: Povolit režim Automatické konfigurace, který umožňuje automatické nastavení tabulek konfiguračního úložiště phpMyAdmin.

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
cs: Zapněte rozšířené funkce v konfiguračním souboru (<code>config.inc.php</code>), můžete se inspirovat v <code>config.sample.inc.php</code>.

en: Enable autocomplete for table and column names
cs: Povolit automatické dokončování názvů tabulek a sloupců

en: Enable bzip2 compression for import operations.
cs: Povolit bzip2 kompresi pro importování.

en: Enable charts dragging
cs: Povolit přesouvání grafů

en: Enable drag and drop import
cs: Povolit import přetažením

en: Enable foreign key checks
cs: Zapnout kontrolu cizích klíčů

en: Enable gzip compression for import and export operations.
cs: Povolí gzip kompresi pro importování a exportování.

en: Enable highlighting
cs: Povolit zvýrazňování

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
cs: Povolte pokud si přejete historii dotazů ukládat do databáze (vyžaduje úložiště nastavení phpMyAdmina). Pokud toto zakážete, využijí se k zobrazení historie Java Scriptové rutiny (se zavřením okna ztratíte předchozí historii).

en: Enable linter
cs: Povolit kontrolování SQL

en: Enable navigation tree expansion
cs: Umožnit rozbalení navigačního stromu

en: Enable slow query logging by setting {log_slow_queries} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
cs: Povolte záznam pomalých dotazů nastavením {log_slow_queries} na 'ON'. To vám pomůže prozkoumat tyto zatěžující dotazy.

en: Enable slow query logging by setting {slow_query_log} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
cs: Povolte záznam pomalých dotazů nastavením {slow_query_log} na 'ON'. To vám pomůže prozkoumat tyto zatěžující dotazy.

en: Enable statistics
cs: Zobrazit statistiky

en: Enable the Developer tab in settings
cs: Povolit záložku Pro vývojáře v nastaveních

en: Enable the thread cache by setting {thread_cache_size} > 0.
cs: Povolte mezipaměť vláken nastavením {thread_cache_size} > 0.

en: Enable two-factor authentication
cs: Povolit dvoustupňové ověřování

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
cs: Povolte {concurrent_insert} nastavením na 1

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
cs: Povolí kontrolu poslední verze phpMyAdmina na hlavní stránce.

en: Enabling the general_log may increase the server load by 5-15%. Also be aware that generating statistics from the logs is a load intensive task, so it is advisable to select only a small time span and to disable the general_log and empty its table once monitoring is not required any more.
cs: Zapnutí záznamu dotazů může zvýšit zatížení serveru o 5-15%. Výpočet statistik z těchto záznamů je také výpočetně náročný, proto doporučujeme vybírat krátké časové období a záznam vypnout poté, co již monitorování nebudete potřebovat.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
cs: Toto nastavení umožňuje stránkám na jiných doménách začlenit phpMyAdmina do rámce, toto je potenciální [strong]bezpečnostní problém[/strong] a může umožnit XSS (Cross Frame Scripting) útoky.

en: Enclose export in a transaction
cs: Uzavřít příkazy v transakci

en: Enclose table and column names with backquotes
cs: Používat zpětné uvozovky u názvů tabulek a sloupců

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
cs: Uzavřít názvy tabulek a sloupců do zpětných uvozovek <i>(Zabrání interpretaci názvů obsahujících speciální znaky nebo klíčová slova)</i>

en: Encoding Conversion:
cs: Převod znakové sady:

en: Encryption key
cs: Šifrovací klíč

en: End of line
cs: Konec řádku

[ctx: End of recurring event]
en: End
cs: Konec

en: End of step
cs: Konec kroku

en: Engine
cs: Úložiště

en: Engines
cs: Úložiště

en: Enter criteria as free text
cs: Zadejte kritéria jako volný text

en: Enter each value in a separate field.
cs: Zadejte každou hodnotu do samostatného pole.

en: Enter executes queries in console
cs: Enter spustí dotazy v konzoli

en: Enter server connection parameters.
cs: Vložte parametry připojení k serveru.

en: Enter the Content-Security-Policy snippet for your reCAPTCHA v2 compatible API.
cs: Zadejte fragment Content-Security-Policy pro vaše API kompatibilní s reCAPTCHA v2.

en: Enter the URL for your reCAPTCHA v2 compatible API.
cs: Zadejte adresu URL vašeho API kompatibilního s reCAPTCHA v2.

en: Enter the request parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
cs: Zadejte parametr požadavku, který používá vaše API kompatibilní s reCAPTCHA v2.

en: Enter the response parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
cs: Zadejte parametr odezvy, který používá vaše API kompatibilní s reCAPTCHA v2.

en: Enter your private key for your domain reCAPTCHA service.
cs: Zadejte soukromý klíč pro službu reCAPTCHA ve vaší doméně.

en: Enter your public key for the reCAPTCHA service on your domain.
cs: Zadejte veřejný klíč pro službu reCAPTCHA ve vaší doméně.

en: Enter your siteverify URL for your reCAPTCHA service.
cs: Zadejte URL pro ověření služby reCAPTCHA.

en: Enter:
cs: Vložit:

en: Entered captcha is wrong, try again!
cs: Zadaný kód nebyl správný, zkuste to znovu!

en: Error
cs: Chyba

en: Error 1045: Access denied for user. Additional error information may be available, but is being hidden by the %s configuration directive.
cs: Error 1045: Přístup zamítnut. Další podrobnosti jsou skryty administrátorem %s.

en: Error 404! The page %s was not found.
cs: Chyba 404! Stránka %s nebyla nalezena.

en: Error 405! Request method not allowed.
cs: Chyba 405! Nepovolená metoda požadavku.

en: Error code: %s
cs: Číslo chyby: %s

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
cs: Chyba při vytváření cizího klíče na %1$s (zkontrolujte datové typy)

en: Error in ZIP archive:
cs: Chyba v ZIP archívu:

en: Error in processing request
cs: Chyba při zpracování požadavku

en: Error in processing request:
cs: Chyba při zpracování požadavku:

en: Error in processing request: No event with name %1$s found in database %2$s.
cs: Chyba při zpracování požadavku: V databázi %2$s nebyla nalezena žádná událost s názvem %1$s.

en: Error in processing request: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to view/export this routine.
cs: Chyba při zpracování požadavku: V databázi %2$s nebyla nalezena žádná rutina s názvem %1$s. Je možné, že nemáte potřebná oprávnění k zobrazení/exportu této rutiny.

en: Error in processing request: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
cs: Chyba při zpracování požadavku: V databázi %2$s nebyl nalezen žádný trigger s názvem %1$s.

en: Error in processing!
cs: Chyba při zpracování!

en: Error management:
cs: Práce s chybami:

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
cs: Chyba při přejmenování nahraného soubory, viz [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].

en: Error reading data for table %s:
cs: Chyba při čtení dat pro tabulku %s:

en: Error reading structure for table %s:
cs: Chyba při čtení struktury tabulky %s:

en: Error resetting replication.
cs: Chyba při obnovování replikace.

en: Error starting replication.
cs: Chyba při spuštění replikace.

en: Error stopping replication.
cs: Chyba při zastavování replikace.

en: Error text: %s
cs: Popis chyby: %s

en: Error when evaluating: %s
cs: Chyba při vyhodnocení: %s

en: Error while creating PDF:
cs: Chyba při vytváření PDF:

en: Error while loading the search.
cs: Chyba při nahrávání vyhledávání.

en: Error while moving uploaded file.
cs: Chyba při přesouvání nahraného souboru.

en: Error while working with template cache: %s
cs: Chyba při práci s mezipamětí šablon: %s

en: Error.
cs: Chyba.

en: Error: FOREIGN KEY relationship could not be added!
cs: Chyba: Nelze přidat vztah cizího klíče!

en: Error: Internal relationship could not be added!
cs: Chyba: Nelze přidat interní vztah!

en: Error: Internal relationship could not be removed!
cs: Chyba: Interní vztah nelze odstranit!

en: Error: Missing index on column(s).
cs: Chyba: Ve sloupci(ích) chybí index.

en: Error: Relational features are disabled!
cs: Chyba: Funkce relací jsou vypnuté!

en: Error: Token mismatch
cs: Chyba: neplatný token

en: Error: relationship already exists.
cs: Chyba: Vztah již existuje.

en: Errors occurred while executing rule expressions:
cs: Při provádění výrazů pravidel došlo k chybám:

en: Especially on a system with a lot of writes to InnoDB tables you should set {innodb_log_file_size} to 25% of {innodb_buffer_pool_size}. However the bigger this value, the longer the recovery time will be when database crashes, so this value should not be set much higher than 256 MiB. Please note however that you cannot simply change the value of this variable. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
cs: Obzvláště na systémech s velkým počtem zápisů do InnoDB je vhodné nastavit {innodb_log_file_size} na 25% {innodb_buffer_pool_size}. Nicméně čím je tato hodnota větší, tím déle bude trvat obnova databáze v případě problému, proto není vhodné nastavovat tuto hodnotu na více než 256 MiB. Zároveň mějte na paměti, že tuto hodnotu nelze změnit bez provedení dalších kroků. Je třeba vypnout server, odstranit logovací soubory InnoDB, nastavit novou hodnotu v my.cnf, spustit server a v logovacích souborech MySQL zkontrolovat, zda vše proběhlo v pořádku. Další informace naleznete v <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">tomto článku na blogu</a>

en: Event
cs: Událost

en: Event %1$s has been created.
cs: Byla vytvořena událost %1$s.

en: Event %1$s has been modified.
cs: Byla změněna událost %1$s.

en: Event name
cs: Název události

en: Event scheduler status
cs: Stav plánovače událostí

en: Event type
cs: Typ události

en: Events
cs: Události

en: Events:
cs: Události:

en: Excel edition
cs: Verze Excelu

en: Excel edition:
cs: Verze Excelu:

en: Except
cs: Kromě

en: Exclude definition of current user
cs: Vynechat definici aktuálního uživatele

en: Execute
cs: Spustit

en: Execute at
cs: Spustit v

en: Execute every
cs: Spustit každých

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter
cs: Spouštět dotazy stisknutím klávesy Enter a vložit nový řádek pomocí Shift+Enter

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter. To make this permanent, view settings.
cs: Spouštět dotazy stisknutím klávesy Enter a vložit nový řádek pomocí Shift+Enter. Chcete-li toto chování nastavit trvale, přejděte do nastavení.

en: Execute routine
cs: Spustit rutinu

en: Execute this query again?
cs: Spustit tento dotaz znovu?

en: Execution order
cs: Pořadí provedení

en: Execution results of routine %s
cs: Výsledek spuštění rutiny %s

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
cs: Nepodařilo se přečíst existující konfigurační soubor (%s).

en: Existing settings will be overwritten!
cs: Již uložené nastavení bude přepsáno!

en: Existing templates:
cs: Existující šablony:

en: Exit fullscreen
cs: Ukončit režim na celou obrazovku

en: Expand
cs: Rozbalit

en: Expand single database
cs: Rozbalit jedinou databázi

en: Expand/Collapse
cs: Rozbalit/sbalit

en: Explain
cs: Vysvětlit

en: Explain SQL
cs: Vysvětlit SQL

en: Explain output
cs: Vysvětlení dotazu

en: Export as %s
cs: Exportovat jako %s

en: Export as separate files
cs: Exportovat jako samostatné soubory

en: Export contents
cs: Exportovat obsah

en: Export databases as separate files
cs: Exportovat databáze jako samostatné soubory

en: Export defaults
cs: Výchozí nastavení exportu

en: Export metadata
cs: Exportovat metadata

en: Export method
cs: Způsob exportu

en: Export method:
cs: Způsob exportu:

en: Export of event %s
cs: Exportovat událost %s

en: Export of routine %s
cs: Export rutiny %s

en: Export of trigger %s
cs: Exportovat trigger %s

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
cs: Exportovat související metadata z úložiště konfigurace phpMyAdmin

en: Export relational schema
cs: Exportovat relační schéma

en: Export schema
cs: Exportovat schéma

en: Export table headers
cs: Exportovat hlavičky tabulek

en: Export table names
cs: Exportovat názvy tabulek

en: Export tables as separate files
cs: Exportovat tabulky jako samostatné soubory

en: Export templates table
cs: Exportovat tabulku šablon

en: Export templates:
cs: Šablony pro export:

en: Export the data of all tables.
cs: Exportovat data všech tabulek.

en: Export the structure of all tables.
cs: Exportuje strukturu všech tabulek.

en: Export time in UTC
cs: Exportovat čas v UTC

en: Export type
cs: Typ exportu

en: Export views as tables
cs: Exportovat pohledy jako tabulky

en: Exporting a raw query
cs: Exportuji surový dotaz

en: Exporting a raw query is not supported for this export method.
cs: Tento způsob exportu neumožňuje exportovat surové dotazy.

en: Exporting databases from the current server
cs: Exportuji databáze z aktuálního serveru

en: Exporting rows from "%s" table
cs: Exportuji řádky z tabulky „%s“

en: Exporting tables from "%s" database
cs: Exportuji tabulky z databáze „%s“

en: Expression
cs: Výraz

en: Expression or column list
cs: Seznam výrazů nebo sloupců

en: Extra
cs: Další

en: Extra options
cs: Další možnosti

en: Extra parameters for iconv
cs: Další parametry pro iconv

en: Extremely weak
cs: Extrémně slabé

en: FOREIGN KEY relationship has been added.
cs: Byl přidán vztah cizího klíče.

en: FOREIGN KEY relationship has been removed.
cs: Vztah cizího klíče byl odstraněn.

en: Failed
cs: Chyba

en: Failed attempts
cs: Nepovedených pokusů

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
cs: Selhalo vytvoření grafu z importovaného nastavení. Používám výchozí nastavení…

en: Failed calculating value for rule '%s'.
cs: Selhal výpočet hodnoty pro pravidlo '%s'.

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
cs: Selhalo vyhodnocení podmínky pro pravidlo '%s'.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
cs: Selhalo formátování textu pro pravidlo „%s“.

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
cs: Selhalo načtení konfiguračního souboru. Pravděpodobně se nejedná o JSON.

en: Failed running test for rule '%s'.
cs: Selhalo spuštění podmínky pro pravidlo „%s“.

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
cs: Selhalo vyčištění tabulky s nastavením procházení (viz $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Failed to connect to the reCAPTCHA service!
cs: Nepodařilo se připojit ke službě reCAPTCHA!

en: Failed to get description of column %s!
cs: Chyba při čtení popisu sloupce %s!

en: Failed to get real row count.
cs: Chyba při čtení skutečného počtu řádků.

en: Failed to read configuration file!
cs: Nepodařilo se načíst konfigurační soubor!

en: Failed to set configured collation connection!
cs: Nepodařilo se nastavit nakonfigurované kódování pro připojení!

en: Failed to set session cookie. Maybe you are using HTTP instead of HTTPS to access phpMyAdmin.
cs: Nepodařilo se nastavit relační cookie. Možná pro přístup do phpMyAdmina používáte protokol HTTP místo HTTPS.

en: Failed to write file to disk.
cs: Chyba při zapisování souboru na disk.

en: Fatal error: The navigation can only be accessed via AJAX
cs: Chyba: Navigace je přístupná jen přes AJAX

en: Favorite List is full!
cs: Seznam oblíbených je plný!

en: Favorite tables
cs: Oblíbené tabulky

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: Favorites table
cs: Oblíbené tabulky

en: Features
cs: Funkce

en: Feb
cs: úno

en: February
cs: únor

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
cs: Server provedl méně než 1000 dotazů, některá doporučení proto nemusí být přesná.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
cs: Soubor %s již na serveru existuje, změňte název souboru nebo zvolte přepsání souboru.

en: File could not be read!
cs: Soubor nelze přečíst!

en: File format to export
cs: Formát souboru pro export

en: File is a symbolic link
cs: Soubor je symbolický odkaz

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
cs: Soubor může být komprimovaný (%s) nebo nekomprimovaný.

en: File name template:
cs: Šablona pro název souboru:

en: File to import:
cs: Soubor pro importování:

en: File upload functionality for TEXT columns. It does not have a textarea for input.
cs: Funkce nahrání souboru pro sloupce typu TEXT. Neobsahuje textovou oblast pro vstup.

en: File upload stopped by extension.
cs: Nahrávání souboru zastaveno rozšířením.

en: File uploads are not allowed on this server.
cs: Upload souborů není na tomto serveru povolen.

en: File was not an uploaded file.
cs: Soubor nebyl nahrán.

en: Files
cs: Soubory

en: Filter
cs: Filtr

en: Filter by category…
cs: Filtrovat podle kategorie…

en: Filter queries by word/regexp:
cs: Filtrovat dotazy podle slova nebo regulárního výrazu:

en: Filter rows
cs: Filtrovat řádky

en: Filters
cs: Filtry

en: Find and replace
cs: Vyhledat a nahradit

en: Find and replace - preview
cs: Náhled nahrazování

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
cs: Vyhledání chyb v dotazu před jeho spuštěním. Je potřeba mít povolený CodeMirror.

en: Find partial dependencies
cs: Najít dílčí závislosti

en: Find transitive dependencies
cs: Najít tranzitivní závislosti

en: Find:
cs: Najít:

en: First day of calendar
cs: První den kalendáře

[ctx: First page]
en: Begin
cs: První

en: First step of normalization (1NF)
cs: První krok normalizace (1NF)

en: Flush (close) all tables
cs: Zavřít všechny tabulky

en: Flush query cache
cs: Vyprázdnit mezipaměť dotazů

en: Flush the table (FLUSH)
cs: Vyprázdnit vyrovnávací paměť pro tabulku („FLUSH“)

en: Following composer packages are missing:
cs: Chybí následující balíčky composeru:

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
cs: Budou provedeny následující změny, které budou platné do restartu serveru:

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
cs: Výchozí hodnotu zadejte jen jednu hodnotu bez uvozovek a escapování znaků, například: a

en: For display Options
cs: Pro zobrazení Nastavení

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.
cs: Pro každý následující sloupec vyberte <b>minimální množinu</b> sloupců mezi danou sadou, jejíž hodnoty dohromady jsou dostačující k určení hodnoty sloupce.

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.<br>Note: A column may have no transitive dependency, in that case you don't have to select any.
cs: Pro každý z níže uvedených sloupců vyberte <b>minimální množinu</b> sloupců z dané množiny, jejichž kombinované hodnoty jsou dostačující k určení hodnoty tohoto sloupce.<br>Poznámka: Sloupec nemusí mít žádnou tranzitivní závislost, v tom případě nemusíte vybírat žádné sloupce.

en: For testing purposes only!
cs: Pouze pro testovací účely!

en: Foreign key checks
cs: Kontrola cizích klíčů

en: Foreign key constraint
cs: Omezení cizího klíče

en: Foreign key constraint %s has been dropped
cs: Omezení cizího klíče %s bylo odstraněno

en: Foreign key constraints
cs: Omezení cizího klíče

en: Foreign key dropdown order
cs: Pořadí cizích klíčů v rozbalovací nabídce

en: Foreign key limit
cs: Nejvyšší počet cizích klíčů

en: Format
cs: Formát

en: Format of imported file
cs: Formát importovaného souboru

en: Format-specific options:
cs: Parametry pro výstupní formát:

en: Format:
cs: Formát:

en: Formats text as JSON with syntax highlighting.
cs: Zobrazí text jako JSON se zvýrazňováním syntaxe.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
cs: Zobrazí text jako SQL dotaz se zvýrazňováním syntaxe.

en: Formats text as XML with syntax highlighting.
cs: Zobrazí text jako XML se zvýrazňováním syntaxe.

en: Formatting SQL…
cs: Formátuji SQL…

en: Fr
cs: Pá

en: Free memory
cs: Volná paměť

en: Free pages
cs: Volných stránek

en: Free swap
cs: Volný swap

en: Fri
cs: Pát

en: Friday
cs: Pátek

en: From
cs: Z

en: From general log
cs: Z obecného záznamu dotazů

en: From slow log
cs: Ze záznamu pomalých dotazů

en: Full texts
cs: Celé texty

en: Function
cs: Funkce

en: Function to use when dumping data:
cs: Jakou funkci použít pro vypisování dat:

en: Functions
cs: Funkce

en: Functions:
cs: Funkce:

en: GLOBALS overwrite attempt
cs: Pokus o přepsání GLOBALS

en: GZip output buffering
cs: Mezipaměť pro GZip výstup

en: Garbage threshold
cs: Hranice odpadu

en: Garbled Data
cs: Poškozená data

en: General
cs: Obecné

en: General relation features
cs: Obecné funkce relací

en: General relation features:
cs: Obecné funkce relací:

en: General settings
cs: Obecná nastavení

en: Generate
cs: Vytvořit

en: Generate password
cs: Vytvořit heslo

en: Generate password:
cs: Vytvořit heslo:

en: Generated configuration file
cs: Vygenerovaný konfigurační soubor

en: Generation Time:
cs: Vytvořeno:

en: Geometry
cs: Geometrie

en: Geometry %d:
cs: Geometrie %d:

en: Get auto-saved query
cs: Načíst automaticky uložený dotaz

en: Get more themes!
cs: Získejte další témata vzhledu!

en: Get support
cs: Získejte podporu

en: Git information missing!
cs: Chybí informace o revizi Gitu!

en: Git revision:
cs: Revize Gitu:

en: Gives access to the complete list of databases.
cs: Umožňuje přístup k úplnému seznamu databází.

en: Global
cs: Globální

en: Global privileges
cs: Globální oprávnění

en: Go
cs: Proveď

en: Go back
cs: Jít zpět

en: Go back to previous page
cs: Návrat na předchozí stránku

en: Go back to this page
cs: Návrat na tuto stránku

en: Go to database: %s
cs: Přejít na databázi: %s

en: Go to link:
cs: Přejít na odkaz:

en: Go to table: %s
cs: Přejít na tabulku: %s

en: Go to view: %s
cs: Přejít na pohled: %s

en: Good
cs: Dobré

en: Got invalid version string from server
cs: Server odpověděl chybným textem verze

en: Grant
cs: Přidělování

en: Grant all privileges on database %s.
cs: Přidělit všechna oprávnění pro databázi %s.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
cs: Přidělit všechna oprávnění na jméno odpovídající masce (uživatel\_%).

en: Grid editing: save all edited cells at once
cs: Úpravy v mřížce: Uložit všechny upravené buňky najednou

en: Grid editing: trigger action
cs: Úpravy v mřížce: činnost pro spuštění

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined in the Databases and Tables tabs above).
cs: Seskupovat položky v navigačním stromu (určeno oddělovačem nastaveným nahoře v záložce Databáze a Tabulky).

en: Group items in the tree
cs: Seskupovat položky ve stromu

en: Group name:
cs: Název skupiny:

en: Group queries
cs: Seskupit dotazy

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
cs: Sloučit dotazy ignorováním dat ve WHERE

en: Groups
cs: Skupiny

en: Groups:
cs: Skupiny:

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth.
cs: Název pro zobrazení při HTTP přihlašování.

en: HTTP Realm
cs: HTTP doména

en: HTTP authentication
cs: Přihlašování přes HTTP

en: Handler
cs: Obslužné rutiny

en: Hardware Security Key (FIDO U2F)
cs: Hardwarový bezpečnostní klíč (FIDO U2F)

en: Hardware Security Key (WebAuthn/FIDO2)
cs: Hardwarový bezpečnostní klíč (WebAuthn/FIDO2)

en: Has no effect in this MySQL version.
cs: Nemá žádný vliv v této verzi MySQL.

en: Have a primary key
cs: Má primární klíč

en: Help
cs: Nápověda

en: Hidden navigation items table
cs: Tabulka skrývání navigace

en: Hide
cs: Skrýt

en: Hide arguments
cs: Skrýt argumenty

en: Hide browser transformation
cs: Nepoužít při prohlížení transformace

en: Hide databases
cs: Skrýt databáze

en: Hide databases matching regular expression (PCRE).
cs: Skrýt databáze odpovídající regulárnímu výrazu (PCRE).

en: Hide find and replace criteria
cs: Skrýt parametry vyhledávání a nahrazování

en: Hide panel
cs: Skrýt panel

en: Hide partial dependencies list
cs: Skrýt seznam částečných závislostí

en: Hide query box
cs: Skrýt pole pro dotaz

en: Hide search criteria
cs: Skrýt parametry vyhledávání

en: Hide search results
cs: Skrýt výsledky vyhledávání

en: Hide table structure actions
cs: Skrýt akce při zobrazení struktury tabulky

en: Hide trace
cs: Skrýt trasovací informace

en: Hide/Show all
cs: Skrýt/Zobrazit vše

en: Hide/Show tables with no relationship
cs: Skrýt/Zobrazit tabulky bez vztahu

en: Hide/show navigation items:
cs: Zobrazit nebo skrýt položky z navigace:

en: Highlight pointer
cs: Zvýrazňovač řádků při ukázání

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
cs: Zvýrazní řádky, na které ukazuje kurzor myši.

en: Highlight selected rows.
cs: Zvýrazní označené řádky.

en: Highlight server under the mouse cursor.
cs: Zvýraznit server pod kurzorem myši.

en: Hint: Please follow the procedure carefully in order to obtain correct normalization
cs: Tip: Prosím postupujte opatrně, aby se dosáhlo správné normalizace

en: History
cs: Historie

en: Home
cs: Hlavní strana

en: Host
cs: Počítač

en: Host authorization order
cs: Pořadí ověřování hostitelů

en: Host authorization rules
cs: Pravidla ověřování hostitelů

en: Host name
cs: Název počítače

en: Host name:
cs: Název počítače:

en: Host:
cs: Počítač:

en: Hostname where MySQL server is running.
cs: Název počítače, na kterém běží MySQL server.

en: Hour
cs: Hodiny

en: Hovering over a point will show its label.
cs: Najetí myší nad bod ukáže jeho název.

en: How many queries are kept in history.
cs: Kolik dotazů se má držet v historii.

en: How many rows can be inserted at one time.
cs: Kolik řádků lze vložit naráz.

en: How many temporary files mysqld has created.
cs: Počet vytvořených dočasných souborů.

en: How to display the menu tabs
cs: Jak zobrazit panely nabídky

en: How to display various action links
cs: Jak zobrazit akční odkazy

en: How to use
cs: Návod k použití

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
cs: Bohužel během posledního pokusu nebyla žádná data načtena. Toto obvykle znamená, že phpMyAdmin nebude schopen načíst tento soubor, pokud nezvýšíte časové limity v PHP.

en: Icons
cs: Ikony

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
cs: Pokud je povoleno, dochází při odhlášení ke smazání souborů cookie na všech serverech, pokud je zakázáno, smaže se cookie pouze pro aktuální server. Zakázání může způsobit, že se zapomenete odhlásit od ostatních serverů, pokud jich používáte více.

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
cs: Pokud je sloupec typu „enum“ nebo „set“, zadávejte hodnoty v následujícím formátu: 'a','b','c'…<br>Pokud potřebujete mezi těmito hodnotami zadat zpětné lomítko („\“) nebo jednoduché uvozovky („'“), napište před ně zpětné lomítko (například '\\xyz' nebo 'a\'b').

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
cs: Pokud je povoleno, PMA pokračuje ve zpracování víceprvkových dotazů, i když jeden z nich selhal.

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
cs: Pokud je povoleno, může uživatel zadat libovolný MySQL server do formuláře pro přihlašování pomocí cookies.

en: If it's not possible to make existing column combinations as primary key
cs: Pokud není možné vytvořit existující kombinaci sloupců jako primární klíč

en: If the data in each row of the file is not in the same order as in the database, list the corresponding column names here. Column names must be separated by commas and not enclosed in quotations.
cs: Pokud není pořadí sloupců v souboru stejné jako pořadí v databázi, zadejte zde odpovídající názvy sloupců. Názvy sloupců musí být odděleny čárkami a nesmí být uzavřeny do uvozovek.

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
cs: Pokud by rozdíl velikosti dočasného souboru pro rychlé vytvoření indexu MyISAM oproti použití mezipaměti klíčů překročil zde uvedenou hodnotu, použije se metoda mezipaměti klíčů.

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
cs: Pokud je tato hodnota větší než 1, vytvářejí se indexy v MyISAM tabulkách během obnovy nebo řazení paralelně (každý index ve vlastním vlákně).

en: If using [kbd]cookie[/kbd] authentication and %sLogin cookie store%s is not 0, %sLogin cookie validity%s must be set to a value less or equal to it.
cs: Při použití přihlašování přes [kbd]cookie[/kbd] a při %sUkládání přihlašovací cookie%s vyšší než 0 musí být %sPlatnost přihlašovací cookie%s nastavena na vyšší hodnotu než je tato.

en: If you did not compile from source, you may be using a package modified by a distribution. The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries, not any package distributions (such as RedHat, Debian/Ubuntu etc).
cs: Pokud jste MySQL nekompilovali ze zdrojových kódů, používáte balíček dodávaný vaší distribucí. Dokumentace MySQL přesně popisuje pouze oficiální binárky MySQL a to se může lišit od těch dodávaných distribucí (jako RedHat, Debian/Ubuntu atd).

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
cs: Pokud narazíte na jakékoliv problémy, prosíme nahlaste chybu ručně.

en: If you feel this is necessary, use additional protection settings - %1$shost authentication%2$s settings and %3$strusted proxies list%4$s. However, IP-based protection may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
cs: Pokud to považujete za nutné, použijte další možnosti zabezpečení - %1$somezení počítačů%2$s a %3$sseznam důvěryhodných proxy%4$s. Zabezpečení založené na IP adresách však nemusí být spolehlivé, pokud je vaše IP adresa dynamicky přidělována poskytovatelem spolu s mnoha dalšími uživateli.

en: If you have deliberately changed one of either: The server uses the lower value of either to determine the maximum size of in-memory tables. So if you wish to increase the in-memory table limit you will have to increase the other value as well.
cs: Pokud jste změnili jednu z těchto hodnot: Server používá určí maximální velikost tabulek v paměti podle nižší hodnoty z těchto proměnných. Pokud si přejete tuto velikost zvýšit, musíte zvýšit obě dvě.

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow this link to use a secure connection.
cs: Pokud je Váš server nastaven tak, aby přijal HTTPS požadavky, klikněte na tento odkaz pro použití zabezpečeného připojení.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Ignore All
cs: Ignorovat vše

en: Ignore all databases; Replicate:
cs: Nereplikovat databáze s výjimkou:

en: Ignore errors
cs: Ignorovat chyby

en: Ignore multiple statement errors
cs: Ignorovat chyby ve víceprvkových dotazech

en: Ignoring unsupported language code.
cs: Ignorován nepodporovaný jazykový kód.

en: Image preview here
cs: Náhled obrázku zde

en: Image upload functionality which also displays a thumbnail. The options are the width and height of the thumbnail in pixels. Defaults to 100 X 100.
cs: Funkce nahrání obrázku, která zobrazuje také náhled. Lze zvolit šířku a výšku náhledu v bodech. Výchozí nastavení je 100 x 100.

en: Immediate table locks %
cs: Procento okamžitého získání zámku tabulky

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
cs: Okamžitých zamčení tabulky: %s%%, tato hodnota by měla být nad 95%%

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
cs: Importovat měny (5.00 místo $5.00)

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
cs: Importovat měny <i>(např. 5.00 místo $5.00)</i>

en: Import defaults
cs: Výchozí nastavení importu

en: Import from browser's storage
cs: Načíst z úložiště v prohlížeči

en: Import from file
cs: Importovat ze souboru

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
cs[0]: Import byl úspěšně dokončen, byl proveden %d dotaz.
cs[1]: Import byl úspěšně dokončen, byly provedeny %d dotazy.
cs[2]: Import byl úspěšně dokončen, bylo provedeno %d dotazů.

en: Import monitor configuration
cs: Nahrát nastavení monitoru

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
cs: Importovat procenta jako desetinná čísla (0.12 místo 12.00%)

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
cs: Importovat procenta jako desetinná čísla <i>např. (0.12 místo 12.00%)</i>

en: Import status
cs: Stav importu

en: Import these many number of rows (optional):
cs: Importovat tento počet záznamů (nepovinné):

en: Importing into the current server
cs: Importuji na aktuální server

en: Importing into the database "%s"
cs: Importuji do databáze „%s“

en: Importing into the table "%s"
cs: Importuji do tabulky „%s“

en: Improve table structure (Normalization):
cs: Zlepšit strukturu tabulky(Normalizace):

en: In order to put the original table '%1$s' into Second normal form we need to create the following tables:
cs: Aby bylo možné převést původní tabulku '%1$s' do druhé normální formy, je třeba vytvořit následující tabulky:

en: In order to put the original table '%1$s' into Third normal form we need to create the following tables:
cs: Aby bylo možné převést původní tabulku '%1$s' do třetí normální formy, je třeba vytvořit následující tabulky:

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
cs: V navigačním panelu nahradit databázové rozbalovacím menu pomocí stromu

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
cs: Vložit čas vytvoření, poslední aktualizace a poslední kontroly databáze

en: Include table caption
cs: Použít titulek tabulky

en: Includes all privileges except GRANT.
cs: Všechna oprávnění kromě GRANT.

en: Incomplete params
cs: Chybí parametry

en: Incorrect IP address: %s
cs: Nesprávná IP adresa: %s

en: Incorrect form specified!
cs: Uveden chybný formulář!

en: Incorrect value!
cs: Nesprávná hodnota!

en: Incorrect value:
cs: Nesprávná hodnota:

en: Increase {max_connections}, or decrease {wait_timeout} so that connections that do not close database handlers properly get killed sooner. Make sure the code closes database handlers properly.
cs: Zvyšte {max_connections}, nebo snižte {wait_timeout} tak, aby byla rychleji uzavřena připojení, která nebyla správně ukončena. Ujistěte se, že klienti správně ukončují připojení k databázi.

en: Increase {thread_cache_size}.
cs: Zvyšte {thread_cache_size}.

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/internal-temporary-tables.html">MySQL Documentation</a>
cs: Může pomoci zvětšení {max_heap_table_size} a {tmp_table_size}. Některé dočasné tabulky se však zapisují na disk bez ohledu na tato nastavení. Jich se můžete zbavit jen přepsáním dotazů a obejitím těchto podmínek (přítomnost polí BLOB, TEXT nebo jiných větších než 512 bajtů). Podrobněji je tato problematika popsána v <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/internal-temporary-tables.html">dokumentaci MySQL</a>

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the beginning of an <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">Article by the Pythian Group</a>
cs: Může pomoci zvětšení {max_heap_table_size} a {tmp_table_size}. Některé dočasné tabulky jsou však zapisovány na disk bez ohledu na tato nastavení. Jich se můžete zbavit jen přepsáním dotazů a obejitím těchto podmínek (přítomnost polí BLOB, TEXT nebo jiných větších než 512 bajtů). Podrobněji je tato problematika popsána na začátku <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">článku od Pythian Group</a>

en: Index %s has been dropped.
cs: Index %s byl odstraněn.

en: Index cache size
cs: Velikost mezipaměti klíčů

en: Index choice:
cs: Výběr indexu:

en: Index directory
cs: Adresář indexů

en: Index length
cs: Délka indexu

en: Index name:
cs: Název indexu:

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
cs: Čtení indexů z paměti: %s%%, tato hodnota by měla být nad 95%%

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
cs: Průměrně procházeno indexů: %s, tato hodnota by měla být menší než 1 za hodinu

en: Index type:
cs: Typ indexu:

en: Indexes
cs: Indexy

en: Indexes for dumped tables
cs: Indexy pro exportované tabulky

en: Indexes for table
cs: Indexy pro tabulku

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
cs: Indikuje, že jste provedli změny na této stránce; budete vyzváni k potvrzení před opuštěním změn

en: Information
cs: Informace

en: Initial state for sliders
cs: Počáteční stav pro rozbalovací pole

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
cs: Upravit zde v řádku

en: Inner ring
cs: Vnitřní obrys

en: Inner ring %d:
cs: Vnitřní obrys %d:

en: InnoDB Status
cs: Stav InnoDB

en: InnoDB buffer pool size
cs: Velikost vyrovnávací paměti InnoDB

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
cs: InnoDB je obvykle nejlepší volba úložiště tabulky.

en: InnoDB log size
cs: Velikost záznamu InnoDB

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].
cs: Zadejte proxy ve tvaru [kbd]IP: důvěryhodná hlavička s adresou[/kbd]. Následující příklad povolí používání hlavičky HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) přicházející od proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].

en: Input transformation
cs: Transformace při zadávání

en: Input transformation options
cs: Parametry vstupní transformace

en: Ins
cs: Přidat

en: Ins:
cs: Přidat:

en: Insecure connection
cs: Nezabezpečené připojení

en: Insert
cs: Vložit

en: Insert another new row
cs: Vložit další řádek

en: Insert as new row
cs: Vložit jako nový řádek

en: Insert as new row and ignore errors
cs: Vložit jako nový řádek a ignorovat chyby

en: Inserted row id: %1$d
cs: ID vloženého řádku: %1$d

en: Inside column:
cs: Uvnitř sloupce:

en: Inside tables:
cs: V tabulkách:

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
cs: Namísto příkazů <code>INSERT</code> použít:

en: Instructions
cs: Návod

en: Instructions/Setup
cs: Návod/Nastavení

en: Insufficient space to save the file %s.
cs: Nedostatek místa pro uložení souboru %s.

en: Intended for storage of IPv6 addresses, as well as IPv4 addresses assuming conventional mapping of IPv4 addresses into IPv6 addresses
cs: Určeno pro ukládání adres IPv6 i adres IPv4 za předpokladu konvenčního mapování adres IPv4 na adresy IPv6

en: Internal relation
cs: Interní vztah

en: Internal relationship has been added.
cs: Byl přidán interní vztah.

en: Internal relationship has been removed.
cs: Interní vztah byl odstraněn.

en: Internal relationships
cs: Interní vztahy

en: Internal relationships were successfully updated.
cs: Interní vztahy byly úspěšně aktualizovány.

en: Invalid authentication method set in configuration:
cs: V konfiguraci je nastavena neplatná metoda přihlášení:

en: Invalid authentication type!
cs: Chybný typ přihlašování!

en: Invalid class name "%1$s", using default of "Node"
cs: Neplatný název třídy "%1$s", používám výchozí "Node"

en: Invalid column (%s) specified! Ensure that columns names are spelled correctly, separated by commas, and not enclosed in quotes.
cs: Zadán chybný název sloupce (%s)! Zkontrolujte, zda jsou názvy sloupců zapsány správně, odděleny čárkami a nejsou uzavřeny v uvozovkách.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
cs: Chybný počet sloupců v CSV datech na řádku %d.

en: Invalid database:
cs: Chybný název databáze:

en: Invalid direction "%s" given for parameter.
cs: „%s“ je chybný směr parametru.

en: Invalid format of CSV input on line %d.
cs: Chybný formát CSV dat na řádku %d.

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br>%s.
cs: Chybný formát mediawiki dat na řádku: <br>%s.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
cs: Chybný parametr pro import CSV: %s

en: Invalid routine type: "%s"
cs: Chybný typ rutiny: „%s“

en: Invalid server index: %s
cs: Chybné číslo serveru: %s

en: Invalid table name
cs: Chybný název tabulky

en: Invalid table name:
cs: Chybný název tabulky:

en: Is InnoDB disabled?
cs: InnoDB je vypnuto?

en: Is a foreign key.
cs: Jedná se o cizí klíč.

en: Is deterministic
cs: Je deterministická

en: Issue:
cs: Problém:

en: It appears your database uses routines;
cs: Vaše databáze zřejmě využívá rutiny;

en: It appears your database uses views;
cs: Zdá se, že Vaše databáze používá pohledy;

en: It appears your table uses triggers;
cs: Vaše tabulka zřejmě využívá triggery;

en: It is suggested to set {long_query_time} to a lower value, depending on your environment. Usually a value of 1-5 seconds is suggested.
cs: Doporučujeme nastavit {long_query_time} na nižší hodnotu v závislosti na vašem prostředí. Obvykle je vhodné 1-5 sekund.

en: It is usually sufficient to set {innodb_log_file_size} to 25% of the size of {innodb_buffer_pool_size}. A very big {innodb_log_file_size} slows down the recovery time after a database crash considerably. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">this Article</a>. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
cs: Hodnotu {innodb_log_file_size} obvykle stačí nastavit na 25% velikosti {innodb_buffer_pool_size}. Velmi vysoká hodnota {innodb_log_file_size} výrazně zpomaluje obnovu databáze v případě problému. Další informace naleznete v <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">tomto článku</a>. Je třeba vypnout server, odstranit logovací soubory InnoDB, nastavit novou hodnotu v my.cnf, spustit server a v logovacích souborech MySQL zkontrolovat, zda vše proběhlo v pořádku. Další informace naleznete v <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">tomto článku na blogu</a>

en: It seems that the connection to server has been lost. Please check your network connectivity and server status.
cs: Připojení k serveru bylo ztraceno. Zkontrolujte prosím připojení k síti a stav serveru.

en: Jan
cs: led

en: January
cs: leden

en: Javascript must be enabled past this point!
cs: Pro použití phpMyAdmina musíte mít zapnutý Javascript!

en: Joins
cs: Použité výběry

en: Jul
cs: čec

en: July
cs: červenec

en: Jump to Log table
cs: Přejít na tabulku se záznamem

en: Jump to database '%s'
cs: Přejít na databázi %s

en: Jump to database “%s”.
cs: Přejít na databázi „%s“.

en: Jun
cs: čen

en: June
cs: červen

en: Justification:
cs: Zdůvodnění:

en: Key block size:
cs: Velikost bloku klíče:

en: Key buffer is not initialized. No MyISAM indexes will be cached.
cs: Vyrovnávací paměť klíčů není nastavena. Žádné indexy MyISAM nebudou cachovány.

en: Key cache
cs: Mezipaměť klíčů

en: Key cache miss calculated as rate of physical reads compared to read requests (calculated value)
cs: Úspěšnost mezipaměti klíčů spočítaná jako poměr skutečných a požadovaných čtení (vypočítaná hodnota)

en: Keyname
cs: Název klíče

en: Kill
cs: Ukončit

en: LINUX ONLY: Launches an external application and feeds it the column data via standard input. Returns the standard output of the application. The default is Tidy, to pretty-print HTML code. For security reasons, you have to manually edit the file libraries/classes/Plugins/Transformations/Abs/ExternalTransformationsPlugin.php and list the tools you want to make available. The first option is then the number of the program you want to use. The second option should be blank for historical reasons. The third option, if set to 1, will convert the output using htmlspecialchars() (Default 1). The fourth option, if set to 1, will prevent wrapping and ensure that the output appears all on one line (Default 1).
cs: JEN PRO LINUX: Spustí externí program, na jeho standardní vstup pošle obsah pole a zobrazí výstup programu. Výchozí je program Tidy, který zformátuje kód HTML. Z bezpečnostních důvodů musíte názvy povolených programů zapsat do souboru libraries/classes/Plugins/Transformations/Abs/ExternalTransformationsPlugin.php. První parametr je číslo programu, který má být spuštěn. Druhý parametr ponechte z historických důvodů prázdný. Třetí parametr určuje, zda mají být ve výstupu nahrazeny HTML entity (např. pro zobrazení zdrojového kódu HTML) (výchozí je 1, tedy převádět na entity), čtvrtý (při nastavení na 1) zajistí přidání parametru NOWRAP k vypisovanému textu, čímž se zachová formátování (výchozí je 1).

en: Label
cs: Název

en: Label column
cs: Název sloupce

en: Label key
cs: Návěstí

en: Label key:
cs: Návěstí:

en: Label:
cs: Název:

en: Landscape
cs: Na šířku

en: Language
cs: Jazyk

en: Last check
cs: Poslední kontrola

en: Last check:
cs: Poslední kontrola:

[ctx: Last page]
en: End
cs: Poslední

en: Last update
cs: Poslední změna

en: Last update:
cs: Poslední změna:

en: Last version
cs: Poslední verze

en: Latched pages
cs: Zamčených stránek

en: Leave blank for defaults.
cs: Nechte volbu prázdnou pro výchozí nastavení.

en: Leave blank for no "persistent" favorite tables across sessions, suggested: [kbd]pma__favorite[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí „trvalého“ ukládání oblíbených tabulek mezi relacemi, doporučené nastavení: [kbd]pma__favorite[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" recently used tables across sessions, suggested: [kbd]pma__recent[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí „trvalého“ ukládání nedávných tabulek mezi relacemi, doporučené nastavení: [kbd]pma__recent[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" tables' UI preferences across sessions, suggested: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory pro „trvalé“ ukládání nastavení procházení tabulek, doporučené nastavení: [kbd]pma__uiprefs[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory pro PDF schémata, doporučené nastavení: [kbd]pma__table_pages[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory pro PDF schémata, doporučené nastavení: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Leave blank for no QBE saved searches support, suggested: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory pro ukládání dotazů, doporučené nastavení: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí SQL historie, doporučené nastavení [kbd]pma__history[/kbd].

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory pro sledování SQL dotazů, doporučené nastavení: [kbd]pma__tracking[/kbd].

en: Leave blank for no [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] support, suggested: [kbd]pma__bookmark[/kbd]
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory [doc@bookmarks@]záložek[/doc], doporučené nastavení: [kbd]pma__bookmarks[/kbd]

en: Leave blank for no [doc@relations@]relation-links[/doc] support, suggested: [kbd]pma__relation[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory pro [doc@relations@]relace[/doc], doporučené nastavení: [kbd]pma__relation[/kbd].

en: Leave blank for no central columns support, suggested: [kbd]pma__central_columns[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory centrálních sloupců, doporučené nastavení: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Leave blank for no column comments/media types, suggested: [kbd]pma__column_info[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí komentářů/typů médií u sloupců, doporučené nastavení: [kbd]pma__column_info[/kbd].

en: Leave blank for no export template support, suggested: [kbd]pma__export_templates[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory exportních šablon, doporučené nastavení: [kbd]pma__export_templates[/kbd].

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory pro uživatelské nastavení v databázi, doporučené nastavení: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: Leave blank if not used.
cs: Pokud tuto volbu nepoužíváte, nechte ji prázdnou.

en: Leave blank to disable the feature to hide and show navigation items, suggested: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].
cs: Nechte prázdné pro vypnutí podpory pro schovávání navigačních položek, doporučené nastavení: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].

en: Leave empty if not using config auth.
cs: Nechte prázdné, pokud nepoužíváte přihlašování config.

en: Left
cs: Nalevo

en: Length/Value
cs: Délka/Hodnota

en: Length/Values
cs: Délka/Množina

en: Less than 80% of the query cache is being utilized.
cs: Je využíváno méně než 80% mezipaměti.

en: Let every user access this bookmark
cs: Umožnit všem uživatelům používat tuto oblíbenou položku

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
cs: Nechte server běžet delší dobu dokud nespustí větší množství dotazů.

en: License
cs: Licence

en: Limit column characters
cs: Omezení počtu znaků ve sloupci

en: Limits number of table preferences which are stored in database, the oldest records are automatically removed.
cs: Omezí počet nastavení prohlížení tabulek, která budou uložena v databázi, nejstarší záznamy jsou automaticky odstraněny.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
cs: Omezuje, kolik dotazů měnících nějakou tabulku nebo databázi může uživatel spustit za hodinu.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
cs: Omezuje počet nových připojení, která může uživatel vytvořit za hodinu.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
cs: Omezuje, kolik dotazů může uživatel odeslat serveru za hodinu.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
cs: Omezuje počet současných připojení uživatele.

en: Lines terminated with
cs: Řádky ukončené

en: Lines terminated with:
cs: Řádky ukončené:

en: Linestring
cs: Linka

en: Linestring %d:
cs: Linka %d:

en: Link not found!
cs: Odkaz nebyl nalezen!

en: Link with main panel
cs: Spojit s hlavním panelem

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
cs: Propojení s hlavním panelem pomocí zvýraznění aktuální databáze nebo tabulky.

en: Links to
cs: Odkazuje na

en: Linting is disabled for this query because it exceeds the maximum length.
cs: Ověření syntaxe je pro tento dotaz vypnuto, protože překračuje maximální délku.

en: List of available transformations and their options
cs: Seznam dostupných transformací a jejich parametrů

en: List of changes
cs: Seznam změn

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
cs: Seznam důvěryhodných proxy pro ověření IP adresy

en: Loading
cs: Načítání

en: Loading logs
cs: Nahrávám záznamy

en: Loading…
cs: Nahrávám…

en: Local
cs: Lokální

en: Local monitor configuration incompatible!
cs: Vaše nastavení monitoru není kompatibilní!

[ctx: Lock the account.]
en: Lock
cs: Uzamknout

en: Lock this account.
cs: Uzamknout tento účet.

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
cs: Protokolovat SQL dotazy a jejich čas běhu aby byly zobrazeny v konzole

en: Log analysed, but no data found in this time span.
cs: Záznamy byly načteny, ale v tomto časovém rozmezí nebyly nalezeny žádné dotazy.

en: Log buffer size
cs: Velikost vyrovnávací paměti logu

en: Log cache size
cs: Velikost mezipaměti logů

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
cs: Záznamy byly načteny. V tomto časovém rozmezí byly spuštěny následující dotazy:

en: Log file count
cs: Počet souborů s logy

en: Log file threshold
cs: Hranice záznamového souboru

en: Log in
cs: Přihlášení

en: Log name
cs: Název logu

en: Log out
cs: Odhlásit se

en: Log statistics
cs: Statistiky záznamů

en: Log table filter options
cs: Nastavení filtrování záznamových tabulek

en: Login Information
cs: Přihlašování

en: Login cookie store
cs: Uložení přihlašovací cookie

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
cs: Doba uložení cookie je menší než platnost přihlášení nastavená v phpMyAdminovi. Z tohoto důvodu vaše přihlášení vyprší dříve než je nastavené v phpMyAdminovi.

en: Login cookie validity
cs: Platnost přihlašovací cookie

en: Login cookie validity warning
cs: Varování o platnosti přihlašovací cookie

en: Login using password only.
cs: Přihlášení pouze pomocí hesla.

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
cs: Přihlášení bez hesla je zakázáno v nastavení (viz AllowNoPassword)

en: Logo link URL
cs: URL odkazu loga

en: Logo link target
cs: Cíl odkazu loga

en: Logout URL
cs: URL pro odhlášení

en: Logout and try as another user.
cs: Odhlásit se a zkusit přihlásit se jako jiný uživatel.

en: Long query time
cs: Doba pomalých dotazů

en: MEDIA TYPES FOR TABLE
cs: TYPY MÉDIÍ PRO TABULKU

en: Main panel
cs: Hlavní panel

en: Maintenance operations on multiple tables are disabled.
cs: Operace pro údržbu na více tabulkách jsou vypnuté.

en: Make all columns atomic
cs: Převést všechny sloupce na atomické

en: Make consistent with central list
cs: Uvést do souladu s centrálním seznamem

en: Make sure you have a unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
cs: Ujistěte se, že máte unikátní ID serveru ve vašem konfiguračním souboru (my.cnf). Pokud ne, prosím přidejte následující řádek to sekce [mysqld]:

en: Manage your settings
cs: Správa nastavení

en: Managing central list of columns:
cs: Správa centrálního seznamu sloupců:

en: Many temporary tables are being written to disk instead of being kept in memory.
cs: Příliš mnoho dočasných tabulek je ukládáno na disk, místo toho aby byly v paměti.

en: Mar
cs: bře

en: March
cs: březen

en: MariaDB Documentation
cs: Dokumentace MariaDB

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables.
cs: Označit používané tabulky a tím umožnit zobrazení databází se zamčenými tabulkami.

en: Max % MyISAM key buffer ever used
cs: Maximální procento využití vyrovnávací paměti MyISAM pro klíče

en: Max InnoDB log size
cs: Maximální velikost záznamu InnoDB

en: Max rows
cs: Maximální počet řádků

en: Max. concurrent connections
cs: Maximum současných připojení

en: Max: %s%s
cs: Maximální velikost: %s%s

en: Max_used_connections is at %s%% of max_connections, it should be below 80%%
cs: Nejvyšší počet připojení je na %s%% maxima, mělo by to být pod 80%%

en: Maximal length of created query
cs: Maximální velikost vytvořeného dotazu

en: Maximal number of table preferences to store
cs: Maximální počet uložených nastavení tabulek

en: Maximum databases
cs: Maximální počet databází

en: Maximum displayed SQL length
cs: Maximální délka zobrazeného SQL dotazu

en: Maximum execution time
cs: Časový limit běhu skriptu

en: Maximum items in branch
cs: Maximální počet položek ve větvi

en: Maximum items on first level
cs: Maximální počet položek na první úrovni

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
cs: Maximální počet znaků zobrazených v nečíselných sloupcích při procházení.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
cs: Maximální počet znaků SQL dotazu, které se ještě zobrazí.

en: Maximum number of databases displayed in database list.
cs: Maximální počet databází zobrazených v seznamu databází.

en: Maximum number of favorite tables; set 0 to disable.
cs: Maximální počet tabulek v seznamu oblíbených tabulek; nastavte 0 pro vypnutí.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
cs: Maximální počet tabulek v seznamu nedávných tabulek; nastavte 0 pro vypnutí.

en: Maximum number of rows to display
cs: Maximální počet zobrazených řádků

en: Maximum number of tables displayed in table list.
cs: Maximální počet tabulek zobrazených v seznamu tabulek.

en: Maximum rows to plot
cs: Maximální počet vykreslených řádků

en: Maximum size for input field
cs: Maximální velikost vstupních polí

en: Maximum size for temporary files on index creation
cs: Maximální velikost dočasných souborů při vytváření indexů

en: Maximum size for temporary sort files
cs: Maximální velikost dočasných souborů pro řazení

en: Maximum table tree depth
cs: Maximální počet pater tabulkového stromu

en: Maximum tables
cs: Maximální počet zobrazených tabulek

en: Maximum value:
cs: Maximální hodnota:

en: May
cs: květen

en: May be approximate. Click on the number to get the exact count. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
cs: Počet nemusí být přesný, pro přesný klikněte na číslo. Více informací viz [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
cs: Počet nemusí být přesný, viz [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Media type
cs: Typ média

en: Media type:
cs: Typ média:

en: MediaWiki Table
cs: Tabulka MediaWiki

en: Memory limit
cs: Omezení paměti

en: Merge with current configuration
cs: Sloučit se současným nastavením

en: Metadata for database %s
cs: Metadata databáze %s

en: Metadata for table %s
cs: Metadata tabulky %s

en: Min rows
cs: Minimální počet řádků

en: Minimum number of databases to display the database filter box
cs: Minimální počet tabulek pro zobrazení filtru databází

en: Minimum number of items to display the filter box
cs: Minimální počet položek pro zobrazení filtrovacího pole

en: Minimum size for input field
cs: Minimální velikost vstupních polí

en: Minimum value:
cs: Minimální hodnota:

en: Minor Version
cs: Verze

en: Minute
cs: Minuty

en: Missing a temporary folder.
cs: Chybějící adresář pro dočasné soubory.

en: Missing connection parameters!
cs: Chybí parametry připojení!

en: Missing data for %s
cs: Chybí data v %s

en: Missing information to delete the search.
cs: Chybějící informace pro odstranění vyhledávání.

en: Missing information to load the search.
cs: Chybějící informace pro načtení vyhledávání.

en: Missing information to save the bookmarked search.
cs: Chybějící informace pro uložení vyhledávání.

en: Missing parameter:
cs: Chybějící parametr:

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
cs: Chybějící tabulky v úložišti nastavení phpMyAdmina

en: Missing reCAPTCHA verification, maybe it has been blocked by adblock?
cs: Chybí ověření reCAPTCHA, není blokované adblockem?

en: Missing value in the form!
cs: Ve formuláři chybí hodnota!

en: Mo
cs: Po

en: Modifications have been saved
cs: Změny byly uloženy

en: Modify:
cs: Možnosti:

en: Mon
cs: Pon

en: Monday
cs: Pondělí

en: Monitor Instructions
cs: Instrukce monitoru

en: Monitor refresh failed
cs: Obnovení monitoru selhalo

en: More
cs: Více

en: More information on [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin issue tracker[/a] and [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
cs: Další informace viz [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin issue tracker[/a] a [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]

en: More settings
cs: Více nastavení

en: Move Menu
cs: Přesun menu

en: Move column
cs: Přesunout sloupec

en: Move columns
cs: Přesunout sloupce

en: Move repeating groups
cs: Přesunout opakující se skupiny

en: Move table to (database.table)
cs: Přesunout tabulku do (databáze.tabulka)

en: Move the columns by dragging them up and down.
cs: Přesuňte sloupce tažením nahoru nebo dolů.

en: Multi-table query
cs: Dotaz na více tabulek

en: MyISAM concurrent inserts
cs: Současné vkládání do MyISAM

en: MyISAM key buffer (index cache) % used is low.
cs: Procento využití mezipaměti klíčů MyISAM je příliš nízké.

en: MyISAM key buffer size
cs: Velikost vyrovnávací paměti klíčů MyISAM

en: MySQL Architecture
cs: Architektura MySQL

en: MySQL Documentation
cs: Dokumentace MySQL

en: MySQL Spatial Extension does not support ESRI type "%s".
cs: Prostorové rozšíření MySQL nepodporuje ESRI typ „%s“.

en: MySQL accepts additional values not selectable by the datepicker; key in those values directly if desired
cs: MySQL podporuje i další hodnoty, které se nedají vybrat v kalendáři, ale v případě potřeby je můžete zadat přímo

en: MySQL accepts additional values not selectable by the slider; key in those values directly if desired
cs: Další platné hodnoty nelze vybrat nastavením jezdce; Zadejte tyto hodnoty přímo podle potřeby

en: MySQL is not compiled as a 64-bit package.
cs: MySQL není kompilováno jako 64-bitový program.

en: MySQL reserved word warning
cs: Varování o klíčových slovech MySQL

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
cs: MySQL vrátil prázdný výsledek (tj. nulový počet řádků).

en: MySQL said:
cs: MySQL hlásí:

en: NO
cs: NE

en: Name
cs: Název

en: Name (Ascending)
cs: Název (vzestupně)

en: Name (Descending)
cs: Název (sestupně)

en: Name of the new database (optional):
cs: Název nové databáze (nepovinné):

en: Name of the new table (optional):
cs: Název nové tabulky (nepovinné):

en: Native MySQL authentication
cs: Nativní ověřování MySQL

en: Natural order
cs: Přirozené pořadí

en: Navigation panel
cs: Navigační panel

en: Navigation panel settings
cs: Nastavení navigačního panelu

en: Navigation panel width
cs: Šířka navigačního panelu

en: Navigation tree
cs: Navigační strom

en: Needed for the replication replicas.
cs: Potřebné pro replikaci replikovaných serverů.

en: Network traffic since startup: %s
cs: Síťový provoz od spuštění: %s

en: Never send error reports
cs: Nikdy neodesílat hlášení o chybě

en: New bookmark
cs: Nová záložka

en: New column name
cs: Nový název sloupce

en: New database name
cs: Nový název databáze

en: New name
cs: Nový název

en: New page
cs: Nová stránka

en: New page name
cs: Název nové stránky

en: New server
cs: Nový server

en: New table name
cs: Nový název tabulky

en: New template:
cs: Nová šablona:

en: Next
cs: Další

en: Next autoindex
cs: Další automatický index

[ctx: Next page]
en: Next
cs: Následující

en: No
cs: Ne

en: No Password
cs: Žádné heslo

en: No Privileges
cs: Nemáte oprávnění

en: No SQL query was set to fetch data.
cs: Nebyl zadán SQL dotaz pro načtení dat.

en: No Transitive dependencies possible as the table doesn't have any non primary key columns
cs: Tranzitivní závislosti nejsou možny, pokud tabulka neobsahuje žádné sloupce bez primárního klíče

en: No Two-Factor Authentication
cs: Nepoužívat dvoustupňové ověřování

en: No accounts selected.
cs: Nebyl vybrán žádný účet.

en: No bookmarks
cs: Žádné záložky

en: No change
cs: Žádná změna

en: No collation provided.
cs: Není uvedeno kódování.

en: No column selected.
cs: Nebyl vybrán žádný sloupec.

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
cs: V centrálním seznamu nejsou žádné sloupce. Ujistěte se, že centrální seznam sloupců pro databázi %s obsahuje sloupce, které se nenacházejí v aktuální tabulce.

en: No data
cs: Nejsou k dispozici žádná data

en: No data found
cs: Nebyla nalezena žádná data

en: No data to display
cs: Nebyla nalezena žádná data

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
cs: Nepodařilo se načíst žádná data k importu. Buď nebyl odeslán žádný soubor, nebo jeho velikost překročila maximální velikost povolenou v nastavení PHP. Viz [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: No databases
cs: Žádné databáze

en: No databases selected.
cs: Nebyla vybrána žádná databáze.

en: No dependencies selected!
cs: Nebyly vybrány žádné závislosti!

en: No event with name %1$s found in database %2$s.
cs: V databázi %2$s nebyla nalezena žádná událost s názvem %1$s.

en: No files available on server for import!
cs: Na serveru nejsou žádné soubory!

en: No files found inside ZIP archive!
cs: V ZIP archívu nebyly nalezeny žádné soubory!

en: No index defined!
cs: Není definován žádný index!

en: No index parts defined!
cs: Nebyla zadána žádná část indexu!

en: No newer stable version is available
cs: Není dostupná žádná novější verze

en: No numeric columns present in the table to plot.
cs: Ve zvolené tabulce nejsou žádné číselné sloupce pro vykreslení do grafu.

en: No parameters found!
cs: Nebyly nalezeny parametry!

en: No partial dependencies found!
cs: Žádné částečné závislosti nenalezeny!

en: No partial dependencies possible as no non-primary column exists since primary key ( %1$s ) is composed of all the columns in the table.
cs: Nejsou možné žádné dílčí závislosti, protože neexistuje žádný neprimární sloupec, jelikož primární klíč ( %1$s ) se skládá ze všech sloupců v tabulce.

en: No partial dependencies possible as the primary key ( %1$s ) has just one column.
cs: Nejsou možné žádné dílčí závislosti, protože primární klíč ( %1$s ) obsahuje pouze jeden sloupec.

en: No partial dependencies selected!
cs: Nebyly vybrány žádné částečné závislosti!

en: No partitioning defined!
cs: Není definováno žádné rozdělení!

en: No password
cs: Žádné heslo

en: No previously auto-saved query is available. Loading default query.
cs: Není k dispozici žádný předchozí automaticky uložený dotaz. Načítání výchozího dotazu.

en: No privileges
cs: Žádná oprávnění

en: No privileges to create databases
cs: Žádná oprávnění k vytváření databází

en: No privileges.
cs: Žádná oprávnění.

en: No redundant column
cs: Žádný nadbytečný sloupec

en: No repeating group
cs: Žádná opakující se skupina

en: No routine is exportable. Required privileges may be lacking.
cs: Žádná rutina nejde exportovat. Možná chybí požadovaná oprávnění.

en: No routine with name %1$s found in database %2$s.
cs: V databázi %2$s nebyla nalezena žádná rutina s názvem %1$s.

en: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to edit this routine.
cs: V databázi %2$s nebyla nalezena žádná rutina s názvem %1$s. Je možné, že nemáte potřebná oprávnění k úpravě této rutiny.

en: No row selected.
cs: Nebyl vybrán žádný řádek.

en: No such column
cs: Žádný ze sloupců

en: No table selected.
cs: Nebyla vybrána žádná tabulka.

en: No tables found in database.
cs: V databázi nebyly nalezeny žádné tabulky.

en: No tables selected.
cs: Nebyly vybrány žádné tabulky.

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
cs: V databázi %2$s nebyl nalezen žádný trigger s názvem %1$s.

en: No user found.
cs: Nebyl nalezen žádný uživatel.

en: No users selected for deleting!
cs: Musíte vybrat uživatele, které si přejete odstranit!

en: No users were found belonging to this user group.
cs: V této skupině nebyli nalezeni žádní uživatelé.

en: No valid image path for theme %s found!
cs: Nebyla nalezena platná cesta k obrázkům pro vzhled %s!

en: No versions selected.
cs: Nebyly vybrány žádné verze.

en: Node group
cs: Skupina uzlů

en: None
cs: Žádná

[ctx: None encoding conversion]
en: None
cs: Žádná

[ctx: None for default]
en: None
cs: Žádná

[ctx: None privileges]
en: None
cs: Žádná

en: Normalize
cs: Normalizovat

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
cs: Počet čekání na zápis do InnoDB bufferů. Tyto zápisy obvykle probíhají na pozadí, ale pokud je nutné přečíst nebo vytvořit stránku a žádná volná není k dispozici, musí se čekat. Pokud je velikost bufferů nastavena správně, měla by tato hodnota být malá.

en: Not a non-negative number!
cs: Nebylo zadáno nezáporné číslo!

en: Not a positive number!
cs: Nebylo zadáno kladné číslo!

en: Not a valid port number!
cs: Neplatné číslo portu!

en: Not enough privilege to view query statistics.
cs: Nedostatečná oprávnění k zobrazení statistiky dotazů.

en: Not enough privilege to view server status.
cs: Nedostatečná oprávnění k zobrazení stavu serveru.

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
cs: Nedostatečná oprávnění k zobrazení proměnných a nastavení serveru. %s

en: Not enough privilege to view status variables.
cs: Nedostatečná oprávnění k zobrazení stavových proměnných.

en: Not enough privilege to view the advisor.
cs: Nedostatečná oprávnění k zobrazení poradce.

en: Not enough privilege to view users.
cs: Nedostatečná oprávnění k zobrazení uživatelů.

en: Not replicated
cs: Není replikováno

en: Not used for this MySQL version.
cs: V této verzi MySQL se nepoužívá.

en: Not used on MariaDB.
cs: V MariaDB se nepoužívá.

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
cs: Poznámka: Pokud zde povolíte automatické obnovování, může to způsobit značné zvýšení provozu mezi webserverem a MySQL serverem.

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
cs: Poznámka: Zobrazení podrobností o databázích může způsobit značné zvýšení provozu mezi webserverem a MySQL serverem.

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
cs: Poznámka: Pokud soubor obsahuje více tabulek, budou sloučeny do jedné.

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
cs: Poznámka: Názvy oprávnění MySQL jsou uváděny anglicky.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
cs: Poznámka: Nastavení těchto parametrů na 0 (nulu) odstraní omezení.

en: Note: You are attempting to edit privileges of the user with which you are currently logged in.
cs: Poznámka: Pokoušíte se upravit práva uživatele, se kterým jste přihlášeni.

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
cs: Poznámka: a,b -> d,f znamená, že kombinace hodnoty sloupce a s hodnotou sloupce b může určovat hodnoty sloupce d a sloupce f.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, the privileges have to be reloaded but currently, you don't have the RELOAD privilege.
cs: Poznámka: phpMyAdmin získává oprávnění uživatele přímo z tabulek MySQL. Pokud došlo k ruční úpravě těchto tabulek, může se jejich obsah lišit od oprávnění, která server právě používá. V tom případě je třeba znovu načíst oprávnění, k tomu však aktuálně nemáte dostatečné oprávnění.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
cs: Poznámka: phpMyAdmin získává oprávnění uživatele přímo z tabulek MySQL. Pokud došlo k ruční úpravě těchto tabulek, může se jejich obsah lišit od oprávnění, která server právě používá. V tom případě je před pokračováním vhodné %sznovu načíst oprávnění%s.

en: Notice
cs: Poznámka

en: Nov
cs: lis

en: November
cs: listopad

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
cs: Nyní, prosím, přidejte následující řádky na konec sekce [mysqld] ve vašem souboru my.cnf a poté restartutje MySQL server.

en: Nowhere
cs: Nikde

en: Null
cs: Prázdný

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
cs: Počet sloupců textových oblastí typu CHAR/VARCHAR.

en: Number of inserted rows
cs: Počet vkládaných řádků

en: Number of queries to skip from start.
cs: Počet dotazů od začátku, které se mají přeskočit.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
cs: Počet řádků, které se zobrazí při procházení množiny výsledků. Pokud je množina výsledků delší, zobrazí se odkazy „Předchozí“ a „Další“.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
cs: Počet řádků textových oblastí typu CHAR/VARCHAR.

en: Number of rows per page
cs: Záznamů na stránku

en: Number of rows:
cs: Počet řádků:

en: Number of tables:
cs: Počet tabulek:

en: OFF
cs: Vypnuto

en: ON
cs: Zapnuto

en: Object creation options
cs: Nastavení vytváření objektů

en: Object creation options (all are recommended)
cs: Nastavení vytváření objektů (všechna jsou doporučena)

en: Oct
cs: říj

en: October
cs: říjen

en: Official Homepage
cs: Oficiální stránka phpMyAdmina

en: Old MySQL-4.0 authentication
cs: Staré ověřování MySQL-4.0

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
cs: Na hodně zatíženém serveru mohou čítače přetéct, takže statistiky MySQL serveru mohou být nepřesné.

en: On completion preserve
cs: Při dokončení zachovat

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <strong>is</strong> configured as primary.
cs: Po restartování MySQL serveru klikněte na tlačítko Proveď. Poté by se měla zobrazit zpráva s informací, že tento server <strong>je</strong> nastaven jako primární.

en: One or more errors have occurred while processing your request:
cs: Při zpracování požadavku došlo k několika chybám:

[ctx: Online transaction part of the SQL DDL for InnoDB]
en: Online transaction
cs: Online transakce

en: Only INSERT, UPDATE, DELETE and REPLACE SQL queries containing transactional engine tables can be rolled back.
cs: Pouze INSERT, UPDATE, DELETE nebo REPLACE SQL dotazy používající tabulky podporující transakce mohou být navráceny.

en: Only columns with index will be displayed. You can define an index below.
cs: Budou se zobrazovat jen sloupce s indexem. Index můžete definovat níže.

en: Only replicas started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
cs: V tomto seznamu jsou zobrazeny jen replikované servery spuštěné s parametrem --report-host=host_name.

en: Only retrieve SELECT,INSERT,UPDATE and DELETE Statements
cs: Stáhnout jen příkazy SELECT, INSERT, UPDATE a DELETE

en: Only show keys
cs: Jen zobrazit klíče

en: Only single-table UPDATE and DELETE queries can be simulated.
cs: Dotazy UPDATE nebo DELETE mohou být simulovány pouze na jedné tabulce.

en: Open
cs: Otevřené

en: Open new phpMyAdmin window
cs: Otevřít nové okno phpMyAdmina

en: Open page
cs: Otevřít stránku

en: Open the linked page in the main window ([code]main[/code]) or in a new one ([code]new[/code]).
cs: Zda se má odkazovaná stránka otevřít v hlavním okně ([code]hlavní[/code]) nebo v novém okně ([code]nové[/code]).

en: Open the two-factor authentication app on your device to view your authentication code and verify your identity.
cs: Chcete-li zobrazit ověřovací kód a ověřit svou identitu, otevřete na svém zařízení aplikaci pro dvoustupňové ověřování.

en: OpenDocument Spreadsheet
cs: Sešit OpenDocument

en: OpenDocument Text
cs: Text OpenDocument

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
cs: Četnost otevírání souborů: %s, tato hodnota by měla být menší než 5 za hodinu

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
cs: Četnost otevírání tabulek: %s, tato hodnota by měla být menší než 10 za hodinu

en: Opening tables requires disk I/O which is costly. Increasing {table_open_cache} might avoid this.
cs: Otevírání tabulek vede k přístupům na disk, které jsou obvykle pomalé. Zvýšením {table_open_cache} můžete toto omezit.

en: Operations
cs: Úpravy

en: Operator
cs: Operátor

en: Optimize
cs: Optimalizovat

en: Optimize partition
cs: Optimalizovat oddíl

en: Optimize queries and/or use InnoDB to reduce lock wait.
cs: Pro omezení čekání na zámky optimalizujte dotazy nebo použijte InnoDB.

en: Optimize table
cs: Optimalizovat tabulku

en: Options
cs: Nastavení

en: Options:
cs: Nastavení:

en: Or
cs: Nebo

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
cs: Nebo alternativně jděte do oddílu 'Operace' u jakékoli databáze, kde je možné rovněž toto nastavit.

en: Or:
cs: Nebo:

en: Order
cs: Pořadí

en: Order by
cs: Seřadit dle

en: Order by:
cs: Seřadit dle:

en: Order of the tables
cs: Pořadí tabulek

en: Order:
cs: Pořadí:

en: Orientation
cs: Orientace

en: Original length
cs: Původní délka

en: Original position
cs: Původní pozice

en: Original string
cs: Původní řetězec

en: Other
cs: Ostatní

en: Other core settings
cs: Jiná důležitá nastavení

en: Other options
cs: Další možnosti

en: Outer ring
cs: Vnější obrys

en: Outer ring:
cs: Vnější obrys:

en: Output
cs: Výstup

en: Output pretty-printed JSON (Use human-readable formatting)
cs: Vytvořit pěkný JSON (snadno čitelné formátování)

en: Output unicode characters unescaped
cs: Vypsat znaky unicode bez escapování

en: Output:
cs: Výstup:

en: Overhead
cs: Navíc

en: Overview
cs: Přehled

en: Overwrite existing file(s)
cs: Přepsat existující soubory

en: PARTITION definition:
cs: Definice PARTITION:

en: PDF export page
cs: Stránka exportu PDF

en: PDF schema: pages table
cs: PDF schémata: tabulka stránek

en: PHP Version:
cs: Verze PHP:

en: PHP extension:
cs: Rozšíření PHP:

en: PHP version:
cs: Verze PHP:

en: Packed
cs: Zabaleno

en: Page name
cs: Název stránky

en: Page number:
cs: Strana číslo:

en: Page titles
cs: Titulky stránek

en: Page to delete
cs: Stránka ke smazání

en: Page to open
cs: Stránka k otevření

en: Page-related settings
cs: Nastavení stránky

en: Pages containing data
cs: Stránek obsahujících data

en: Pages to be flushed
cs: Stránek určených k uvolnění

en: Pagination of user accounts
cs: Stránkování uživatelských účtů

en: Paper size
cs: Velikost stránky

en: Parameters
cs: Parametry

en: Parser:
cs: Syntaktický analyzátor:

en: Partial import:
cs: Částečný import:

en: Partial import: allow interrupt
cs: Částečný import: povolit přerušení

en: Partial import: skip queries
cs: Částečný import: přeskočit dotazy

en: Partial texts
cs: Zkrácené texty

en: Partition
cs: Oddíl

en: Partition by:
cs: Rozdělit na oddíly podle:

en: Partition maintenance
cs: Údržba oddílů

en: Partition table
cs: Rozdělit tabulku

en: Partitioned by:
cs: Rozdělení na oddíly:

en: Partitions
cs: Oddíly

en: Partitions:
cs: Oddíly:

en: Password
cs: Heslo

en: Password Hashing:
cs: Hašovací funkce pro heslo:

en: Password for config auth
cs: Heslo pro přihlašování config

en: Password hashing method
cs: Metoda hašování hesla

en: Password is too long!
cs: Heslo je příliš dlouhé!

[ctx: Password strength]
en: Strength:
cs: Síla:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Paste it to your config.inc.php
cs: Tuto hodnotu vložte do souboru config.inc.php

en: Pause monitor
cs: Přerušit monitor

en: Pending log file writes.
cs: Počet nevyřízených zápisů do logovacích souborů.

en: Percentage of MyISAM key buffer used
cs: Procento využití vyrovnávací paměti MyISAM pro klíče

en: Percentage of aborted clients
cs: Procento přerušených klientů

en: Percentage of aborted connections
cs: Procenta přerušených spojení

en: Percentage of index reads from memory
cs: Procento čtení indexů z paměti

en: Percentage of physical writes compared to write requests (calculated value)
cs: Procento skutečných zápisů v porovnání s požadavky na zápis (vypočítaná hodnota)

en: Percentage of slow queries
cs: Procento pomalých dotazů

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
cs: Procento řazení, které vynutilo použití dočasných tabulek

en: Percentage of temp tables on disk
cs: Procento dočasných souborů na disku

en: Percentage of used connections
cs: Procenta použitých připojení

en: Percentage of used key cache (calculated value)
cs: Procento využití mezipaměti klíčů (vypočítaná hodnota)

en: Percentage of used open files limit
cs: Využití limitu na otevřené soubory v procentech

en: Percona documentation is at <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>
cs: Dokumentaci Percona naleznete na adrese <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>

en: Permanent query history
cs: Nepřetržitá historie dotazů

en: Persistent connections
cs: Trvalé připojení

en: Persistent favorite tables:
cs: Trvalé oblíbené tabulky:

en: Persistent recently used tables:
cs: Trvalé nedávné tabulky:

en: Persistent tables' UI preferences:
cs: Trvalé nastavení procházení:

en: Pick
cs: Zvolit

en: Pick from Central Columns
cs: Vybrat z centrálních sloupců

en: Pin text
cs: Připíchnout text

en: Please add at least one variable to the series!
cs: Prosím přidejte do série alespoň jednu hodnotu!

en: Please answer the following question(s) carefully to obtain a correct normalization.
cs: Prosím odpovězte na následující otázky pečlivě, aby se dosáhlo správné normalizace.

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
cs: Soubor je zpracováván, prosím buďte trpěliví. Podrobnosti o nahrávání nejsou dostupné.

en: Please check privileges of directory containing database.
cs: Prosím zkontrolujte přístupová práva u adresáře obsahujícího tuto databázi.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm login on the device.
cs: Připojte zařízení FIDO U2F k portu USB počítače. Poté v zařízení potvrďte přihlášení.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm registration on the device.
cs: Připojte zařízení FIDO U2F k USB portu počítače. Poté na zařízení potvrďte registraci.

en: Please connect your WebAuthn/FIDO2 device. Then confirm login on the device.
cs: Připojte zařízení WebAuthn/FIDO2. Poté v zařízení potvrďte přihlášení.

en: Please connect your WebAuthn/FIDO2 device. Then confirm registration on the device.
cs: Připojte zařízení WebAuthn/FIDO2. Poté na zařízení potvrďte registraci.

en: Please enter a valid HEX input
cs: Prosím zadejte platné hexadecimální číslo

en: Please enter a valid URL
cs: Prosím zadejte platnou adresu URL

en: Please enter a valid credit card number
cs: Prosím zadejte platné číslo platební karty

en: Please enter a valid database name.
cs: Prosím, zadejte platný název databáze.

en: Please enter a valid date
cs: Prosím zadejte platné datum

en: Please enter a valid date ( ISO )
cs: Prosím zadejte platné datum dle ISO8601

en: Please enter a valid date or time
cs: Prosím zadejte platné datum nebo čas

en: Please enter a valid email address
cs: Prosím zadejte platný e-mail

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
cs: Prosím zadejte platný šestnáctkový řetězec. Můžete použít znaky 0-9, A-F.

en: Please enter a valid length!
cs: Prosím zadejte platnou délku!

en: Please enter a valid number
cs: Prosím zadejte platné číslo

en: Please enter a valid number!
cs: Prosím zadejte platné číslo!

en: Please enter a valid page name
cs: Prosím zadejte platný název stránky

en: Please enter a valid table name.
cs: Prosím, zadejte platný název tabulky.

en: Please enter a value between {0} and {1}
cs: Prosím zadejte hodnotu mezi {0} a {1}

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
cs: Prosím vložte hodnotu delší než {0} znaků a kratší než {1} znaků

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
cs: Prosím zadejte číslo větší nebo rovno {0}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
cs: Prosím zadejte číslo menší nebo rovno {0}

en: Please enter at least {0} characters
cs: Prosím zadejte více než {0} znaků

en: Please enter no more than {0} characters
cs: Prosím nezadávejte více než {0} znaků

en: Please enter only digits
cs: Prosím zadávejte pouze číslice

en: Please enter the SQL query first.
cs: Prosím, zadejte nejdříve SQL dotaz.

en: Please enter the same value again
cs: Prosím zadejte stejnou hodnotu znovu

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
cs: Zadejte parametry transformací v následujícím tvaru: 'a', 100, b,'c'…<br>Pokud potřebujete mezi těmito hodnotami použít zpětné lomítko („\“) nebo jednoduché uvozovky („'“), vložte před ně zpětné lomítko (například '\\xyz' nebo 'a\'b').

en: Please fix this field
cs: Prosím opravte hodnotu v tomto poli

en: Please install optional dependencies to enable more authentication backends.
cs: Nainstalujte prosím volitelné závislosti k povolení více ověřovacích metod.

en: Please look at the bottom of this window.
cs: Prosím podívejte se na spodní část okna.

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly.
cs: Tato volba nemá žádný efekt s přihlašovací metodou [kbd]config[/kbd], protože v tomto případě je heslo uloženo v konfiguračním souboru; tato volba neomezuje možnost spustit daný příkaz přímo, jen ovlivňuje zobrazení formuláře.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
cs: Prosíme uvědomte si, že phpMyAdmin je pouze uživatelské rozhraní a jeho funkce neomezují MySQL.

en: Please note:
cs: Poznámka:

en: Please provide a name for this bookmarked search.
cs: Prosím zadejte název tohoto vyhledávání.

en: Please scan following QR code into the two-factor authentication app on your device and enter authentication code it generates.
cs: Naskenujte následující QR kód do aplikace pro dvoustupňové ověřování na vašem zařízení a zadejte vygenerovaný ověřovací kód.

en: Please see the documentation on how to update your column_info table.
cs: Podívejte se prosím do dokumentace, jak aktualizovat informace o sloupcích v tabulce column_info.

en: Please select a page to continue
cs: Prosím vyberte stránku pro pokračování

en: Please select column(s) for the index.
cs: Vyberte sloupce, které chcete přidat do indexu.

en: Please select databases:
cs: Prosím vyberte databáze:

en: Please select the file you want to import:
cs: Prosím zvolte soubor, který chcete nahrát:

en: Please select the primary key or a unique key!
cs: Prosím zvolte primární nebo unikátní klíč!

en: Plugin
cs: Rozšíření

en: Plugins
cs: Rozšíření

en: Point
cs: Bod

en: Point %d
cs: Bod %d

en: Point %d:
cs: Bod %d:

en: Point:
cs: Bod:

en: Polygon
cs: Mnohoúhelník

en: Polygon %d:
cs: Mnohoúhelník %d:

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default.
cs: Port na kterém poslouchá MySQL server, ponechte prázdné pro výchozí hodnotu.

en: Portrait
cs: Na výšku

en: Position
cs: Pozice

en: Possible performance issues
cs: Možné problémy s výkonem

en: Prefix
cs: Předpona

en: Prepends and/or Appends text to a string. First option is text to be prepended, second is appended (enclosed in single quotes, default empty string).
cs: Přidá k hodnotě text. První parametr bude přidaný na začátek, druhý na konec (v jednoduchých uvozovkách, výchozí je prázdný řetězec).

en: Preset chart
cs: Předdefinované grafy

en: Press Ctrl+Enter to execute query
cs: Stiskněte Ctrl+Enter pro spuštění dotazu

en: Press Enter to execute query
cs: Stiskněte Enter pro spuštění dotazu

en: Press escape to cancel editing.<br>- Shift+Enter for a newline.
cs: Klávesou Esc ukončíte editaci.<br>Klávesami Shift + Enter vložíte nový řádek.

en: Prev
cs: Předchozí

en: Preview SQL
cs: Náhled SQL

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
cs: Předchozí import vyčerpal veškerý čas, po dalším odeslání bude import pokračovat od pozice %d.

[ctx: Previous page]
en: Previous
cs: Předchozí

en: Primary
cs: Primární

en: Primary configuration
cs: Nastavení primárního serveru

en: Primary connection:
cs: Připojení k primárnímu serveru:

en: Primary key added.
cs: Byl přidán primární klíč.

en: Primary key already exists.
cs: Primární klíč již existuje.

en: Primary key default sort order
cs: Výchozí způsob řazení primárního klíče

en: Primary replication
cs: Replikace primárního serveru

en: Primary server changed successfully to %s.
cs: Primární server byl úspěšně změněn na %s.

en: Primary status
cs: Stav primárního serveru

en: Print
cs: Vytisknout

en: Prior to changing any of the configuration, be sure to know what you are changing (by reading the documentation) and how to undo the change. Wrong tuning can have a very negative effect on performance.
cs: Před změnou kteréhokoli nastavení si v dokumentaci prostudujte, co se chystáte změnit a jak vrátit změny zpět. Špatné nastavení může mít velmi negativní vliv na výkon serveru.

en: Private key for reCAPTCHA
cs: Soukromý klíč reCAPTCHA

en: Privileges
cs: Oprávnění

en: Privileges for %s
cs: Oprávnění pro %s

en: Problems with indexes of table `%s`
cs: Problémy s indexy v tabulce „%s"

en: Procedure
cs: Procedura

en: Procedures
cs: Procedury

en: Procedures:
cs: Procedury:

en: Processes
cs: Procesy

en: Processing request
cs: Probíhá zpracování požadavku

en: Profiling
cs: Profilování

en: Profiling results
cs: Výsledky profilování

en: Progress
cs: Postup

en: Propose table structure
cs: Navrhnout strukturu tabulky

en: Protect binary columns
cs: Chránit binární sloupce

en: Protocol version:
cs: Verze protokolu:

en: Provides authentication using HOTP and TOTP applications such as FreeOTP, Google Authenticator or Authy.
cs: Poskytuje ověření pomocí HOTP a TOTP aplikací jako je FreeOTP, Google Authenticator nebo Authy.

en: Provides authentication using hardware security tokens supporting FIDO U2F, such as a YubiKey.
cs: Poskytuje ověření pomocí hardwarových bezpečnostních tokenů podporujících FIDO U2F, například YubiKey.

en: Provides authentication using hardware security tokens supporting the WebAuthn/FIDO2 protocol, such as a YubiKey.
cs: Poskytuje ověření pomocí hardwarových bezpečnostních tokenů podporujících WebAuthn/FIDO2, například YubiKey.

en: Proxy URL
cs: Adresa URL proxy

en: Proxy password
cs: Heslo proxy

en: Proxy username
cs: Uživatel proxy

en: Public key for reCAPTCHA
cs: Veřejný klíč reCAPTCHA

en: Purpose:
cs: Účel:

en: Put columns names in the first row
cs: Přidat názvy sloupců na první řádek

en: Put columns names in the first row:
cs: Přidat názvy sloupců na první řádek:

en: QBE saved searches table
cs: Tabulka s uloženými dotazy

en: Queried time
cs: Doba běhu

en: Queries are executed by pressing Enter (instead of Ctrl+Enter). New lines will be inserted with Shift+Enter.
cs: Dotazy se spouštějí stisknutím klávesy Enter (místo Ctrl+Enter). Stisknutím Shift+Enter se vloží nový řádek.

en: Query
cs: Dotaz

en: Query Cache usage
cs: Využití mezipaměti dotazů

en: Query analyzer
cs: Analýza dotazu

en: Query by example
cs: Dotaz podle příkladu

en: Query cache
cs: Mezipaměť dotazů

en: Query cache disabled
cs: Mezipaměť dotazů je vypnutá

en: Query cache efficiency
cs: Úspěšnost mezipaměti dotazů

en: Query cache efficiency (%)
cs: Úspěšnost mezipaměti dotazů (%)

en: Query cache fragmentation
cs: Rozdrobení mezipaměti dotazů

en: Query cache low memory prunes
cs: Ořezávání mezipaměti dotazů

en: Query cache max size
cs: Maximální velikost mezipaměti dotazů

en: Query cache min result size
cs: Minimální velikost výsledku dotazu pro uložení do mezipaměti

en: Query cache not running efficiently, it has a low hit rate.
cs: Mezipaměť dotazů není efektivní, má velmi malou úspěšnost.

en: Query cache usage
cs: Využití mezipaměti dotazů

en: Query cache used
cs: Využito mezipaměti dotazů

en: Query caching method
cs: Metoda používaná vyrovnávací pamětí dotazů

en: Query error
cs: Chyba dotazu

en: Query failed
cs: Dotaz selhal

en: Query history length
cs: Délka historie dotazů

en: Query result data
cs: Data výsledku dotazu

en: Query results operations
cs: Operace s výsledky dotazu

en: Query statistics
cs: Statistika dotazů

en: Query took %01.4f seconds.
cs: Dotaz trval %01.4f sekund.

en: Query window
cs: Okno dotazů

en: Questions
cs: Dotazy

en: Questions below 1,000
cs: Méně než 1000 dotazů

en: Questions since startup:
cs: Dotazů od spuštění:

en: Quick
cs: Rychlý

en: Quick - display only the minimal options
cs: Rychlý - zobrazí jen minimum nastavení

en: Quick - display only the minimal options to configure
cs: Rychlý - zobrazí jen minimum možností nastavení

en: Quick steps to set up advanced features:
cs: Stručný návod pro zapnutí rozšířených funkcí:

en: RELATIONSHIPS FOR TABLE
cs: VZTAHY TABULKY

en: Range search
cs: Vyhledávání rozsahu

en: Rate of aborted clients
cs: Četnost přerušení klientů

en: Rate of aborted connections
cs: Četnost přerušených spojení

en: Rate of joins without indexes
cs: Četnost spojení bez indexů

en: Rate of open files
cs: Četnost otevírání souborů

en: Rate of reading first index entry
cs: Četnost čtení prvního záznamu indexu

en: Rate of reading fixed position
cs: Četnost čtení na pevné pozici

en: Rate of reading fixed position average: %s, this value should be less than 1 per hour
cs: Četnost čtení na pevné pozici: %s, tato hodnota by měla být menší než 1 za hodinu

en: Rate of reading next table row
cs: Četnost čtení dalšího řádku tabulky

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
cs: Četnost čtení dalšího řádku tabulky: %s, tato hodnota by měla být menší než 1 za hodinu

en: Rate of sorts that cause temporary tables
cs: Četnost řazení, která způsobují použití dočasných tabulek

en: Rate of table open
cs: Četnost otevírání tabulek

en: Rate of temporary tables being written to disk: %s, this value should be less than 1 per hour
cs: Četnost dočasného ukládání na disk: %s, tato hodnota by měla být menší než 1 za hodinu

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
cs: Prosím přihlašte se znovu, aby se projevily změny v konfiguračním souboru.

en: Re-type
cs: Heslo znovu

en: Re-type:
cs: Heslo znovu:

en: Read as multibytes
cs: Číst jako vícebajtové

en: Read misses
cs: Výpadků při čtení

en: Read misses in %
cs: Výpadků při čtení v %

en: Read requests
cs: Požadavků na zápis

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
cs: Čtení verze selhalo. Možná nejste připojeni k internetu nebo server s informace o verzích neodpověděl.

en: Rebuild
cs: Přestavět

en: Rebuild partition
cs: Znovu sestavit oddíl

en: Recall user name
cs: Pamatovat si uživatelské jméno

en: Received
cs: Přijato

en: Recent
cs: Nedávné

en: Recent tables
cs: Nedávné tabulky

en: Recently used table
cs: Naposledy použité tabulky

en: Recently used tables
cs: Nedávno použité tabulky

en: Recoding engine
cs: Nástroje pro konverzi znakových sad

en: Recommendation:
cs: Doporučení:

en: Record cache size
cs: Velikost mezipaměti záznamu

en: Referenced by %s.
cs: Odkazováno v %s.

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Refresh rate
cs: Obnovovací frekvence

en: Related links:
cs: Související odkazy:

en: Relation table
cs: Tabulka s relacemi

en: Relation view
cs: Zobrazení relací

en: Relational display
cs: Relační zobrazení

en: Relational key
cs: Relační klíč

en: Relational schema
cs: Relační schéma

en: Relationship operator
cs: Relační operátor

en: Relationships
cs: Vztahy

en: Release Series
cs: Vydání

en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Reload navigation panel
cs: Znovu nahrát navigační panel

en: Reload page
cs: Znovu načíst stránku

en: Reloading the privileges
cs: Načítám oprávnění

en: Remember filename template
cs: Pamatovat si vzor pro názvy souborů

en: Remember table's sorting
cs: Pamatovat si řazení u tabulek

en: Remembering designer settings:
cs: Zapamatování nastavení návrháře:

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove CRLF characters within columns
cs: Odstranit ze sloupců znaky konce řádku

en: Remove DEFINER clause from definitions
cs: Odstranit DEFINER z definic

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
cs: Odstranit ze sloupců znaky konce řádku

en: Remove columns from central list
cs: Odstranit sloupce z centrálního seznamu

en: Remove database
cs: Odstranit databázi

en: Remove from Favorites
cs: Odstranit z oblíbených

en: Remove from central columns
cs: Odstranit z centrálních sloupců

en: Remove last parameter
cs: Odstranit poslední parametr

en: Remove partitioning
cs: Zrušit dělení

en: Remove redundant columns
cs: Odstranit nadbytečné sloupce

en: Remove selected
cs: Odstranit vybrané

en: Remove selected user accounts
cs: Odstranit vybrané uživatele

en: Remove this column
cs: Odstranit tento sloupec

en: Remove variable data in INSERT statements for better grouping
cs: Před sloučením odstranit proměnná data v příkazech INSERT

en: Removing Selected Users
cs: Odstraňuji vybrané uživatele

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Rename database to
cs: Přejmenovat databázi na

en: Rename exported databases/tables/columns
cs: Přejmenovat exportovanou databázi/tabulky/sloupce

en: Rename index
cs: Přejmenovat index

en: Rename table to
cs: Přejmenovat tabulku na

en: Rename to
cs: Přejmenovat na

en: Rename view to
cs: Přejmenovat pohled na

en: Renaming databases
cs: Přejmenovávám databáze

en: Repair
cs: Opravit

en: Repair partition
cs: Opravit oddíl

en: Repair table
cs: Opravit tabulku

en: Repair threads
cs: Vláken pro opravování

en: Repeat headers
cs: Opakovat záhlaví

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature.
cs: Zopakovat záhlaví každých X buněk, [kbd]0[/kbd] vypne tuto funkci.

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace NULL with
cs: Nahradit NULL hodnoty

en: Replace NULL with:
cs: Nahradit NULL hodnoty:

en: Replace existing bookmark of same name
cs: Přepsat existující oblíbený dotaz se stejným názvem

en: Replace table prefix
cs: Změnit tabulce předponu

en: Replace table with prefix
cs: Nahradit tabulce předponu

en: Replace with:
cs: Nahradit hodnotou:

en: Replaced string
cs: Nahrazený řetězec

en: Replica IO Thread not running!
cs: IO vlákno pro replikovaný server neběží!

en: Replica SQL Thread not running!
cs: SQL vlákno pro replikovaný server neběží!

en: Replica configuration
cs: Nastavení replikovaného serveru

en: Replica replication
cs: Replikace replikovaného serveru

en: Replica status
cs: Stav replikovaného serveru

en: Replicate all databases; Ignore:
cs: Replikovat všechny databáze s výjimkou:

en: Replicated
cs: Replikováno

en: Replication
cs: Replikace

en: Replication resetting successfully.
cs: Replikace byla úspěšně obnovena.

en: Replication started successfully.
cs: Replikace byla úspěšně spuštěna.

en: Replication status
cs: Stav replikace

en: Replication stopped successfully.
cs: Replikace byla úspěšně zastavena.

en: Report
cs: Nahlásit

en: Report title:
cs: Název výpisu:

en: Requery
cs: Znovu

en: Request aborted!!
cs: Požadavek byl přerušen!

en: Request failed!!
cs: Požadavek se nezdařil!

en: Request parameter for reCAPTCHA v2 API
cs: Parametr požadavku pro API reCAPTCHA v2

en: Requires SSL-encrypted connections.
cs: Požaduje zabezpečené připojení.

en: Requires a valid X509 certificate.
cs: Je vyžadován platný X509 certifikát.

en: Requires that a specific cipher method be used for a connection.
cs: Vyžaduje použití specifické metody šifrování pro připojení.

en: Requires that a valid X509 certificate issued by this CA be presented.
cs: Vyžaduje předložení platného certifikátu X509 vydaného touto certifikační autoritou.

en: Requires that a valid X509 certificate with this subject be presented.
cs: Vyžaduje předložení platného certifikátu X509 s tímto předmětem.

en: Reset
cs: Původní

en: Reset all
cs: Obnovit vše

en: Reset replica
cs: Resetovat repliku

en: Reset to default
cs: Obnovit na výchozí hodnotu

en: Reset zoom
cs: Obnovit zvětšení

en: Resource limits
cs: Omezení zdrojů

en: Response parameter for reCAPTCHA v2 API
cs: Parametr odezvy pro API reCAPTCHA v2

en: Restore column order
cs: Obnovit pořadí sloupců

en: Restore default value
cs: Obnovit výchozí hodnotu

en: Restrict login to MySQL server
cs: Omezené přihlášení k MySQL serveru

en: Restricts the MySQL servers the user can enter when a login to an arbitrary MySQL server is enabled by matching the IP or hostname of the MySQL server to the given regular expression.
cs: Umožní omezit použitý MySQL server pomocí regulárního výrazu i pokud je zapnuta možnost připojení k uživatelsky zadanému MySQL serveru.

en: Results are grouped by query text.
cs: Výsledky jsou sloučeny podle textu dotazu.

en: Resume monitor
cs: Obnovit monitor

en: Retain query box
cs: Zachovat pole pro dotaz

en: Retry to connect
cs: Zkusit se připojit znovu

en: Return length/values
cs: Návratová délka/hodnoty

en: Return options
cs: Možnosti návratové hodnoty

en: Return type
cs: Návratový typ

en: Returns
cs: Vrací

en: Revoke
cs: Vrátit zpět

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
cs: Odebrat uživatelům veškerá oprávnění a poté je odstranit z tabulek.

en: Right
cs: Napravo

en: Rollback when finished
cs: Po dokončení vrátit zpět

en: Routine
cs: Rutina

en: Routine %1$s has been created.
cs: Byla vytvořena rutina %1$s.

en: Routine %1$s has been modified.
cs: Byla změněna rutina %1$s.

en: Routine %1$s has been modified. Privileges have been adjusted.
cs: Byla změněna rutina %1$s. Práva byla upravena.

en: Routine name
cs: Název rutiny

en: Routine parameters
cs: Parametry rutiny

en: Routine-specific privileges
cs: Oprávnění pro jednotlivé rutiny

en: Routines
cs: Rutiny

en: Row file grow size
cs: Velikost nárůstu souboru řádků

en: Row length
cs: Délka řádku

en: Row marker
cs: Zvýrazňovač vybraných řádků

en: Row size
cs: Velikost řádku

en: Row statistics
cs: Statistika řádků

en: Row to begin at:
cs: Začít od řádku:

en: Row: %1$s, Column: %2$s, Error: %3$s
cs: Řádek: %1$s, Sloupec: %2$s, Chyba: %3$s

en: Rows
cs: Řádků

en: Rows:
cs: Řádky:

en: Run SQL query/queries on database %s
cs: Spustit SQL dotaz(y) na databázi %s

en: Run SQL query/queries on server “%s”
cs: Spustit SQL dotaz(y) na serveru „%s“

en: Run SQL query/queries on table %s
cs: Spustit SQL dotaz(y) na tabulce %s

en: SCHEMA ERROR:
cs: Chyba při vytváření schématu:

en: SHA256 password authentication
cs: Ověřování heslem SHA256

en: SQL Query
cs: SQL dotaz

en: SQL Query Console
cs: Konzole pro SQL dotazy

en: SQL Query box
cs: Políčko pro SQL dotazy

en: SQL compatibility mode
cs: Režim kompatibility SQL

en: SQL compatibility mode:
cs: Režim kompatibility SQL:

en: SQL data access
cs: Přístup k SQL datům

en: SQL dump
cs: Výpis SQL

en: SQL dump (file download)
cs: Výpis SQL (stáhnout soubor)

en: SQL execution
cs: Provedení SQL

en: SQL history:
cs: SQL historie:

en: SQL queries
cs: SQL dotazy

en: SQL queries settings.
cs: Nastavení SQL dotazů.

en: SQL query
cs: SQL-dotaz

en: SQL query history table
cs: Tabulka pro historii SQL dotazů

en: SQL query on database <b>%s</b>:
cs: SQL dotaz na databázi <b>%s</b>:

en: SQL query tracking table
cs: Tabulka pro sledování SQL dotazů

en: SQL query:
cs: SQL dotaz:

en: SQL statements executed.
cs: SQL příkazy byly provedeny.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
cs: SQL příkazy byly exportovány. Prosím zkopírujte si je, nebo je spusťte.

en: SQL upload
cs: Nahrání SQL

en: SSL connection enforced by server, automatically enabling it.
cs: Server vyžaduje připojení SSL, bylo automaticky zapnuto.

en: SSL is not being used
cs: SSL se nepoužívá

en: SSL is used
cs: SSL se používá

en: SSL is used with disabled verification
cs: SSL se používá se zakázaným ověřením

en: SSL is used without certification authority
cs: SSL se používá bez certifikační autority

en: Sa
cs: So

en: Same width for all tables
cs: Stejná šířka všech tabulek

en: Sat
cs: Sob

en: Saturday
cs: Sobota

en: Save
cs: Uložit

en: Save & close
cs: Uložit a zavřít

en: Save as JSON file
cs: Uložit jako soubor JSON

en: Save as PHP file
cs: Uložit jako soubor PHP

en: Save as file
cs: Uložit jako soubor

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Save chart as image
cs: Uložit graf jako obrázek

en: Save directory
cs: Adresář pro ukládání

en: Save edited data
cs: Uložit upravovaná data

en: Save on server
cs: Uložit na server

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
cs: Uložit na serveru v adresáři <strong>%s</strong>

en: Save output to a file
cs: Uložit do souboru

en: Save page
cs: Uložit stránku

en: Save page as
cs: Uložit stránku jako

en: Save to browser's storage
cs: Uložit do úložiště prohlížeče

en: Save to selected page
cs: Uložit k vybrané stránce

en: Saved bookmarked search:
cs: Uložená vyhledávání:

en: Saved on: @DATE@
cs: Uloženo: @DATE@

en: Saving Query-By-Example searches:
cs: Ukládání dotazů:

en: Saving export templates:
cs: Ukládání šablon pro export:

en: Schema of the %s database
cs: Schéma databáze %s

en: Schema of the %s database - Page %s
cs: Schéma databáze %s - Strana %s

en: Screenshot of the %s theme.
cs: Snímek obrazovky s tématem vzhledu %s.

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
cs: Limit pro běh importu vypršel, prosím %sodešlete formulář%s znovu se stejným souborem a import bude pokračovat.

en: Search
cs: Vyhledávání

en: Search in database
cs: Vyhledávání v databázi

en: Search this list
cs: Vyhledávání v tomto seznamu

en: Search this table
cs: Vyhledávání v této tabulce

en: Search:
cs: Vyhledat:

en: Searching
cs: Vyhledávám

en: Second
cs: Sekundy

en: Second step of normalization (1NF+2NF)
cs: Druhý krok normalizace (1NF+2NF)

en: Second step of normalization (2NF)
cs: Druhý krok normalizace (2NF)

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
cs: Tajné heslo používané pro šifrování cookies při přihlašování pomocí [kbd]cookie[/kbd].

en: Secret/key:
cs: Tajný klíč:

en: Security
cs: Zabezpečení

en: Security type
cs: Typ zabezpečení

en: See %sour documentation%s for more information.
cs: Více informací naleznete %sv naší dokumentaci%s.

en: See [doc@authentication-modes]authentication types[/doc] for an example.
cs: Příklad můžete nalézt na [doc@authentication-modes]authentication types[/doc].

en: See more
cs: Zobrazit více

en: See replica status table
cs: Zobrazit tabulku se stavem replikovaných serverů

en: See table structure
cs: Zobrazit strukturu tabulky

en: Select "%s"
cs: Vybrat "%s"

en: Select Export Relational Type
cs: Zvolte typ výstupu relací

en: Select Foreign Key
cs: Zvolte cizí klíč

en: Select a column which can be split into more than one (on select of 'no such column', it'll move to next step).
cs: Vyberte sloupec, který lze rozdělit na více sloupců (výběrem hodnoty 'žádný ze sloupců' přejdete na další krok).

en: Select a column.
cs: Zvolte sloupec.

en: Select a table
cs: Zvolte tabulku

en: Select a template
cs: Zvolte šablonu

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Select at least one of the options!
cs: Vyberte alespoň jednu z možností!

en: Select binary log to view
cs: Zvolte binární log pro zobrazení

en: Select column:
cs: Vyberte sloupec:

en: Select columns (at least one):
cs: Zvolte sloupce (alespoň jeden):

en: Select database first
cs: Nejdříve zvolte databázi

en: Select database:
cs: Vyberte databázi:

en: Select file to import
cs: Vyberte soubor k importování

en: Select from the web server upload directory [strong]%s[/strong]:
cs: Zvolte soubor z adresáře pro upload na serveru [strong]%s[/strong]:

en: Select one…
cs: Vyberte jeden…

en: Select page
cs: Zvolte stránku

en: Select referenced key
cs: Zvolte odkazovaný klíč

en: Select series:
cs: Vyberte série:

en: Select table:
cs: Vyberte tabulku:

en: Select two columns
cs: Zvolte dva sloupce

en: Select two different columns
cs: Zvolte dva odlišné sloupce

en: Select up to what step you want to normalize
cs: Vyberte který krok chcete normalizovat

en: Select which functions will be used for character set conversion.
cs: Vybere, které funkce budou použity pro konverzi znakových sad.

en: Selected dependencies are as follows:
cs: Byly zvoleny následující závislosti:

en: Selected partial dependencies are as follows:
cs: Byly zvoleny následující částečné závislosti:

en: Selected repeating group has been moved to the table '%s'
cs: Vybraná opakující se skupina byla přesunuta do tabulky '%s'

en: Selected time range:
cs: Zvolený časový rozsah:

en: Send error report
cs: Odeslat chybové hlášení

en: Send error reports
cs: Odeslat chybová hlášení

en: Sent
cs: Odesláno

en: Sep
cs: zář

en: September
cs: září

en: Series column:
cs: Sloupec řady:

en: Series in chart:
cs: Série v grafu:

en: Series names are in a column
cs: Názvy řad jsou ve sloupci

en: Series:
cs: Série:

en: Server ID
cs: ID serveru

en: Server charset:
cs: Znaková sada:

en: Server choice:
cs: Volba serveru:

en: Server configuration
cs: Nastavení serveru

en: Server connection collation
cs: Porovnávání pro toto připojení k serveru

en: Server connection collation:
cs: Porovnávání pro toto připojení k serveru:

en: Server connection:
cs: Připojení k serveru:

en: Server default
cs: Výchozí nastavení serveru

en: Server hostname
cs: Název serveru

en: Server is configured as replica in a replication process. Would you like to:
cs: Server je nastaven jako replikovaný v replikačním procesu. Přejete si:

en: Server level tabs
cs: Záložky pro práci se serverem

en: Server name template
cs: Vzor pro název serveru

en: Server port
cs: Port serveru

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
cs: Server používá Suhosin. Prosím podívejte se do %sdokumentace%s pro popis problémů, které tím mohou být způsobeny.

en: Server socket
cs: Socket serveru

en: Server type:
cs: Typ serveru:

en: Server variables and settings
cs: Proměnné a nastavení serveru

en: Server version:
cs: Verze serveru:

en: Server-level tabs
cs: Záložky pro práci se serverem

en: Servers
cs: Servery

en: Servers display options.
cs: Nastavení zobrazení serverů.

en: Session not found.
cs: Relace nebyla nalezena.

en: Session timezone
cs: Časová zóna relace

en: Session value
cs: Hodnota relace

en: Set default
cs: Nastavit výchozí

en: Set import and export directories and compression options.
cs: Nastaví adresáře pro import a export a volby komprese.

en: Set log_output to %s
cs: Nastavit log_output na %s

en: Set long_query_time to %d seconds.
cs: Nastavit long_query_time na %d sekund.

en: Set some commonly used options.
cs: Nejčastěji používaná nastavení.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
cs: Zadejte počet sekund, po které může skript běžet ([kbd]0[/kbd] pro žádná omezení).

en: Set to 0 to collapse navigation panel.
cs: Při nastavení na hodnotu 0 je navigační panel skrytý.

en: Set value: %s
cs: Nastavena hodnota: %s

en: Set {key_buffer_size} depending on the size of your MyISAM indexes. 64M is a good start.
cs: Hodnotu {key_buffer_size} nastavte podle velikosti indexů MyISAM. Pro začátek můžete nastavit 64M.

en: Set {slow_launch_time} to 1s or 2s to correctly count threads that are slow to launch.
cs: Pro správné počítání vláken, která se pomalu spouštějí, nastavte hodnotu {slow_launch_time} na 1s nebo 2s.

en: Sets the effective timezone; possibly different than the one from your database server
cs: Nastaví efektivní časovou zónu; pravděpodobně odlišnou od nastavení vašeho databázového serveru

en: Setting variable failed
cs: Nastavení proměnné selhalo

en: Setting {concurrent_insert} to 1 reduces contention between readers and writers for a given table. See also <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL Documentation</a>
cs: Nastavením {concurrent_insert} na 1 omezíte blokování mezi čtením a zápisem pro jednotlivé tabulky. Podrobněji je toto popsáno v <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">dokumentaci MySQL</a>

en: Settings
cs: Nastavení

en: Settings for phpMyAdmin developers.
cs: Nastavení pro vývojáře phpMyAdmina.

en: Settings for the table structure (list of columns).
cs: Zvolte, co se má zobrazit při zobrazení struktury tabulky (seznam sloupců).

en: Settings that didn't fit anywhere else.
cs: Nastavení, která nelze zařadit jinam.

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
cs: Nastavení bude načteno z lokálního úložiště ve vašem prohlížeči.

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
cs: Nastavení bude uloženo do lokálního úložiště prohlížeče.

en: Severe fragmentation is likely to (further) increase Qcache_lowmem_prunes. This might be caused by many Query cache low memory prunes due to {query_cache_size} being too small. For a immediate but short lived fix you can flush the query cache (might lock the query cache for a long time). Carefully adjusting {query_cache_min_res_unit} to a lower value might help too, e.g. you can set it to the average size of your queries in the cache using this formula: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache
cs: Velké rozdrobení paměti pravděpodobně (ještě) zvýší Qcache_lowmem_prunes. Toto může být způsobeno příliš častým vyprazdňováním mezipaměti kvůli její malé velikosti ({query_cache_size}). Rychlým, ale dočasným řešením tohoto problému může být vyprázdnění mezipaměti (to ale může způsobit její dočasné znepřístupnění). Pečlivým nastavením {query_cache_min_res_unit} na nižší hodnotu může také pomoci. Například jejím nastavením na průměrnou velikost vašich dotazů pomocí tohoto vzorce: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache

en: Share this bookmark
cs: Sdílet záložku

en: Shift+Click to add this column to ORDER BY clause or to toggle ASC/DESC.<br>- Ctrl+Click or Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) to remove column from ORDER BY clause
cs: Shift+Kliknutí přidá tento sloupec do podmínky ORDER BY nebo přepne ASC/DESC.<br>- Control+Kliknutí nebo Alt+Kliknutí(MAC: Shift+Option+Kliknutí) odstraní sloupec z podmínky ORDER BY

[ctx: Short month name]
en: May
cs: kvě

[ctx: Short week day name for Sunday]
en: Sun
cs: Ned

en: Show
cs: Zobrazit

en: Show "Drop database" link to normal users
cs: Zobrazit příkaz „Zrušit databázi“ běžným uživatelům

en: Show %1$s with dates from %2$s to %3$s by user %4$s %5$s
cs: Zobrazit %1$s mezi daty %2$s a %3$s od uživatele %4$s %5$s

en: Show BLOB contents
cs: Zobrazit obsah BLOBu

en: Show PHP information
cs: Zobrazit informace o PHP

en: Show SQL queries
cs: Zobrazit SQL dotazy

en: Show SQL query
cs: Zobrazit SQL dotaz

en: Show all
cs: Zobrazit vše

en: Show arguments
cs: Zobrazit argumenty

en: Show binary contents
cs: Zobrazit binární obsah

en: Show color
cs: Barevné šipky

en: Show column comments
cs: Zobrazit komentář ke sloupci

en: Show connected replicas
cs: Zobrazit připojené replikované servery

en: Show create
cs: Zobrazit SQL pro vytvoření

en: Show create database form
cs: Zobrazit formulář pro vytvoření databáze

en: Show creation timestamp
cs: Zobrazit čas vytvoření

en: Show current browsing query
cs: Zobrazit aktuálně prohlížený dotaz

en: Show databases navigation as tree
cs: Zobrazit databázovou navigaci jako strom

en: Show detailed MySQL server information
cs: Zobrazit podrobné informace o MySQL serveru

en: Show events in tree
cs: Zobrazovat události ve stromu

en: Show field types
cs: Zobrazit typy polí

en: Show find and replace criteria
cs: Zobrazit parametry vyhledávání a nahrazování

en: Show form
cs: Zobrazit formulář

en: Show full queries
cs: Zobrazit celé dotazy

en: Show function fields
cs: Zobrazit seznam funkcí

en: Show functions in tree
cs: Zobrazovat funkce ve stromu

en: Show grid
cs: Zobrazit mřížku

en: Show hidden items
cs: Zobrazit skryté položky

en: Show hidden messages
cs: Zobrazit skryté zprávy

en: Show hidden navigation tree items.
cs: Zobrazit skryté položky navigačního panelu.

en: Show hint
cs: Zobrazit nápovědu

en: Show insert query
cs: Zobrazit dotaz pro vložení

en: Show last check timestamp
cs: Zobrazit čas poslední kontroly

en: Show last update timestamp
cs: Zobrazit čas poslední změny

en: Show logo in navigation panel.
cs: Zobrazit logo v navigačním panelu.

en: Show me the central list of columns that are not already in this table
cs: Zobrazit centrální seznam sloupců, které ještě nejsou v této tabulce

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
cs: Ukaž mi možné částečné závislosti založené na datech v tabulce

en: Show only active
cs: Zobrazit jen aktivní

en: Show only alert values
cs: Zobrazit jen hodnoty s upozorněním

en: Show only listed databases
cs: Zobrazit jen vybrané databáze

en: Show open tables
cs: Zobrazit otevřené tabulky

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables.
cs: Zobrazit nebo skrýt sloupec zobrazující čas vytvoření pro všechny tabulky.

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables.
cs: Zobrazit nebo skrýt sloupec zobrazující čas poslední kontroly pro všechny tabulky.

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables.
cs: Zobrazit nebo skrýt sloupec zobrazující čas poslední změny pro všechny tabulky.

en: Show or hide a column displaying the charset for all tables.
cs: Zobrazit nebo skrýt sloupec zobrazující znakovou sadu pro všechny tabulky.

en: Show or hide a column displaying the comments for all tables.
cs: Zobrazit nebo skrýt sloupec zobrazující komentář pro všechny tabulky.

en: Show panel
cs: Zobrazit panel

en: Show password change form
cs: Zobrazit formulář pro změnu hesla

en: Show phpinfo() link
cs: Zobrazit odkaz na phpinfo()

en: Show primary status
cs: Zobrazit stav primárního serveru

en: Show procedures in tree
cs: Zobrazovat procedury ve stromu

en: Show query box
cs: Zobrazit pole pro dotaz

en: Show query history at start
cs: Zobrazit historii dotazů při spuštění

en: Show replica hosts
cs: Zobrazit replikované servery

en: Show replica status
cs: Zobrazit stav replikovaných serverů

en: Show report details
cs: Zobrazit podrobnosti hlášení

en: Show row links anyway
cs: Přesto zobrazit odkazy na řádky

en: Show search criteria
cs: Zobrazit parametry vyhledávání

en: Show search results
cs: Zobrazit výsledky vyhledávání

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
cs: Zobrazit přehled serverů jako seznam namísto rozbalovacího menu.

en: Show statistics
cs: Zobrazit statistiky

en: Show table charset
cs: Zobrazit znakovou sadu tabulky

en: Show table comments
cs: Zobrazit komentář k tabulce

en: Show tables in tree
cs: Zobrazovat tabulky ve stromu

en: Show this query here again
cs: Zobrazit zde tento dotaz znovu

en: Show trace
cs: Zobrazit trasovací informace

en: Show unformatted values
cs: Zobrazit neformátované hodnoty

en: Show views in tree
cs: Zobrazovat pohledy ve stromu

en: Show/Hide tables list
cs: Zobrazit/Skrýt seznam tabulek

en: Show/hide columns
cs: Zobrazit/skrýt sloupce

en: Show:
cs: Zobrazit:

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
cs[0]: Zobrazuje se %1$d záložka (soukromá i sdílená)
cs[1]: Zobrazují se %1$d záložky (soukromé i sdílené)
cs[2]: Zobrazuje se %1$d záložek (soukromých i sdílených)

en: Showing SQL query
cs: Zobrazuji SQL dotaz

en: Showing as PHP code
cs: Zobrazuji jako PHP kód

en: Showing bookmark
cs: Zobrazuji oblíbený dotaz

en: Showing create queries
cs: Zobrazuji SQL dotaz pro vytvoření

en: Showing rows %1$s - %2$s.
cs: Zobrazeny záznamy %1$s - %2$s.

en: Showing rows %1s - %2s
cs: Zobrazeny záznamy %1s - %2s

en: Shows link to [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output.
cs: Zobrazí odkaz na výstup funkce [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a].

en: Signon URL
cs: URL pro přihlášení

en: Signon authentication
cs: Přihlašování signon

en: Signon session name
cs: Název signon relace

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
cs: Podobné jako typ CHAR, jen ukládá binární řetězce

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
cs: Podobné jako typ VARCHAR, jen ukládá binární řetězce

en: Simple two-factor authentication
cs: Jednoduché dvoustupňové ověřování

en: Simulate query
cs: Simulovat dotaz

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
cs: Vzhledem k tomu, že bylo zvoleno seskupení dotazů INSERT, jsou tyto dotazy pro jednu tabulku sloučeny dohromady, bez ohledu na skutečně vkládaná data.

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
cs: Vydržte! Může to trvat i několik sekund v závislosti na velikosti dat a počtu sloupců v tabulce.

en: Size
cs: Velikost

en: Skip Explain SQL
cs: Bez vysvětlení SQL

en: Skip current error
cs: Přeskočit aktuální chybu

en: Skip locked tables
cs: Přeskočit zamčené tabulky

en: Skip next %s errors.
cs: Přeskočit %s dalších chyb.

en: Skip tables larger than:
cs: Přeskočit tabulky větší než:

en: Skip this number of queries (for SQL) starting from the first one:
cs: Přeskočit daný počet dotazů (pro SQL) počínaje od:

en: Skipping errors might lead into unsynchronized primary and replica!
cs: Přeskakování chyb může vést k rozdílným datům na primárním a replikovaném serveru!

en: Slow launch time
cs: Dlouhá doba spuštění

en: Slow query logging
cs: Zaznamenávání pomalých dotazů

en: Slow query rate
cs: Četnost pomalých dotazů

en: Slow_launch_time is above 2s.
cs: Hodnota slow_launch_time je větší než 2s.

en: Small/Big All
cs: Vše malé/velké

en: Snap to grid
cs: Zachytávat na mřížku

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default.
cs: Socket, na kterém poslouchá MySQL server. Ponechte prázdné pro výchozí hodnotu.

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
cs: Při získávání ladících informací došlo k neznámé chybě.

en: Some errors have been detected on the server!
cs: Na serveru došlo byly zjištěny chyby!

en: Some tables saved in this page might have been renamed or deleted.
cs: Některé tabulky uložené na této stránce mohly být přejmenovány nebo odstraněny.

en: Something went wrong.
cs: Něco se pokazilo.

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
cs: Bohužel se nepodařilo obnovit odstraněnou událost.

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
cs: Bohužel se nepodařilo obnovit odstraněnou rutinu.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
cs: Bohužel se nepodařilo obnovit odstraněný trigger.

en: Sort
cs: Řadit

en: Sort buffer size
cs: Velikost paměti pro řazení

en: Sort by key:
cs: Seřadit podle klíče:

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
cs: Pořadí řazení položek v rozbalovací nabídce cizích klíčů; [kbd]obsah[/kbd] jsou referenční data, [kbd]id[/kbd] je hodnota klíče.

en: Sort order:
cs: Směr řazení:

en: Sort rows
cs: Řazení řádků

en: Sort:
cs: Řazení:

en: Sorted rows average: %s
cs: Průměrně seřazeno řádků: %s

en: Sorting
cs: Řazení

en: Source database `%s` was not found!
cs: Zdrojová databáze „%s“ nebyla nalezena!

en: Space usage
cs: Využití místa

en: Spatial
cs: Prostorový

en: Spatial column
cs: Prostorový sloupec

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@faq6-27]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
cs: Zadejte titulek, který se zobrazí v prohlížeči. V [doc@faq6-27]dokumentaci[/doc] naleznete popis proměnných, které lze použít.

en: Stacked
cs: Složený

en: Stand in
cs: Nahrazení

en: Stand-in structure for view
cs: Zástupná struktura pro pohled

en: Start IO Thread only
cs: Spustit jen IO vlákno

en: Start Monitor
cs: Spustit monitor

en: Start SQL Thread only
cs: Spustit jen SQL vlákno

en: Start auto refresh
cs: Zapnout automatické obnovování

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
cs: Počátek

en: Start row:
cs: Počáteční řádek:

en: Startup
cs: Úvodní stránka

en: State
cs: Stav

en: Statements
cs: Údaj

en: Statements to track
cs: Sledované příkazy

en: Static analysis:
cs: Statická analýza:

en: Status
cs: Stav

en: Status variable(s)
cs: Stavové proměnné

en: Step
cs: Krok

en: Step 1.
cs: Krok 1.

en: Step 2.
cs: Krok 2.

en: Step 3.
cs: Krok 3.

en: Stop IO Thread only
cs: Zastavit jen IO vlákno

en: Stop SQL Thread only
cs: Zastavit jen SQL vlákno

en: Stop auto refresh
cs: Vypnout automatické obnovování

en: Storage Engine
cs: Úložiště

en: Storage Engine:
cs: Úložiště:

en: Storage engine
cs: Úložiště

en: Storage engines
cs: Úložiště

en: Stores and enables efficient access to data in JSON (JavaScript Object Notation) documents
cs: Ukládá data a umožňuje efektivní přístup k nim v dokumentech JSON (JavaScript Object Notation)

en: String that separates databases into different tree levels.
cs: Řetězec, který rozděluje databáze do různých pater stromu.

en: String that separates tables into different tree levels.
cs: Řetězec, který rozděluje tabulky do různých pater stromu.

en: Strong
cs: Silné

en: Structure
cs: Struktura

en: Structure and data
cs: Strukturu a data

en: Structure for view
cs: Struktura pro pohled

en: Structure for view %s exported as a table
cs: Struktura pro pohled %s exportovaná jako tabulka

en: Structure of %s
cs: Struktura %s

en: Structure of table @TABLE@
cs: Struktura tabulky @TABLE@

en: Structure only
cs: Pouze strukturu

en: Structure snapshot
cs: Snímek struktury

en: Structure:
cs: Struktura:

en: Su
cs: Ne

en: Sub partitioned by:
cs: Rozdělení na pododdíly:

en: Submit
cs: Provést

en: Submit error report
cs: Odeslat chybové hlášení

en: Submit query
cs: Provést dotaz

en: Submitted form contains errors
cs: Odeslaný formulář obsahuje chyby

en: Suboptimal caching method.
cs: Neoptimální metoda vyrovnávací paměti.

en: Subpartition
cs: Pododdíl

en: Subpartition by:
cs: Rozdělit na pododdíly podle:

en: Subpartitions:
cs: Pododdíly:

en: Succeeded
cs: Úspěch

en: Success
cs: Úspěch

en: Success!
cs: Úspěch!

en: Success.
cs: Úspěch.

en: Successfully copied!
cs: Úspěšně zkopírováno!

en: Successfully deleted the page
cs: Stránka byla odstraněna

en: Suhosin warning
cs: Varování o Suhosinu

en: Sum
cs: Celkem

en: Sum of grouped rows:
cs: Součet sloučených řádků:

en: Summary by state
cs: Souhrn podle stavů

en: Sun
cs: Ned

en: Sunday
cs: Neděle

en: Switch to %svisual builder%s
cs: Přepnout na %svizuálního návrháře%s

en: Switch to copied database
cs: Přepnout na zkopírovanou databázi

en: Switch to copied table
cs: Přepnout na zkopírovanou tabulku

en: Switch to dark theme
cs: Přepnout na tmavý motiv

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
cs: Synonymum pro DOUBLE (v případě SQL režimu REAL_AS_FLOAT pro FLOAT)

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for JSON.
cs: Editor CodeMirror se zvýrazněním syntaxe pro JSON.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for SQL.
cs: Editor CodeMirror se zvýrazněním syntaxe pro SQL.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for XML (and HTML).
cs: Editor CodeMirror se zvýrazněním syntaxe pro XML (a HTML).

en: Syntax to use when inserting data
cs: Jakou syntaxi použít pro vkládání dat

en: Syntax to use when inserting data:
cs: Jakou syntaxi použít pro vkládání dat:

en: System CPU usage
cs: Využití CPU

en: System memory
cs: Operační paměť

en: System swap
cs: Odkládací oblast

en: Tab that is displayed when entering a database.
cs: Panel, který je zobrazen při přístupu k databázi.

en: Tab that is displayed when entering a server.
cs: Panel, který je zobrazen při přístupu k serveru.

en: Tab that is displayed when entering a table.
cs: Panel, který je zobrazen při přístupu k tabulce.

en: Table
cs: Tabulka

en: Table %1$s has been altered successfully.
cs: Tabulka %1$s byla úspěšně změněna.

en: Table %1$s has been altered successfully. Privileges have been adjusted.
cs: Tabulka %1$s byla úspěšně změněna. Práva byla upravena.

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
cs: Tabulka %1$s byla přejmenována na %2$s.

en: Table %s already exists!
cs: Tabulka %s již existuje!

en: Table %s has been copied to %s.
cs: Tabulka %s byla zkopírována do %s.

en: Table %s has been copied to %s. Privileges have been adjusted.
cs: Tabulka %s byla zkopírována do %s. Práva byla upravena.

en: Table %s has been dropped.
cs: Tabulka %s byla odstraněna.

en: Table %s has been emptied.
cs: Tabulka %s byla vyprázdněna.

en: Table %s has been flushed.
cs: Vyrovnávací paměť pro tabulku %s byla vyprázdněna.

en: Table %s has been moved to %s.
cs: Tabulka %s byla přesunuta do %s.

en: Table %s has been moved to %s. Privileges have been adjusted.
cs: Tabulka %s byla přesunuta do %s. Práva byla upravena.

en: Table alias
cs: Alias tabulky

en: Table caption
cs: Titulek tabulky

en: Table caption (continued):
cs: Titulek tabulky (pokračování):

en: Table caption:
cs: Titulek tabulky:

en: Table comments
cs: Komentář k tabulce

en: Table comments:
cs: Komentář k tabulce:

en: Table is already in Third normal form!
cs: Tabulka se již nachází v Třetí normální formě!

en: Table is already in second normal form.
cs: Tabulka se již nachází v druhé normální formě.

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
cs: Průměrně spojeno tabulek: %s, tato hodnota by měla být menší než 1 za hodinu

en: Table level tabs
cs: Záložky pro práci s tabulkou

en: Table lock wait rate
cs: Četnost čekání na zámek tabulky

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
cs: Četnost čekání na zámek tabulky: %s, tato hodnota by měla být menší než 1 za hodinu

en: Table maintenance
cs: Údržba tabulky

en: Table name
cs: Název tabulky

en: Table name template
cs: Vzor pro název tabulky

en: Table navigation bar
cs: Lišta při procházení tabulky

en: Table of contents
cs: Obsah

en: Table options
cs: Parametry tabulky

en: Table search
cs: Vyhledávání v tabulce

en: Table space
cs: Tabulkový prostor

en: Table structure
cs: Struktura tabulky

en: Table structure for table
cs: Struktura tabulky

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd].
cs: Tabulka obsahující popisy sloupců, nechte prázdné pro vypnutí této funkce, doporučené nastavení: [kbd]pma__table_info[/kbd].

en: Table tree separator
cs: Oddělovač tabulkového stromu

en: Table-level tabs
cs: Záložky pro práci s tabulkou

en: Table-specific privileges
cs: Oprávnění pro jednotlivé tabulky

en: Table:
cs: Tabulka:

en: Tables
cs: Tabulky

en: Tables display options.
cs: Nastavení zobrazení tabulek.

en: Tables:
cs: Tabulky:

en: Tabs
cs: Panely

en: Take it
cs: Zvolit

en: Taking you to next step…
cs: Přesměrovávám na další krok…

en: Taking you to the target site.
cs: Probíhá přesměrování na cílový web.

en: Target database
cs: Cílová databáze

en: Target database `%s` was not found!
cs: Cílová databáze „%s“ nebyla nalezena!

en: Target for quick access icon
cs: Cíl pro ikonu rychlého přístupu

en: Target for second quick access icon
cs: Cíl pro druhou ikonu rychlého přístupu

en: Temp disk rate
cs: Četnost dočasného ukládání na disk

en: Template name
cs: Název šablony

en: Template was created.
cs: Šablona byla vytvořena.

en: Template was deleted.
cs: Šablona byla smazána.

en: Template was loaded.
cs: Šablona načtena.

en: Template was updated.
cs: Šablona byla změněna.

en: Template:
cs: Šablona:

en: Temporary data
cs: Dočasná data

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
cs: Průměrně použito dočasných tabulek: %s. Tato hodnota by měla být nižší než 1 za hodinu.

en: Text fields
cs: Textová pole

en: Textarea columns
cs: Sloupců v textové oblasti

en: Textarea rows
cs: Řádků v textové oblasti

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
cs: Velikost editačního pole (počet sloupců), tato hodnota bude navýšena pro SQL dotazy (*2).

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
cs: Velikost editačního pole (počet řádků), tato hodnota bude navýšena pro SQL dotazy (*2).

en: Th
cs: Čt

en: Thank you for submitting this report.
cs: Děkujeme vám za odeslání tohoto hlášení.

en: The $cfg['TempDir'] (%s) is not accessible. phpMyAdmin is not able to cache templates and will be slow because of this.
cs: Adresář $cfg['TempDir'] (%s) není dostupný. phpMyAdmin nemůže kešovat šablony a bude kvůli tomu pomalý.

en: The % of indexes that use the MyISAM key buffer is low.
cs: Procento indexů, které používají vyrovnávací paměť klíčů MyISAM, je příliš nízké.

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
cs: Chybí rozšíření %s. Prosím zkontrolujte nastavení PHP.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
cs: Soubor %s nebyl nalezen, více informací naleznete na stránce %s.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
cs: Funkčnost %s je omezena známou chybou, viz %s

en: The %s table doesn't exist!
cs: Tabulka %s neexistuje!

en: The Advisor system can provide recommendations on server variables by analyzing the server status variables.
cs: Poradce vám může doporučit změny v nastavení serveru analýzou stavových proměnných.

en: The FIDO U2F API has been deprecated in favor of the Web Authentication API (WebAuthn).
cs: Rozhraní FIDO U2F API bylo zastaralé ve prospěch rozhraní Web Authentication API (WebAuthn).

en: The HEX function will treat the integer as a string while calculating the hexadecimal value
cs: Funkce HEX bude při výpočtu hexadecimální hodnoty považovat celé číslo za řetězec

en: The InnoDB buffer pool has a profound impact on performance for InnoDB tables. Assign all your remaining memory to this buffer. For database servers that use solely InnoDB as storage engine and have no other services (e.g. a web server) running, you may set this as high as 80% of your available memory. If that is not the case, you need to carefully assess the memory consumption of your other services and non-InnoDB-Tables and set this variable accordingly. If it is set too high, your system will start swapping, which decreases performance significantly. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">this article</a>
cs: Velikost vyrovnávací paměti InnoDB má výrazný dopad na výkon tabulek InnoDB. Přiřaďte jí proto veškerou zbývající volnou paměť. Pro servery, které používají výhradně InnoDB a neposkytují žádné další služby (např. webserver), ji můžete nastavit až na 80% dostupné paměti. Pokud to není váš případ, nastavte tuto hodnotu po pečlivém zvážení požadavků na paměť pro další služby a tabulky jiné než InnoDB. Při nastavení příliš vysoké hodnoty začne systém využívat odkládací paměť, což výrazně zhorší jeho celkový výkon. Více informací naleznete v <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">tomto článku</a>

en: The InnoDB log file size is inadequately large.
cs: Velikost záznamového souboru je příliš velká.

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
cs: Velikost záznamu InnoDB neodpovídá velikosti vyrovnávací paměti InnoDB.

en: The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries.
cs: Dokumentace MySQL je přesná jen pro oficiální sestavení MySQL.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
cs: Počet zjišťování tabulek. Tímto se nazývá dotaz NDB clusteru, jestli ví o tabulce daného jména.

en: The MySQL server version less than 5.1.
cs: MySQL server je starší než 5.1.

en: The PHP function password_hash() with default options.
cs: PHP funkce password_hash() s výchozími volbami.

en: The URL of the proxy to be used when retrieving the information about the latest version of phpMyAdmin, or when submitting error reports. You need this if the server where phpMyAdmin is installed does not have direct access to the Internet. The format is: "hostname:portnumber".
cs: Adresa URL proxy serveru, který se má použít při načítání informací o nejnovější verzi phpMyAdmina nebo při odesílání chybových hlášení. Toto je zapotřebí, pokud server, na kterém je nainstalován phpMyAdmin, nemá přímý přístup k internetu. Formát je: "názevpočítače:čísloportu".

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
cs: Zadaný XML soubor je buď poškozený nebo nekompletní. Prosím opravte ho a zkuste to znovu.

en: The account %s@%s has been successfully locked.
cs: Účet %s@%s byl úspěšně uzamčen.

en: The account %s@%s has been successfully unlocked.
cs: Účet %s@%s byl úspěšně odemčen.

en: The amount of data read so far, in bytes.
cs: Velikost přečtených dat, v bajtech.

en: The amount of data written so far, in bytes.
cs: Velikost zapsaných dat, v bajtech.

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
cs: Množství dat zapsaných do logu transakcí předtím, než dojde k vytvoření kontrolního bodu. Výchozí velikost je 24MB.

en: The amount of free memory for query cache.
cs: Volná paměť v mezipaměti dotazů.

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
cs: Množství paměti alokované pro mezipaměť transakčního logu, která se využívá pro dočasné ukládání dat transakčního logu. Výchozí velikost je 16MB.

en: The arrangement of the charts is stored to the browsers local storage. You may want to export it if you have a complicated set up.
cs: Uspořádání grafů je uloženo ve vašem prohlížeči. Pokud máte komplikovanější nastavení, možná ho budete chtít exportovat a zálohovat.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
cs: Průměrný čas potřebný pro získání zámku řádku, v milisekundách.

en: The backed up query was:
cs: Záložní dotaz byl:

en: The best way to tune your system would be to change only one setting at a time, observe or benchmark your database, and undo the change if there was no clearly measurable improvement.
cs: Nejlepší způsob, jak systém vyladit, je změnit vždy pouze jedno nastavení a sledovat výsledky, případně provést zátěžové testy. Pokud nedošlo ke znatelnému zlepšení, můžete nastavení vrátit zpět.

en: The bookmark has been deleted.
cs: Položka byla smazána z oblíbených.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
cs: Paměť, která je alokována při řazení indexů MyISAM během jejich vytváření příkazem CREATE INDEX nebo ALTER TABLE nebo opravování příkazem REPAIR TABLE.

en: The cache is currently fragmented by %s%% , with 100%% fragmentation meaning that the query cache is an alternating pattern of free and used blocks. This value should be below 20%%.
cs: Mezipaměť je rozdrobena ze %s%%, kde 100%% znamená, že v mezipaměti se střídají obsazené a prázdné bloky. Tato hodnota by se měla držet pod 20%%.

en: The central list of columns for the current database is empty
cs: Centrální seznam sloupců pro aktuální databázi je prázdný

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
cs: Uspořádání grafů uložené ve vašem prohlížeči není kompatibilní s touto verzí monitoru a pravděpodobně tedy nebude fungovat správně. Prosím obnovte výchozí nastavení v nabídce <i>Nastavení</i>.

[ctx: The collation is the default one]
en: default
cs: výchozí

en: The column width of integer types is ignored in your MySQL version unless defining a TINYINT(1) column
cs: Šířka sloupce u celočíselných typů se ve vaší verzi MySQL ignoruje, pokud není definován sloupec TINYINT(1)

en: The columns have been moved successfully.
cs: Vybrané sloupce byly úspěšně přesunuty.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
cs: Společná část cesty pro všechny soubory obsahující data InnoDB.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
cs: Zakompilovaná velikost stránky InnoDB (výchozí je 16 kB). Mnoho hodnot je uváděno ve stránkách, pomocí této hodnoty je můžete přepočítat na velikost.

en: The configuration file needs a valid key for cookie encryption. A temporary key was automatically generated for you. Please refer to the [doc@cfg_blowfish_secret]documentation[/doc].
cs: Konfigurační soubor potřebuje správný klíč pro zabezpečení souborů cookie. Byl pro Vás automaticky vygenerován dočasný klíč. Prosím, upravte si ho v [doc@cfg_blowfish_secret]dokumentaci[/doc].

en: The configuration storage is not ready for the central list of columns feature.
cs: Nastavení úložiště není připraveno pro funkci centrálního seznamu sloupců.

en: The configured two factor authentication is not available, please install missing dependencies.
cs: Nakonfigurované dvoustupňové ověřování není k dispozici, nainstalujte prosím chybějící závislosti.

en: The cookie encryption key in the configuration file is longer than necessary. It should only be %d bytes long. Please refer to the [doc@cfg_blowfish_secret]documentation[/doc].
cs: Šifrovací klíč souboru cookie je v konfiguračním souboru je delší než je potřeba. Měl by být dlouhý pouze %d bytů. Prosím, opravte si ho v [doc@cfg_blowfish_secret]dokumentaci[/doc].

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
cs: Rozšíření curl nebylo nalezeno a allow_url_fopen je vypnuto. Kvůli tomuto jsou některé funkce, jako hlášení chyb a kontrola verze, vypnuty.

en: The current number of pending fsync() operations.
cs: Aktuální počet nevyřízených synchronizací fsync().

en: The current number of pending reads.
cs: Aktuální počet nevyřízených čtení.

en: The current number of pending writes.
cs: Aktuální počet nevyřízených zápisů.

en: The current query cache hit rate of %s%% is below 20%%
cs: Aktuální úspěšnost mezipaměti %s%% je pod 20%%

en: The current ratio of free query cache memory to total query cache size is %s%%. It should be above 80%%
cs: Aktuálně je volných %s%% mezipaměti. Tato hodnota by se měla držet nad 80%%

en: The database name is empty!
cs: Název databáze je prázdný!

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
cs: V záznamech serveru není pro tento dotaz známý název databáze.

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
cs: Výchozí velikost ukazatele v bajtech, která bude použita pro vytváření MyISAM tabulek příkazem CREATE TABLE, pokud není uvedeno MAX_ROWS.

en: The definer must be in the "username@hostname" format!
cs: Zadavatel musí být ve tvaru "uživatel@počítač"!

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
cs: Definice uložené funkce musí obsahovat příkaz RETURN!

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
cs: Adresář určený pro upload souborů nemohl být otevřen.

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
cs: Nahrávaný soubor je pravděpodobně větší než je povolená velikost, nebo se jedná o známou chybu prohlížečů založených na webkitu (Safari, Google Chrome, Arora apod.).

en: The file is being processed, please be patient.
cs: Soubor je zpracováván, prosím buďte trpěliví.

en: The first line of the file contains the table column names <i>(if this is unchecked, the first line will become part of the data)</i>
cs: První řádek souboru obsahuje názvy sloupců <i>(pokud tuto volbu nezaškrtnete, první řádek bude součástí dat)</i>

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
cs: První krok normalizace pro tabulku '%s' je hotový.

en: The following actions will be performed:
cs: Budou provedeny následující úpravy:

en: The following query has failed: "%s"
cs: Následující dotaz selhal: „%s“

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
cs: Následující tabulky byly vytvořeny nebo změněny. Teď můžete:

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
cs: Velikost nárůstu souborů se zpracovávanými daty (.xtd).

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
cs: Velikost nárůstu souboru ukazatelů řádku (.xtr).

en: The host name is empty!
cs: Název počítače je prázdný!

en: The imported file does not contain any data!
cs: Nahraný soubor neobsahuje žádná data!

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
cs: Velikost o kterou je zvětšen soubor s daty, pokud je zaplněný.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
cs: Indexy %1$s a %2$s vypadají shodně a jeden z nich by zřejmě bylo možné odstranit.

en: The ini_get and/or ini_set functions are disabled in php.ini. phpMyAdmin requires these functions!
cs: V souboru php.ini je zakázaná funkce ini_get nebo ini_set. phpMyAdmin však tyto funkce vyžaduje!

en: The max size of the result set in the query cache is the default of 1 MiB.
cs: Maximální velikost výsledku uloženého do mezipaměti je výchozích 1 MiB.

en: The maximum amount of used connections is getting close to the value of {max_connections}.
cs: Maximální počet využitých připojení se blíží {max_connections}.

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
cs: Maximální počet současně používaných připojení od spuštění serveru.

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
cs: Maximální velikost datového logu. Výchozí hodnota je 64MB. PBXT může vytvořit až 32000 datových logů, které jsou používány všemi tabulkami. Hodnota této proměnné tedy může být zvýšena, aby se zvýšilo celkové množství dat, které může být uloženo v databázi.

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
cs: Maximální velikost dočasných souborů, které smí MySQL použít při obnově indexů MyISAM (při REPAIR TABLE, ALTER TABLE nebo LOAD DATA INFILE).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
cs: Maximální čas potřebný pro získání zámku řádku, v milisekundách.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
cs: Rozšíření mbstring pro PHP nebylo nalezeno a zdá se, že používáte vícebajtovou znakovou sadu. Bez rozšíření mbstring neumí phpMyAdmin správně rozdělovat řetězce a proto to může mít nečekané následky.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
cs: Režim automatické obnovy poškozených MyISAM tabulek. Nastavuje se parametrem --myisam-recover při spouštění serveru.

en: The name '%s' is a MySQL reserved keyword. | The names '%s' are MySQL reserved keywords.
cs[0]: Název "%s" je rezervovaným klíčovým slovem MySQL.
cs[1]: Názvy "%s" jsou rezervovaným klíčovým slovem MySQL.
cs[2]: Názvy "%s" jsou rezervovaným klíčovým slovem MySQL.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
cs: Název primárního klíče musí být „PRIMARY“!

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
cs: Počet provedených „náhodných“ dopředných čtení. Tato situace nastává, pokud dotaz prochází velkou část tabulky v náhodném pořadí.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
cs: Počet vláken používaných pro INSERT DELAYED. Každá tabulka, na které je použitý INSERT DELAYED, má přiděleno jedno vlákno.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
cs: Počet řádků zapsaných pomocí INSERT DELAYED.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
cs: Počet stránek, na které je požadavek na vyprázdnění.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, e.g. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] for no limit and [kbd]0[/kbd] for no change).
cs: Počet bajtů, které si může skript alokovat, např. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] pro neomezené a [kbd]0[/kbd] pro žádnou změnu).

en: The number of bytes written to the log file.
cs: Počet bajtů zapsaných do logovacího souboru.

en: The number of cache hits.
cs: Počet zásahů mezipaměti dotazů.

en: The number of connection attempts (successful or not) to the MySQL server.
cs: Celkový počet připojení (i chybných) k MySQL serveru.

en: The number of connections that were aborted because the client died without closing the connection properly.
cs: Počet spojení ukončených bez korektního ukončení ze strany klienta.

en: The number of currently open connections.
cs: Počet aktuálně otevřených připojení.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
cs: Počet provedených dvojitých zapsání a počet stránek, které byly takto zapsány.

en: The number of executed FLUSH statements.
cs: Počet provedených příkazů FLUSH.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
cs: Počet chybných připojení k MySQL serveru.

en: The number of files that are open.
cs: Počet otevřených souborů.

en: The number of free memory blocks in query cache. High numbers can indicate fragmentation issues, which may be solved by issuing a FLUSH QUERY CACHE statement.
cs: Počet volných bloků paměti v mezipaměti dotazů. Vysoké hodnoty mohou ukazovat na problém s jejím rozdrobením, který lze vyřešit spuštěním příkazu FLUSH QUERY CACHE.

en: The number of free pages.
cs: Počet volných stránek.

en: The number of fsync() operations so far.
cs: Počet provedených synchronizací fsync().

en: The number of fsync() writes done to the log file.
cs: Počet synchronizací fsync() provedených na logovacích souborech.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
cs: Počet dočasných tabulek vytvořených serverem v paměti při provádění dotazů.

en: The number of internal COMMIT statements.
cs: Počet interních příkazů COMMIT.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
cs: Počet interních příkazů ROLLBACK.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
cs: Počet položek, které se mají zobrazit na každé stránce navigačního stromu.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
cs: Počet položek, které se mají zobrazit na každé stránce první úrovně navigačního stromu.

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
cs: Počet spojení, která prováděla kompletní procházení první tabulky.

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
cs: Počet spojení, která nepoužívají indexy. Pokud tato hodnota není 0, měli byste zkontrolovat indexy tabulek.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
cs: Počet spojení, která použila intervalové vyhledávání na referenční tabulce.

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
cs: Počet spojení, která použila intervalové vyhledávání na první tabulce. (Tato hodnota obvykle není kritická i když je vysoká.)

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
cs: Počet spojení bez klíčů, která kontrolovala použití klíčů po každém řádku. (Pokud tato hodnota není 0, měli byste zkontrolovat indexy tabulek.)

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
cs: Počet bloků v mezipaměti klíčů, které se změnily, ale ještě nebyly zapsány na disk. Dříve se tato hodnota jmenovala Not_flushed_key_blocks.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
cs: Počet zamčených stránek, tzn. stránek, které jsou právě zapisovány nebo čteny nebo nemohou být odstraněny z jakéhokoliv důvodu.

en: The number of log write requests.
cs: Počet požadavků na zápis do logovacího souboru.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
cs: Počet provedených logických čtení.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
cs: Počet logických čtení, které nemohly být uspokojeny z bufferu, ale bylo nutné přečíst stránku ze souboru.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
cs: Počet průchodů slučování, které musel provést řadicí algoritmus. Při příliš vysoké hodnotě zvažte zvýšení sort_buffer_size.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
cs: Počet necachovaných dotazů (necachovatelných nebo necachovaných kvůli nastavení query_cache_type).

en: The number of open files is approaching the max number of open files. You may get a "Too many open files" error.
cs: Počet otevřených souborů se blíží maximální možné hodnotě. Může dojít k chybě „Příliš mnoho otevřených souborů“.

en: The number of opened files is at %s%% of the limit. It should be below 85%%
cs: Počet otevřených souborů je na %s%% maximálně povolených. Mělo by to být pod 85%%

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
cs: Počet stránek zablokovaných pro administrativní účely, jako např. zamykání řádků nebo adaptivní hašovací index. Tuto hodnotu lze také vypočítat jako Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
cs: Počet stránek obsahujících data (změněné i nezměněné).

en: The number of pages created.
cs: Počet vytvořených stránek.

en: The number of pages currently dirty.
cs: Počet změněných stránek.

en: The number of pages read.
cs: Počet přečtených stránek.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
cs: Počet provedených dvojitých zapsání a počet stránek, které byly takto zapsány.

en: The number of pages written.
cs: Počet zapsaných stránek.

en: The number of pending log file fsyncs.
cs: Počet nevyřízených synchronizací logovacích souborů.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
cs: Počet skutečných čtení bloku zklíče z disku. Pokud je hodnota příliš velká, pravděpodobně máte malou mezipaměť (key_buffer_size). Úspěšnost mezipaměti můžete spočítat jako Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
cs: Počet skutečných zápisů bloku klíče na disk.

en: The number of physical writes to the log file.
cs: Počet skutečných zápisů do logovacího souboru.

en: The number of queries added to the cache.
cs: Počet dotazů přidaných do mezipaměti dotazů.

en: The number of queries registered in the cache.
cs: Počet dotazů v mezipaměti dotazů.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
cs: Počet dotazů odstraněných z mezipaměti dotazů aby uvolnily místo pro nové. Tato hodnota může pomoci v nastavení velikosti mezipaměti. Mezipaměť používá strategii LRU (nejdéle nepoužité) pro vyřazování dotazů.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
cs: Počet dotazů, které trvaly déle než long_query_time sekund.

en: The number of requests to insert a row in a table.
cs: Počet požadavků na vložení řádku.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
cs: Počet požadavků na přečtení klíče z mezipaměti.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
cs: Počet požadavků na přečtení konkrétního řádku tabulky. Vysoká hodnota znamená, že provádíte mnoho dotazů, které vyžadují řazení výsledků. Pravděpodobně používáte mnoho dotazů, které vyžadují prohlížení celé tabulky nebo používáte spojení tabulek, která nevyužívají klíčů.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
cs: Počet požadavků na přečtení řádku vycházející z klíče. Vysoká hodnota znamená, že dotazy správně využívají indexy.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
cs: Počet požadavků na přečtení dalšího řádku podle klíče. Tato hodnota se zvětšuje, pokud provádíte dotaz na sloupec s indexem s omezením rozsahu nebo prohledáváte index.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
cs: Počet požadavků na přečtení dalšího řádku ze souboru. Tato hodnota je vysoká, pokud dotazy procházejí celé tabulky. To obvykle naznačuje, že na tabulkách nejsou nastavené vhodné indexy nebo je dotazy správně nevyužívají.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
cs: Počet požadavků na přečtení předchozího řádku z klíče. Používané pro optimalizaci dotazů ORDER BY … DESC.

en: The number of requests to update a row in a table.
cs: Počet požadavků na aktualizaci řádku.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
cs: Počet požadavků na zápis bloku klíče do mezipaměti.

en: The number of row locks currently being waited for.
cs: Počet zámků řádku, na které se aktuálně čeká.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
cs: Počet řádků odstraněných z InnoDB tabulek.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
cs: Počet řádků vložených do InnoDB tabulek.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
cs: Počet řádků přečtených z InnoDB tabulek.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
cs: Počet řádků aktualizovaných v InnoDB tabulkách.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
cs: Počet řádků čekajících na zapsání ve frontě INSERT DELAYED.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
cs: Počet řádků provedených pomocí INSERT DELAYED, u kterých se vyskytla chyba (pravděpodobně duplicitní klíč).

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
cs: Počet provedených sekvenčních dopředných čtení. Toto nastává pokud InnoDB musí procházet celou tabulku.

en: The number of sorted rows.
cs: Počet seřazených řádků.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
cs: Počet řazení provedených procházením tabulky.

en: The number of sorts that were done with ranges.
cs: Počet řazení omezených rozsahem.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
cs: Počet otevřených streamů (používané převážně pro logování).

en: The number of tables that are open.
cs: Počet aktuálně otevřených tabulek.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table_open_cache value is probably too small.
cs: Počet otevřených tabulek. Pokud je tento počet vysoký, pravděpodobně je příliš malá hodnota table_open_cache.

en: The number of temporary tables currently open by the replica SQL thread.
cs: Počet dočasných tabulek aktuálně otevřených replikovaným serverem.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
cs: Počet dočasných tabulek vytvořených serverem na disku při provádění dotazů. Pokud je tato hodnota velká, můžete zvětšit parametr tmp_table_size  a MySQL bude používat větší dočasné tabulky v paměti.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
cs: Počet vláken vytvořených pro obsluhu připojení. Pokud je hodnota příliš velká, můžete zvětšit parametr thread_cache_size. (Na platformách, které mají dobrou implementaci vláken však toto nemá příliš velký vliv.)

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
cs: Počet vláken v mezipaměti. Úspěšnost mezipaměti lze spočítat jako Threads_created/Connections. Pokud je tato hodnota červená, měli byste zvýšit thread_cache_size.

en: The number of threads that are not sleeping.
cs: Počet vláken, která nespí.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
cs: Počet vláken jejichž vytvoření trvalo déle než slow_launch_time sekund.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
cs: Kolikrát se muselo čekat na zámek řádku.

en: The number of times a row was deleted from a table.
cs: Počet požadavků na smazání řádku.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
cs: Počet čekání na získání zámku tabulky. Pokud je tato hodnota vysoká a máte problémy s výkonem, měli byste optimalizovat dotazy a případně rozdělit tabulky nebo použít replikaci.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
cs: Počet okamžitých získání zámku tabulky.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
cs: Počet přečtení první položky z indexu. Příliš vysoká hodnota znamená, že server provádí mnoho kompletních procházení indexů. Například SELECT col1 FROM foo, pokud je na sloupci col1 index.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
cs: Počet transakcí, které použily dočasný binární log, ale překročily hodnotu binlog_cache_size a musely použít dočasný soubor pro uložení příkazů transakce.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
cs: Počet transakcí, které využily dočasnou mezipaměť binárního záznamu.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
cs: Počet nepoužitých bloků v mezipaměti klíčů. Pomocí této hodnoty lze určit míru využití mezipaměti klíčů.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
cs: Počet použitých bloků v mezipaměti klíčů. Tato hodnota určuje maximum bloků, které kdy byly obsazeny najednou.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
cs: Počet čekání kvůli plnému bufferu logu, který musel být vyprázdněn před pokračováním.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
cs: Počet zápisů provedených do InnoDB bufferu.

en: The password for %s was changed successfully.
cs: Heslo pro %s bylo úspěšně změněno.

en: The password for authenticating with the proxy.
cs: Heslo pro přihlášení k serveru proxy.

en: The password is empty!
cs: Heslo je prázdné!

en: The passwords aren't the same!
cs: Hesla nejsou stejná!

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
cs: Procentuální podíl odpadu v souboru datového logu předtím, než je soubor zhuštěn. Tato hodnota se může pohybovat mezi 1 a 99. Výchozí hodnota je 50.

en: The phpMyAdmin Monitor can assist you in optimizing the server configuration and track down time intensive queries. For the latter you will need to set log_output to 'TABLE' and have either the slow_query_log or general_log enabled. Note however, that the general_log produces a lot of data and increases server load by up to 15%.
cs: Monitor phpMyAdmina vám může pomoci s vyladěním nastavení serveru a nalézt náročné dotazy. Pro porovnávání dotazů budete potřebovat mít nastavený log_output na 'TABLE' a mít povolené záznam pomalých dotazů nebo všech dotazů. Zaznamenání všech dotazů ale může zvýšit zatížení serveru až o 15%.

en: The phpMyAdmin configuration storage database could not be accessed.
cs: Nastavení úložiště phpMyAdmina nelze načíst.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
cs: Některé z rozšířených funkcí phpMyAdmina nelze používat. %sZjistěte proč%s.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
cs: Úložiště nastavení phpMyAdmina není plně dostupné, některé z rozšířených funkcí phpMyAdmina nelze používat. %sZjistěte proč%s.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
cs: Graf můžete zvětšit táhnutím za pravý dolní roh.

en: The primary key ( %1$s ) consists of more than one column so we need to find the partial dependencies.
cs: Primární klíč ( %1$s ) obsahuje více než jeden sloupec, takže potřebujeme nalézt dílčí závislosti.

en: The primary key has been dropped.
cs: Primární klíč byl odstraněn.

en: The privileges were reloaded successfully.
cs: Oprávnění byla načtena úspěšně.

en: The profile has been updated.
cs: Přístup byl změněn.

en: The query cache is considerably fragmented.
cs: Mezipaměť dotazů je značně rozdrobena.

en: The query cache is enabled and the server receives %d queries per second. This rule fires if there is more than 100 queries per second.
cs: Je zapnuta mezipaměť dotazů a server přijal %d dotazů za sekundu. Toto pravidlo je aktivní při více než 100 dotazech za sekundu.

en: The query cache is known to greatly improve performance if configured correctly. Enable it by setting {query_cache_size} to a 2 digit MiB value and setting {query_cache_type} to 'ON'. <b>Note:</b> If you are using memcached, ignore this recommendation.
cs: Mezipaměť dotazů při správném nastavení výrazně zvyšuje výkon. Zapněte ji nastavením {query_cache_size} na dvoucifernou hodnotu v MiB a nastavením {query_cache_type} na 'ON'. <b>Poznámka:</b> Pokud používáte memcached, můžete toto doporučení ignorovat.

en: The query cache is not enabled.
cs: Mezipaměť není povolena.

en: The query cache size is above 128 MiB. Big query caches may cause significant overhead that is required to maintain the cache.
cs: Mezipaměť dotazů je nastavena na více než 128 MiB. Příliš velká mezipaměť může zvýšit náročnost její údržby.

en: The rate of opening files is high.
cs: Četnost otevírání souborů je příliš velká.

en: The rate of opening tables is high.
cs: Tabulky jsou otevírány příliš často.

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
cs: Ke čtení dat z pevné pozice dochází příliš často.

en: The rate of reading the first index entry is high.
cs: Ke čtení prvního záznamu indexu dochází příliš často.

en: The rate of reading the next table row is high.
cs: Ke čtení dalšího řádku tabulky dochází příliš často.

en: The ratio of removed queries to inserted queries is %s%%. The lower this value is, the better (This rules firing limit: 0.1%%)
cs: Procento odstraněných dotazů je %s%%. Čím je tato hodnota menší, tím lépe. (Pravidlo je aktivní od 0.1%%)

en: The routing cache could not be written, you need to adjust permissions on the folder/file "%s"
cs: Nelze zapisovat do mezipaměti směrování, je třeba upravit oprávnění pro složku/soubor „%s“

en: The row has been deleted.
cs: Řádek byl smazán.

en: The second step of normalization is complete for table '%1$s'.
cs: Druhý krok normalizace je dokončený pro tabulku '%1$s'.

en: The selected user was not found in the privilege table.
cs: Zvolený uživatel nebyl nalezen v tabulce oprávnění.

en: The selected users have been deleted successfully.
cs: Vybraní uživatelé byli úspěšně odstraněni.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
cs: Server neodpovídá (nebo není správně nastaven lokální socket MySQL serveru).

en: The server is not responding.
cs: Server neodpovídá.

en: The size is measured in MiB.
cs: Velikost je měřena v MiB.

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
cs: Velikost, jaké musí transakční log dosáhnout předtím, než je vytvořen nový soubor. Výchozí velikost je 16MB.

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
cs: Velikost vyrovnávací paměti používané při zápisu datového logu. Výchozí velikost je 256MB. Vyrovnávací paměť se alokuje pro každé vlákno, ale pouze pokud toto vlákno potřebuje zapsat datový log.

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
cs: Velikost vyrovnávací paměti logu globálních transakcí (vytváří se 2 vyrovnávací paměti). Výchozí velikost je 1MB.

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
cs: Velikost mezipaměti, kterou InnoDB používá pro mezipaměť dat a indexů tabulek.

en: The slow query log is disabled.
cs: Zaznamenávání pomalých dotazů je vypnuto.

en: The slow query rate should be below 5%%, your value is %s%%.
cs: Četnost pomalých dotazů by měla být pod 5%%, ale na tomto serveru je %s%%.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
cs: Stav failsafe replikace.

[ctx: The table already exists in the designer and can not be added once more.]
en: Table %s already exists!
cs: Tabulka %s již existuje!

en: The table name is empty!
cs: Název tabulky je prázdný!

en: The third step of normalization is complete.
cs: Třetí krok normalizace je dokončený.

en: The thread cache is set to 0
cs: Velikost mezipaměti vláken je nastavena na 0

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
cs: Celková cena posledního kompilovaného dotazu spočítaná optimalizátorem dotazů. Užitečné pro porovnání různých dotazů. Výchozí hodnota 0 znamená, že žádný dotaz ještě nebyl kompilován.

en: The total number of blocks in the query cache.
cs: Celkový počet bloků v mezipaměti dotazů.

en: The total number of data reads.
cs: Počet provedených čtení dat.

en: The total number of data writes.
cs: Počet provedených zápisů dat.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
cs: Celkový čas strávený čekáním na zámek řádku, v milisekundách.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
cs: Velikost nahraného souboru přesahuje hodnotu MAX_FILE_SIZE, která byla zadána v HTML formuláři.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
cs: Velikost nahraného souboru přesahuje nastavení upload_max_filesize v php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
cs: Soubor byl nahrán jen částečně.

en: The uptime is only %s
cs: Server běží jen %s

en: The user %s already exists!
cs: Uživatel %s již existuje!

en: The user name is empty!
cs: Jméno uživatele je prázdné!

en: The username for authenticating with the proxy. By default, no authentication is performed. If a username is supplied, Basic Authentication will be performed. No other types of authentication are currently supported.
cs: Uživatelské jméno pro přihlášení k serveru proxy. Ve výchozím nastavení není prováděno žádné ověřování. Pokud je zadáno uživatelské jméno, bude provedeno základní ověřování. Aktuálně nejsou podporovány žádné další typy ověřování.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
cs: Web server nemá oprávnění uložit výpis do souboru %s.

en: Theme
cs: Vzhled

en: Theme %s not found!
cs: Vzhled %s nebyl nalezen!

en: There already exists a page named "%s" please rename it to something else.
cs: Strana s názvem "%s" již existuje, zvolte prosím jiný název.

en: There are large item groups in navigation panel which may affect the performance. Consider disabling item grouping in the navigation panel.
cs: Byly nalezeny obsáhlé skupiny položek v navigačním panelu, které mohou ovlivnit výkon. Zvažte deaktivování seskupování položek v navigačním panelu.

en: There are lots of rows being sorted.
cs: Dochází k řazení velkého množství řádků.

en: There are no configured servers
cs: Žádné servery nejsou nastaveny

en: There are no events to display.
cs: Nejsou zde žádné události k zobrazení.

en: There are no favorite tables.
cs: Nebyly nalezeny žádné oblíbené tabulky.

en: There are no files to import!
cs: Nebyl zvolen žádný soubor pro import!

en: There are no recent tables.
cs: Nebyly nalezeny žádné nedávné tabulky.

en: There are no routines to display.
cs: Nebyly nalezeny žádné rutiny.

en: There are no triggers to display.
cs: Nebyly nalezeny žádné triggery.

en: There are too many joins without indexes.
cs: Probíhá příliš mnoho spojení tabulek bez využití indexů.

en: There are too many threads that are slow to launch.
cs: Je příliš mnoho vláken, která se spouštějí dlouho.

en: There is a high percentage of slow queries compared to the server uptime.
cs: Server provádí mnoho pomalých dotazů v porovnání s dobou běhu.

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
cs: Server provedl hodně pomalých dotazů v porovnání s celkovým počtem dotazů.

en: There is a mismatch between HTTPS indicated on the server and client. This can lead to a non working phpMyAdmin or a security risk. Please fix your server configuration to indicate HTTPS properly.
cs: Nesoulad protokolu HTTPS na serveru a na klientovi. Může vést k chybám funkčnosti phpMyAdmina nebo bezpečnostnímu riziku. Opravte prosím nastavení serveru tak, aby byl správně určen protokol HTTPS.

en: There is an issue with your request.
cs: Na vašem požadavku došlo k problému.

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
cs: Nejsou dostupné podrobnější informace o tomto úložišti.

en: There is no primary key; please add one.<br>Hint: A primary key is a column (or combination of columns) that uniquely identify all rows.
cs: Nenalezen primární klíč, přidejte ho prosím.<br>Nápověda: Primární klíč je sloupec (nebo kombinace sloupců), který unikátně identifikuje všechny řádky.

en: There was a problem accessing your browser storage, some features may not work properly for you. It is likely that the browser doesn't support storage or the quota limit has been reached. In Firefox, corrupted storage can also cause such a problem, clearing your "Offline Website Data" might help. In Safari, such problem is commonly caused by "Private Mode Browsing".
cs: Při přístupu do úložiště webového prohlížeče došlo k potížím, některé funkce Vám proto nemusí pracovat správně. Je to pravděpodobně způsobeno tím, že prohlížeč nemá úložiště nebo bylo dosaženo limitu velikosti dat v tomto úložišti. V prohlížeči Mozilla Firefox tento problém může způsobit poškození tohoto úložiště, které je možno opravit vymazáním offline webových dat v nastavení. V Safari to bývá způsobeno Anonymním prohlížením.

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
cs: Při nahrávání souboru ESRI došlo k chybě: „%s“.

en: There was an error in loading the Git information.
cs: Při načítání informací z Gitu došlo k chybě.

en: These are Edit, Copy and Delete links.
cs: Jedná se o odkazy Upravit, Kopírovat a Odstranit.

en: These functions are meant to return a binary result; to avoid inconsistent results you should store it in a BINARY, VARBINARY, or BLOB column.
cs: Tyto funkce mají vracet binární výsledek. Chcete-li se vyhnout nekonzistentním výsledkům, měli byste ho uložit do sloupce typu BINARY, VARBINARY nebo BLOB.

en: Third step of normalization (1NF+2NF+3NF)
cs: Třetí krok normalizace (1NF+2NF+3NF)

en: Third step of normalization (3NF)
cs: Třetí krok normalizace (3NF)

en: This %soption%s should be disabled as it allows attackers to bruteforce login to any MySQL server. If you feel this is necessary, use %srestrict login to MySQL server%s or %strusted proxies list%s. However, IP-based protection with trusted proxies list may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
cs: Tato %svolba%s by měla být zakázána, protože umožňuje útočníkům prolomit přihlašování k libovolnému MySQL serveru útokem hrubou silou. V případě nutnosti použijte %somezení přihlášení k MySQL serveru%s nebo %sseznam důvěryhodných proxy%s. Nicméně ochrana založená na kontrole IP adres, nemusí být spolehlivá, pokud Vaše IP adresa patří poskytovateli internetových služeb, ke kterému jsou připojeny tisíce uživatelů včetně vás.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
cs: Tento MySQL server nepodporuje úložiště %s.

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
cs: Tento MySQL server běží %1$s. Čas spuštění: %2$s.

en: This MySQL server works as <b>primary</b> and <b>replica</b> in <b>replication</b> process.
cs: Tento server pracuje jako <b>primární</b> i <b>replikovaný</b> v <b>replikačním</b> procesu.

en: This MySQL server works as <b>primary</b> in <b>replication</b> process.
cs: Tento server pracuje jako <b>primární</b> v <b>replikačním</b> procesu.

en: This MySQL server works as <b>replica</b> in <b>replication</b> process.
cs: Tento server pracuje jako <b>replikovaný</b> v <b>replikačním</b> procesu.

en: This action may change some of the columns definition.[br]Are you sure you want to continue?
cs: Tato akce může změnit některé definice sloupců.[br]Opravdu chcete pokračovat?

en: This column can not contain a 32 chars value
cs: Tento sloupec nemůže obsahovat hodnotu se 32 znaky

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
cs: Tento sloupec ukazuje množství stejných dotazů, které jsou seskupeny dohromady. K seskupení byl však použit jen SQL dotaz, takže další vlastnosti dotazů, jako například čas jeho spuštění, se mohou lišit.

en: This feature is not supported by your web browser
cs: Tato funkce není vaším prohlížečem podporována

en: This field is required
cs: Toto pole je povinné

en: This format has no options
cs: Tento formát nemá žádná nastavení

en: This generally happens in case of general system overload as it is pretty simple operations. You might want to monitor your system load carefully.
cs: K tomuto obvykle dochází v případě přetížení systému, protože se jedná o velmi jednoduchou operaci. Je vhodné podrobně sledovat zatížení systému.

en: This host
cs: Tento počítač

en: This indicates that many queries are doing full table scans. Add indexes where applicable.
cs: Příliš mnoho dotazů musí procházet celé tabulky. Tomu můžete předejít přidáním indexů.

en: This indicates that many queries need to sort results and/or do a full table scan, including join queries that do not use indexes. Add indexes where applicable.
cs: K tomuto dochází, pokud příliš mnoho dotazů, včetně slučovacích dotazů, musí řadit výsledky nebo procházet celou tabulku. Přidáním vhodných indexů můžete tato čtení omezit.

en: This is ON if this server is a replica that is connected to a primary.
cs: Tato položka je zapnutá, pokud server pracuje jako replikovaný.

en: This is a read-only variable and can not be edited
cs: Tato proměnná je pouze pro čtení a nelze ji upravovat

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
cs: Toto je množství paměti alokované pro mezipaměť klíčů. Výchozí velikost je 32MB. Zde alokovaná paměť se používá pouze pro mezipaměť stránek klíčů.

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
cs: Toto je velikost mezipaměti pro záznamy používané k dočasnému ukládání dat tabulky. Výchozí velikost je 32MB. Tato paměť se používá k ukládání změn souborů zpracovávaných dat (.xtd) a ukazatelů řádků (.xtr).

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
cs: Toto je počet souborů transakčních logů (pbxt/system/xlog*.xt), které bude systém udržovat. Pokud množství logů překročí tuto hodnotu, budou staré soubory vymazány. Jinak jsou soubory přejmenovány a označeny vyšším číslem.

en: This list is based on a subset of the table's data and is not necessarily accurate.
cs: Tento list se zakládá na podmnožině tabulkových dat a není vždy přesný.

en: This means that joins are doing full table scans. Adding indexes for the columns being used in the join conditions will greatly speed up table joins.
cs: To znamená, že spojení tabulek musí často procházet celou tabulku. Přidáním indexů na sloupce použité při spojování můžete tuto operaci značně urychlit.

en: This method requires using an '<em>SSL connection</em>' or an '<em>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</em>'; while connecting to the server.
cs: Tato metoda připojení k serveru vyžaduje použití '<em>SSL spojení</em>' nebo '<em>nešifrovaného spojení s podporou šifrování hesla pomocí RSA</em>'.

en: This method requires using an '<i>SSL connection</i>' or an '<i>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</i>'; while connecting to the server.
cs: Tato metoda připojení k serveru vyžaduje použití '<i>SSL spojení</i>' nebo '<i>nešifrovaného spojení s podporou šifrování hesla pomocí RSA</i>'.

en: This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
cs: Tento způsob může být vhodný pro import velkých souborů, ovšem může poškodit transakce.

en: This might be caused by {query_cache_limit} being too low. Flushing the query cache might help as well.
cs: Toto může být způsobeno příliš nízkou hodnotou {query_cache_limit}. Taktéž může pomoci vyprázdnění mezipaměti.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
cs: Tato operace může trvat velmi dlouho. Přejete si ji přesto provést?

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
cs: Tato operace se pokusí převést data do jiného řazení. Ve výjimečných případech může dojít k chybnému zobrazení dat, zejména tam, kde daný znak neexistuje v novém řazení; v tomto případě doporučujeme návrat k původnímu řazení a použít návody na

en: This option will replace your table and contained data.
cs: Tato volba nahradí vaší tabulku a data, která obsahuje.

en: This plugin does not support compressed imports!
cs: Tento plugin nepodporuje komprimované soubory!

en: This report automatically includes data about the error and information about relevant configuration settings. It will be sent to the phpMyAdmin team for debugging the error.
cs: Toto hlášení automaticky obsahuje data o chybě a informace o příslušných nastaveních konfigurace. Budou odeslány vývojářům phpMyAdmina k odladění chyby.

en: This server is configured as primary in a replication process.
cs: Tento server je v replikačním procesu nastavený jako primární.

en: This server is not configured as a primary server in a replication process. You can choose from either replicating all databases and ignoring some of them (useful if you want to replicate a majority of the databases) or you can choose to ignore all databases by default and allow only certain databases to be replicated. Please select the mode:
cs: Tento server není v replikačním procesu nastaven jako primární. Můžete si vybrat, zda chcete replikovat všechny databáze a některé z nich přeskočit (vhodné pokud chcete replikovat většinu databází), nebo zvolit opačný přístup a replikovat pouze vybrané databáze. Zvolte prosím požadovaný režim:

en: This server is not configured as primary in a replication process. Would you like to %sconfigure%s it?
cs: Tento server není v replikačním procesu nastaven jako primární. Přejete si ho %snastavit%s?

en: This server is not configured as replica in a replication process. Would you like to %sconfigure%s it?
cs: Tento server není v replikačním procesu nastaven jako replikovaný. Přejete si ho %snastavit%s?

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
cs: Tato volba není přístupná, nebude použita ve vašich nastaveních.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
cs: Tato tabulka neobsahuje unikátní klíč a proto nemusí některé funkce jako editování v mřížce, zaškrtávací políčka nebo odkazy na editaci a mazání fungovat.

en: This table is a view, it can not be truncated.
cs: Tato tabulka je pouze pro čtení a nelze ji upravovat.

en: This usually indicates frequent full index scans. Full index scans are faster than table scans but require lots of CPU cycles in big tables, if those tables that have or had high volumes of UPDATEs and DELETEs, running 'OPTIMIZE TABLE' might reduce the amount of and/or speed up full index scans. Other than that full index scans can only be reduced by rewriting queries.
cs: Toto obvykle znamená, že dochází k častému procházení celých indexů, které je sice rychlejší než procházení celých tabulek, ale přesto se jedná o poměrně náročnou operaci. Pokud často měníte velké tabulky dotazy UPDATE nebo DELETE, můžete situaci vylepšit spuštěním „OPTIMIZE TABLE“. Jinak se lze procházení indexů vyhnout jen přepsáním dotazů.

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
cs: Obvykle to je způsobenou chybou v tomto souboru, prosím opravte jakékoliv chyby vypsané níže.

en: This value is interpreted using the 'strftime' function, so you can use time formatting strings. Additionally the following transformations will happen: %s Other text will be kept as is. See the FAQ 6.27 for details.
cs: Tato hodnota se interpretuje pomocí funkce 'strftime', takže můžete použít libovolné řetězce pro formátování data a času. Dále budou provedeny následující transformace: %s. Jakýkoliv jiný text zůstane zachován beze změny. Více podrobností viz FAQ 6.27.

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
cs: Tato hodnota by měla být důkladně zkontrolována, aby se zajistilo, že tento adresář není dostupný zvenčí, ani není čitelný nebo zapisovatelný pro ostatní uživatele na Vašem serveru.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
cs: Tento pohled má alespoň tolik řádků. Podrobnosti naleznete v %sdokumentaci%s.

en: Thread %s was successfully killed.
cs: Vlákno %s bylo úspěšně zabito.

en: Thread cache
cs: Mezipaměť vláken

en: Thread cache hit rate %
cs: Procento úspěšnosti mezipaměti vláken

en: Thread cache hit rate (calculated value)
cs: Úspěšnost mezipaměti vláken (vypočítaná hodnota)

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
cs: Úspěšnost mezipaměti vláken: %s%%, tato hodnota by měla být nad 80%%

en: Thread cache is disabled, resulting in more overhead from new connections to MySQL.
cs: Mezipaměť vláken je vypnutá, což způsobuje větší zátěž při nových připojeních k MySQL.

en: Thread cache is not efficient.
cs: Mezipaměť vláken není efektivní.

en: Threads
cs: Počet vláken

en: Threads that are slow to launch
cs: Vlákna se spouštějí příliš dlouho

en: Through this operation, MySQL attempts to map the data values between collations. If the character sets are incompatible, there may be data loss and this lost data may <b>NOT</b> be recoverable simply by changing back the column collation(s). <b>To convert existing data, it is suggested to use the column(s) editing feature (the "Change" Link) on the table structure page. </b>
cs: Prostřednictvím této operace se MySQL pokusí namapovat datové hodnoty mezi řazení. Jestli znakové sady nejsou kompatibilní, může dojít ke ztrátě dat a <b>ztracená data nemusí</b> být obnovitelné jednoduše tím, že změníte zpět collation(s) sloupec. <b>Pro převedení existujících data se doporučuje použít editace funkce (odkaz "Změnit") na stránce struktury sloupce tabulky.</b>

en: Thu
cs: Čtv

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Time
cs: Čas

en: Time taken
cs: Čas běhu

en: Time taken:
cs: Doba běhu:

en: Title of browser window when a database is selected.
cs: Titulek prohlížeče pokud je vybraná databáze.

en: Title of browser window when a server is selected.
cs: Titulek prohlížeče pokud je vybraný server.

en: Title of browser window when a table is selected.
cs: Titulek prohlížeče pokud je vybraná tabulka.

en: Title of browser window when nothing is selected.
cs: Titulek prohlížeče pokud není nic vybráno.

en: To
cs: Na

en: To display queries from the logs, select the relevant time span on any chart by holding down the left mouse button and panning over the chart. Once confirmed, this will load a table of grouped queries, there you may click on any occurring SELECT statements to further analyze them.
cs: Pro zobrazení dotazů ze záznamu zvolte časové období, které vás zajímá, podržením levého tlačítka myši a pohybem přes graf. Po potvrzení bude nahrána tabulka sloučených dotazů, kde můžete zvolit libovolný dotaz k další analýze.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
cs: Pro přesnější analýzu je doporučeno nechat server běžet delší dobu

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
cs: Pro přiblížení označte oblast grafu myší.

en: Today
cs: Dnešek

en: Toggle navigation
cs: Přepnout navigaci

en: Toggle relationship lines
cs: Přepnout zobrazení vztahů

en: Toggle small/big
cs: Přepnout malé/velké

en: Too many clients are aborted.
cs: Příliš mnoho přerušených klientů.

en: Too many connections are aborted.
cs: Je příliš mnoho přerušených spojení.

en: Too many error messages, some are not displayed.
cs: Příliš mnoho chyb, některé nebudou zobrazeny.

en: Too many sorts are causing temporary tables.
cs: Příliš mnoho řazení využívá dočasných tabulek.

en: Too many table locks were not granted immediately.
cs: Příliš mnoho zamykání tabulek čekalo na přidělení zámku.

en: Total
cs: Celkem

en: Total (since startup) number of times the replication replica SQL thread has retried transactions.
cs: Celkový počet, kolikrát musel replikovaný server opakovat transakce.

en: Total Time
cs: Celkový čas

en: Total memory
cs: Celková paměť

en: Total size of buffer pool, in pages.
cs: Celková velikost InnoDB bufferů, ve stránkách.

en: Total swap
cs: Swap celkem

en: Total time:
cs: Celkový čas:

en: Total:
cs: Celkem:

en: Track table
cs: Sledovat tabulku

en: Track these data definition statements:
cs: Sledovat tyto příkazy pro definici dat:

en: Track these data manipulation statements:
cs: Sledovat tyto příkazy pro úpravu dat:

en: Track view
cs: Sledovat pohled

en: Tracked tables
cs: Sledované tabulky

en: Tracking
cs: Sledování

en: Tracking data definition successfully deleted
cs: Uložené příkazy pro změnu struktury byly úspěšně smazány

en: Tracking data deleted successfully.
cs: Sledovací údaje byly úspěšně smazány.

en: Tracking data manipulation successfully deleted
cs: Uložené příkazy pro změnu dat byly úspěšně smazány

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
cs: Sledování pro %1$s bylo zapnuto ve verzi %2$s.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
cs: Sledování pro %1$s bylo vypnuto ve verzi %2$s.

en: Tracking is active.
cs: Sledování je zapnuté.

en: Tracking is not active.
cs: Sledování není zapnuté.

en: Tracking of %s is activated.
cs: Je zapnuté sledování %s.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
cs: Sledování změn provedených v databázi. Vyžaduje úložiště nastavení phpMyAdmina.

en: Tracking report
cs: Informace o sledování

en: Tracking report for table `%s`
cs: Záznamy o sledování tabulky `%s`

en: Tracking statements
cs: Sledování příkazů

en: Tracking versions deleted successfully.
cs: Verze sledování byly úspěšně smazány.

en: Tracking:
cs: Sledování:

en: Traffic
cs: Provoz

en: Transaction buffer size
cs: Velikost vyrovnávací paměti transakcí

en: Transaction coordinator
cs: Koordinátor transakcí

en: Trigger %1$s has been created.
cs: Byl vytvořen trigger %1$s.

en: Trigger %1$s has been modified.
cs: Byl změněn trigger %1$s.

[ctx: Trigger action time]
en: Time
cs: Spouštění

en: Trigger name
cs: Název triggeru

en: Triggers
cs: Triggery

en: Truncate
cs: Vyprázdnit

en: Truncate partition
cs: Vyprázdnit oddíl

en: Truncate shown queries
cs: Zobrazit zkrácené dotazy

en: Truncate table before insert
cs: Vyprázdnit tabulku před vkládáním

en: Try to revert erroneous fields to their default values
cs: Zkusit vrátit původní hodnoty chybných políček

en: Tu
cs: Út

en: Tue
cs: Úte

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Two-factor authentication
cs: Dvoustupňové ověřování

en: Two-factor authentication failed.
cs: Dvoustupňové ověřování se nezdařilo.

en: Two-factor authentication failed: %s
cs: Dvoustupňové ověřování se nezdařilo: %s

en: Two-factor authentication has been configured.
cs: Dvoustupňové ověřování bylo nastaveno.

en: Two-factor authentication has been removed.
cs: Dvoustupňové ověřování bylo odstraněno.

en: Two-factor authentication is available and configured for this account.
cs: Pro tento účet je dostupné a nastavené dvoustupňové ověřování.

en: Two-factor authentication is available, but not configured for this account.
cs: Pro tento účet je dostupné dvoustupňové ověřování, ale není nastavené.

en: Two-factor authentication is not available, enable phpMyAdmin configuration storage to use it.
cs: Dvoustupňové ověřování není k dispozici. Pokud ho chcete používat, povolte úložiště konfigurace phpMyAdmin.

en: Two-factor authentication is not available, please install optional dependencies to enable authentication backends.
cs: Dvoustupňové ověřování není k dispozici. Abyste ho mohli povolit, nainstalujte prosím volitelné závislosti.

en: Two-factor authentication status
cs: Stav dvoustupňového ověřování

en: Type
cs: Typ

en: Type to filter these, Enter to search all
cs: Psaní filtruje zobrazené, Enter prohledá vše

[ctx: U2F error]
en: Client does not support security key.
cs: Klient nepodporuje bezpečnostní klíč.

[ctx: U2F error]
en: Failed security key activation.
cs: Selhala aktivace bezpečnostního klíče.

[ctx: U2F error]
en: Invalid request sent to security key.
cs: Byl odeslán neplatný požadavek na bezpečnostní klíč.

[ctx: U2F error]
en: Invalid security key.
cs: Neplatný bezpečnostní klíč.

[ctx: U2F error]
en: Timed out waiting for security key activation.
cs: Vypršel čas pro aktivaci bezpečnostního klíče.

[ctx: U2F error]
en: Unknown security key error.
cs: Neznámá chyba bezpečnostního klíče.

en: UI preferences table
cs: Tabulka pro nastavení rozhraní

en: URL for reCAPTCHA siteverify
cs: URL pro ověření reCAPTCHA

en: URL for reCAPTCHA v2 API
cs: URL pro API reCAPTCHA v2

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
cs: Adresa URL, na kterou bude odkazovat logo v navigačním panelu.

en: Unable to change primary!
cs: Nepodařilo se změnit primární server!

en: Unable to connect to primary %s.
cs: Nepodařilo se připojit k primárnímu serveru %s.

en: Unable to read primary log position. Possible privilege problem on primary.
cs: Nepodařilo se zjistit pozici v logu na primárním serveru. Pravděpodobně je na něm problém s přístupovými právy.

en: Unable to use timezone "%1$s" for server %2$d. Please check your configuration setting for [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin is currently using the default time zone of the database server.
cs: Pro server %2$d nelze použít časové pásmo "%1$s". Zkontrolujte prosím nastavení konfigurace [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin aktuálně používá výchozí časové pásmo databázového serveru.

en: Uncheck the checkbox to disable drag and drop import
cs: Zrušením zaškrtnutí tohoto políčka zakážete import přetažením

en: Ungroup queries
cs: Zrušit seskupení dotazů

en: Unhide
cs: Zrušit skrytí

en: Unique
cs: Unikátní

en: Unit
cs: Jednotka

en: Unix Socket based authentication
cs: Ověřování založené na socketu Unix

en: Unknown
cs: Není známo

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown error in file upload.
cs: Neznámá chyba při nahrávání souboru.

en: Unknown storage engine.
cs: Neznámé úložiště.

en: Unknown table status:
cs: Neznámý stav tabulky:

en: Unlink from main panel
cs: Odpojit od hlavního panelu

[ctx: Unlock the account.]
en: Unlock
cs: Odemknout

en: Unlock this account.
cs: Odemknout tento účet.

en: Unparsable version string
cs: Nepodařilo se zpracovat text verze

en: Unselect all
cs: Odznačit vše

en: Untitled
cs: Bez názvu

en: Untracked tables
cs: Nesledované tabulky

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Update bookmark
cs: Upravit uložené vyhledávání

en: Update data when duplicate keys found on import
cs: Aktualizovat data, pokud již existují importované klíče

en: Update data when duplicate keys found on import (add ON DUPLICATE KEY UPDATE)
cs: Aktualizovat data při nalezení duplicitních klíčů při importu (přidat ON DUPLICATE KEY UPDATE)

en: Update query
cs: Aktualizovat dotaz

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Upload a file
cs: Nahrát soubor

en: Upload directory
cs: Adresář pro nahrávání

en: Uploading your import file…
cs: Nahrávám importovaný soubor…

en: Uptime below one day
cs: Server běží méně než den

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
cs: Server běží méně než 1 den, rady nemusí být přesné.

en: Use %s statement
cs: Použít příkaz %s

en: Use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers.
cs: Použít vyrovnávací paměť výstupu GZip pro zrychlení přenosů HTTP.

en: Use LOCAL keyword
cs: Použít klíčové slovo LOCAL

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
cs: Použít OpenStreetMap jako základní vrstvu

en: Use SSL
cs: Použít SSL

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere.
cs: Použijte klávesu TAB pro pohyb mezi hodnotami nebo CTRL+šipky po pohyb všemi směry.

en: Use [code]LOCK TABLES[/code] statement
cs: Použijte příkaz [code]LOCK TABLES[/code]

en: Use database search
cs: Použít prohledávání databáze

en: Use delayed inserts
cs: Používat zpožděné inserty

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
cs: Použít šestnáctkové zobrazení pro BINARY a BLOB

en: Use host table
cs: Použít tabulku Host

en: Use ignore inserts
cs: Použít IGNORE

en: Use natural order for sorting table and database names.
cs: Použít přirozené řazení pro názvy tabulek a databází.

en: Use only icons, only text or both.
cs: Zda se mají zobrazit pouze ikony, nebo pouze text, případně obojí.

en: Use persistent connections to MySQL databases.
cs: Používat trvalé připojení k databázím MySQL.

en: Use regular expression
cs: Použít regulární výraz

en: Use simple view export
cs: Použít jednoduchý export pohledu

en: Use tables
cs: Použít tabulky

en: Use text field
cs: Použít textové pole

en: Use text field:
cs: Použít textové pole:

en: Use the NULL value for this column.
cs: Pro tento sloupec použijte hodnotu NULL.

en: Use this column in criteria
cs: Použít tento sloupec v kritériích

en: Use this column to label each point
cs: Použít tento sloupec pro přiřazení názvu každému bodu

en: Use this for future exports
cs: Použít i pro budoucí exporty

en: Use this value
cs: Použít tuto hodnotu

en: Use user-friendly editor for editing SQL queries (CodeMirror) with syntax highlighting and line numbers.
cs: Použít uživatelsky přívětivý editor pro úpravu SQL dotazů (CodeMirror) se zvýrazněním syntaxe a čísly řádek.

en: Used memory
cs: Využitá paměť

en: Used swap
cs: Využitý swap

en: Used variable / formula:
cs: Použitá proměnná / vzorec:

en: User
cs: Uživatel

en: User account
cs: Uživatel

en: User accounts
cs: Uživatelské účty

en: User accounts overview
cs: Přehled uživatelů

en: User for config auth
cs: Uživatel pro přihlašování config

en: User group
cs: Skupina uživatele

en: User group menu assignments
cs: Přiřazení nabídky pro skupinu uživatelů

en: User group:
cs: Skupina uživatele:

en: User groups
cs: Skupiny

en: User groups management is not enabled.
cs: Správa skupin uživatelů není povolena.

en: User groups table
cs: Tabulka skupin uživatelů

en: User has been added.
cs: Uživatel byl přidán.

en: User name
cs: Jméno uživatele

en: User name:
cs: Jméno uživatele:

en: User preferences storage table
cs: Tabulka pro uživatelská nastavení

en: User preferences:
cs: Uživatelská nastavení:

en: User:
cs: Uživatel:

en: Username
cs: Uživatel

en: Username and hostname didn't change. If you only want to change the password, 'Change password' tab should be used.
cs: Nezměnilo se uživatelské jméno a název počítače. Chcete-li změnit pouze heslo, použijte kartu 'Změnit heslo'.

en: Username:
cs: Jméno:

en: Users
cs: Uživatelé

en: Users cannot set a higher value
cs: Uživatelé nemohou nastavit větší hodnotu

en: Users having access to "%s"
cs: Uživatelé s přístupem k „%s“

en: Users of '%s' user group
cs: Uživatelé ze skupiny '%s'

en: Users table
cs: Tabulka uživatelů

en: Using bookmark "%s" as default browse query.
cs: Pro procházení databáze je použit oblíbený dotaz „%s".

en: Using the monitor:
cs: Používání monitoru:

en: VIEW name
cs: Název pohledu

en: Validates the string using regular expression and performs insert only if string matches it. The first option is the Regular Expression.
cs: Ověří řetězec pomocí regulárního výrazu a provede vložení pouze pokud mu řetězec odpovídá. První volba je regulární výraz.

en: Validation failed for the input string %s.
cs: Nezdařilo se ověření vstupního řetězce %s.

en: Value
cs: Hodnota

en: Value Column:
cs: Sloupec hodnoty:

en: Value for the column "%s"
cs: Hodnota pro sloupec „%s“

en: Value must be less than or equal to %s!
cs: Hodnota musí být menší nebo rovna %s!

en: Values
cs: Hodnoty

en: Values for a new column
cs: Hodnoty pro nový sloupec

en: Values for column %s
cs: Hodnoty pro sloupec %s

en: Values for options list for default transformations. These will be overwritten if transformation is filled in at table structure page.
cs: Hodnoty pro seznam voleb výchozích transformací. Pokud je na stránce struktury tabulky vyplněna transformace, budou tyto hodnoty přepsány.

en: Variable
cs: Proměnná

en: Variable %d:
cs: Proměnná %d:

en: Variables
cs: Proměnné

en: Verbose name of this server
cs: Dlouhý název tohoto serveru

en: Verify
cs: Ověřit

en: Version
cs: Verze

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
cs: Verze %1$s z %2$s byla odstraněna.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
cs: Verze %1$s vytvořena pro vybrané tabulky a jejich sledování je zapnuté.

en: Version %1$s was created, tracking for %2$s is active.
cs: Verze %1$s vytvořena, sledování pro %2$s je zapnuté.

en: Version %s snapshot (SQL code)
cs: Snímek verze %s (SQL kód)

en: Version check
cs: Kontrola verze

en: Version information
cs: Informace o verzi

en: Version information:
cs: Informace o verzi:

en: Version is compiled from source, not a MySQL official binary.
cs: Verze je zkompilovaná ze zdrojových kódu a nejedná se o oficiální binárku MySQL.

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
cs: Verze starší než 5.1.30 (první GA vydání 5.1).

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
cs: Verze starší než 5.5.8 (první GA vydání 5.5).

en: Versions
cs: Verze

en: Very weak
cs: Velmi slabé

en: View
cs: Pohled

en: View %s has been dropped.
cs: Pohled %s byl odstraněn.

en: View a structure's contents by clicking on its name.
cs: Obsah struktury se zobrazí po kliknutí na její název.

[ctx: View all themes]
en: View all
cs: Zobrazit vše

en: View in fullscreen
cs: Zobrazit na celé obrazovce

en: View name can not be empty!
cs: Název pohledu nemůže být prázdný!

en: View only
cs: Zobrazit

en: View output as text
cs: Zobrazit výstup jako text

en: View structure
cs: Zobrazit strukturu

en: View users
cs: Zobrazit uživatele

en: View:
cs: Pohled:

en: Views
cs: Pohledy

en: Views:
cs: Pohledy:

en: Virtuality
cs: Virtualita

en: Visualize GIS data
cs: Zobrazit data GIS

en: Warning
cs: Varování

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
cs: Varování: Formulář na této stránce má více než %d polí. Při jeho odeslání mohou být kvůli nastavení PHP max_input_vars některá z nich ignorována.

en: Warnings
cs: Varování

en: We
cs: St

en: Weak
cs: Slabé

en: Web server
cs: Webový server

en: WebAuthn is not available. Please use a supported browser in a secure context (HTTPS).
cs: WebAuthn není k dispozici. Prosím, použijte podporovaný prohlížeč s šifrováním (HTTPS).

en: Wed
cs: Stř

en: Wednesday
cs: Středa

en: Welcome
cs: Vítejte

en: Welcome to %s
cs: Vítejte v %s

en: Well Known Binary
cs: Binární (WKB)

en: Well Known Text
cs: Text (WKT)

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
cs: Pokud je použita tabulka Host, toto pole je ignorováno a jsou použity hodnoty uložené v tabulce Host.

en: When browsing tables, the sorting of each table is remembered.
cs: Při procházení tabulek se pro každou uloží nastavené řazení.

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right.
cs: Pokud je vypnuto, uživatelé nemůžou změnit žádná z níže uvedených nastavení, bez ohledu na zaškrtávátko napravo.

en: Where to show the table row links
cs: Kde zobrazit odkazy s akcemi při procházení

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
cs: Jestli přidat příkaz DROP DATABASE IF EXISTS jako první při vytváření databáze.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
cs: Jestli přidat příkaz DROP TABLE IF EXISTS jako první při vytváření tabulky.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
cs: Jestli přidat příkaz DROP VIEW IF EXISTS jako první při vytváření pohledu.

en: Whether a user should be displayed a "show all (rows)" button.
cs: Zda se uživateli zobrazí tlačítko „Zobrazit vše“.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
cs: Zda zobrazovat varování („Jste si opravdu jistý…“), pokud hrozí ztráta dat.

en: Whether column comments should be shown in table structure view
cs: Zda se mají při pohledu na strukturu tabulky zobrazovat komentáře ke sloupcům

en: Whether the table structure actions should be hidden.
cs: Zda se mají při pohledu na strukturu tabulky skrývat akce.

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
cs: Jestli má sledování tabulek automaticky vytvářet verze pro tabulky a pohledy.

en: Whether to expand single database in the navigation tree automatically.
cs: Automaticky rozbalit jedinou databázi v navigačním stromu.

en: Whether to offer the possibility of tree expansion in the navigation panel.
cs: Nabídnout možnost rozbalení stromu v navigačním panelu.

en: Whether to show events under database in the navigation tree
cs: Zobrazovat události v navigačním stromu pod databází

en: Whether to show functions under database in the navigation tree
cs: Zobrazovat funkce v navigačním stromu pod databází

en: Whether to show hint or not.
cs: Zda zobrazit nápovědu nebo ne.

en: Whether to show procedures under database in the navigation tree
cs: Zobrazovat procedury v navigačním stromu pod databází

en: Whether to show row links even in the absence of a unique key.
cs: Zobrazit odkazy na řádky, i když neexistuje jedinečný klíč.

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
cs: Zobrazovat tabulky v navigačním stromu pod databází

en: Whether to show views under database in the navigation tree
cs: Zobrazovat pohledy v navigačním stromu pod databází

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
cs: Při načítání nových dat server vrátil chybnou odpověď. Pravděpodobně to bylo způsobeno vypršením platnosti relace. Problém můžete vyřešit novým načtením stránky a přihlášením.

en: While there is nothing wrong with a high amount of row sorting, you might want to make sure that the queries which require a lot of sorting use indexed columns in the ORDER BY clause, as this will result in much faster sorting.
cs: Na řazení není nic špatného, ale ujistěte se, že dotazy, které hojně využívají řazení, používají ve frázi ORDER BY sloupce s indexy, protože to zajistí mnohem rychlejší řazení.

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
cs: Zástupné znaky _ a % by měly být escapovány pomocí \ pokud si je přejete použít jako znak.

en: With selected:
cs: Zaškrtnuté:

en: Without PHP code
cs: Bez PHP kódu

en: Wk
cs: Týd

en: Words are separated by a space character (" ").
cs: Slova jsou oddělena mezerou („ “).

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
cs: Slova nebo hodnoty, které si přejete vyhledat (zástupný znak: „%“):

en: Write requests
cs: Požadavků na čtení

en: Write waits
cs: Čekání na zápis

en: Write waits in %
cs: Čekání na zápis v %

en: Wrong data
cs: Chybná data

en: Wrong data or no validation for %s
cs: Chybná data nebo chybějící ověření pro %s

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
cs: Chybná přístupová práva konfiguračního souboru, neměl by být zapisovatelný pro všechny!

en: Wrong username/password. Access denied.
cs: Chybné uživatelské jméno nebo heslo. Přístup odepřen.

en: X Values
cs: Hodnoty X

en: X-Axis label:
cs: Popis osy X:

en: X-Axis:
cs: Osa X:

en: Y Values
cs: Hodnoty Y

en: Y values
cs: Hodnoty Y

en: Y-Axis label:
cs: Popis osy Y:

en: YES
cs: ANO

en: Yes
cs: Ano

en: You allow for connecting to the server without a password.
cs: Dovolujete připojit se k serveru bez hesla.

en: You are about to DELETE all the rows of the table!
cs: Chystáte se SMAZAT všechny řádky tabulky!

en: You are about to DESTROY a complete database!
cs: Chystáte se ZRUŠIT celou databázi!

en: You are about to DESTROY a complete table!
cs: Chystáte se ZRUŠIT celou tabulku!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
cs: Chystáte se VYPRÁZDNIT celou tabulku!

en: You are currently using %s%% of your memory for the InnoDB buffer pool. This rule fires if you are assigning less than 60%%, however this might be perfectly adequate for your system if you don't have much InnoDB tables or other services running on the same machine.
cs: Aktuálně používáte pro vyrovnávací paměť InnoDB %s%% paměti. Toto pravidlo je aktivní když nastavíte méně než 60%%, nicméně pokud nemáte příliš mnoho InnoDB tabulek nebo na tomto počítači běží i další služby, může být takové nastavení zcela přiměřené.

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
cs: Nemáte povolení se přihlásit k tomuto MySQL serveru!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
cs: Nepoužíváte zabezpečené připojení, všechna data (včetně citlivých údajů jako jsou hesla) se posílají nešifrovaně!

en: You are not using https to access phpMyAdmin, therefore FIDO U2F device will most likely refuse to authenticate you.
cs: Pro přístup k phpMyAdminovi nepoužíváte protokol https, zařízení FIDO U2F proto velmi pravděpodobně odmítne ověření.

en: You are trying to reduce the number of rows, but have already entered data in those rows which will be lost. Do you wish to continue?
cs: Snažíte se zmenšit počet řádků, ale už jste do nich vložil/a data a ta budou ztracena. Chcete pokračovat?

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
cs: Používáte verzi z Gitu, pro aktualizaci spusťte [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]Poslední stabilní verze je %s a byla vydána %s.

en: You are using the MySQL Query cache with a fairly high traffic database. It might be worth considering to use <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/ha-memcached.html">memcached</a> instead of the MySQL Query cache, especially if you have multiple replicas.
cs: Používáte mezipaměť dotazů MySQL na poměrně zatížené databázi. Mohlo by být výhodnější použít místo ní <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/ha-memcached.html">memcached</a>, obzvlášť pokud máte více replikovaných serverů.

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
cs: Používáte demo server. Můžete zde provádět cokoliv, ale prosím neměňte uživatele root, debian-sys-maint a pma. Více informací naleznete na %s.

en: You are using the external transformation command line options field, which has been deprecated for security reasons. Add all command line options directly to the definition in %s.
cs: Používáte pole voleb příkazového řádku externí transformace, jehož použití je z bezpečnostních důvodů zastaralé. Přidejte všechny volby příkazového řádku přímo do definice v %s.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
cs: Pokusili jste se importovat soubor s nepodporovanou kompresí (%s). Buďto podpora není implementována nebo je vypnuta ve vašem nastavení.

en: You can also edit most values<br>by clicking directly on them.
cs: Většinu polí můžete upravit také přímo<br>kliknutím na jejich obsah.

en: You can also edit most values<br>by double-clicking directly on them.
cs: Většinu polí můžete upravit také přímo<br>dvojklikem na jejich obsah.

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
cs: Můžete zadat název počítače nebo IP adresu a port oddělené mezerou.

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
cs: Záznam můžete spustit vytvořením a použitím dočasné databáze. Prosím ověřte, že na tuto operací máte oprávnění.

en: You can not open, save or delete your page layout, as IndexedDB is not working in your browser and your phpMyAdmin configuration storage is not configured for this.
cs: Nemůžete otevírat, ukládat či mazat rozložení stránky, protože IndexedDB nefunguje ve vašem prohlížeči a phpMyAdmin není správně nastaven.

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
cs: Můžete vymazat vaše nastavení a vrátit se k výchozím hodnotám.

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
cs: Více věcí můžete nastavit úpravou config.inc.php, např. použitím %sNastavovacího skriptu%s.

en: You can still use Firefox to authenticate your account using the FIDO U2F API, however it's recommended that you use the WebAuthn authentication instead.
cs: Stále můžete používat Firefox k ověření svého účtu pomocí FIDO U2F API, ale doporučujeme místo toho použít ověřování WebAuthn.

en: You can use MySQL wildcard characters (% and _), escape them if you want to use their literal instances, i.e. use [kbd]'my\_db'[/kbd] and not [kbd]'my_db'[/kbd].
cs: Můžete použít žolíky MySQL (% a _), escapujte je, pokud si je přejete použít jako znaky, např. použijte [kbd]'moje\_db'[/kbd] a ne [kbd]'moje_db'[/kbd].

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
cs: Nemůžete změnit uvedené proměnné. Prosím přihlaste se jako root nebo kontaktujte vašeho správce databáze.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled [kbd]cookie[/kbd] authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
cs: Je povoleno přihlašování pomocí [kbd]cookie[/kbd] a nebyl nastaven tajný klíč pro šifru blowfish (blowfish_secret), proto byl vygenerován automaticky. Tento klíč se používá k šifrování souborů cookie, nemusíte si ho pamatovat.

en: You do not have InnoDB enabled.
cs: Máte zakázané InnoDB.

en: You do not have necessary privileges to create a database named '%s'. You may go to 'Operations' tab of any database to set up the phpMyAdmin configuration storage there.
cs: Nemáte potřebná oprávnění k vytvoření databáze s názvem '%s'. Úložiště nastavení phpMyAdmina můžete nastavit v libovolné databázi na kartě 'Operace'.

en: You do not have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
cs: Nemáte dostatečná oprávnění k provedení této operace, další informace najdete v dokumentaci.

en: You do not have the privileges to administrate the users!
cs: Nemáte oprávnění ke správě uživatelů!

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
cs: Nemáte dostatečná práva na provedení této akce!

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
cs: Nemáte dostatečná práva k provedení této akce; Prohlédněte si dokumentaci pro více detailů

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
cs: Nemáte dostatečná oprávnění k provedení této operace. Další podrobnosti naleznete v dokumentaci.

en: You have a previously saved query. Click Get auto-saved query to load the query.
cs: Máte k dispozici dříve uložený dotaz. Chcete-li ho načíst, klikněte na tlačítko Načíst automaticky uložený dotaz.

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
cs: Četnost pomalých dotazů na tomto serveru je %s za hodinu, měla by být pod 1%%.

en: You have added a new user.
cs: Uživatel byl přidán.

en: You have been automatically logged out due to inactivity of %s seconds. Once you log in again, you should be able to resume the work where you left off.
cs: Z důvodu nečinnosti po dobu %s sekund jste byli automaticky odhlášeni. Jakmile se znovu přihlásíte, měli byste mít možnost pokračovat v práci tam, kde jste skončili.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
cs: Na stránce jsou neuložené změny. Opravdu si ji přejete opustit?

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
cs: V nastavení PHP máte zapnuto mbstring.func_overload. Toto nastavení není kompatibilní s phpMyAdminem a může způsobit poškození dat!

en: You have enabled two factor authentication, please confirm your login.
cs: Aktivovali jste dvoustupňové ověřování. Potvrďte, prosím, své přihlašovací údaje.

en: You have enabled two factor authentication.
cs: Povolili jste dvoustupňové ověřování.

en: You have no saved settings!
cs: Nemáte žádná uložená nastavení!

en: You have revoked the privileges for %s.
cs: Byla zrušena práva pro %s.

en: You have to choose at least one column to display!
cs: Musíte zvolit alespoň jeden sloupec, který si přejete zobrazit!

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
cs: Na stránce jsou neuložené změny. Opravdu si ji přejete opustit?

en: You have updated the privileges for %s.
cs: Byla aktualizována oprávnění pro %s.

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
cs: Neuložili jste změny ve schématu. Pokud je neuložíte, budou ztraceny. Přejete si pokračovat?

en: You may also drag and drop a file on any page.
cs: Můžete také přetáhnout a pustit soubor na libovolné stránce.

en: You may examine the data in the error report:
cs: Prohlédněte si informace v hlášení:

en: You may need to decrease the size of {key_buffer_size}, re-examine your tables to see if indexes have been removed, or examine queries and expectations about what indexes are being used.
cs: Možná bude potřeba snížit hodnotu {key_buffer_size}, zkontrolovat, zda v tabulkách nebyly odstraněny nějaké indexy, případně prozkoumat, jestli se indexy správně využívají v dotazech.

en: You may need to increase {key_buffer_size}.
cs: Mohlo by být potřeba zvýšit {key_buffer_size}.

en: You may want to refresh the page.
cs: Možná budete potřebovat obnovit tuto stránku.

en: You might want to increase {long_query_time} or optimize the queries listed in the slow query log
cs: Můžete zvýšit {long_query_time} nebo optimalizovat dotazy, které jsou zapsány v záznamu pomalých dotazů

en: You might want to increase {query_cache_size}, however keep in mind that the overhead of maintaining the cache is likely to increase with its size, so do this in small increments and monitor the results.
cs: Bylo by vhodné zvětšit {query_cache_size}. Mějte ale na paměti, že s větší mezipamětí roste i její režie, a proto je lepší zvětšovat ji postupně a sledovat chování serveru.

en: You must provide a name and a type for each routine parameter.
cs: Pro každý parametr rutiny musíte zadat jeho název a typ.

en: You must provide a routine definition.
cs: Musíte zadat definici rutiny.

en: You must provide a routine name!
cs: Musíte zadat název rutiny!

en: You must provide a trigger definition.
cs: Musíte zadat definici triggeru.

en: You must provide a trigger name!
cs: Musíte zadat název triggeru!

en: You must provide a valid event for the trigger!
cs: Musíte zadat platnou událost pro trigger!

en: You must provide a valid execution time for the event.
cs: Musíte zadat platnou dobu spuštění události.

en: You must provide a valid interval value for the event.
cs: Musíte zadat platný interval pro událost.

en: You must provide a valid return type for the routine.
cs: Musíte zadat platný návratový typ rutiny.

en: You must provide a valid table name!
cs: Musíte zadat platný název tabulky!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
cs: Musíte zadat platné časování triggeru!

en: You must provide a valid type for the event.
cs: Musíte zadat správný typ události.

en: You must provide an event definition.
cs: Musíte zadat definici události.

en: You must provide an event name!
cs: Musíte zadat název události!

en: You must provide length/values for routine parameters of type ENUM, SET, VARCHAR and VARBINARY.
cs: Musíte zadat parametr „Délka/Hodnoty“ pro parametry typu ENUM, SET, VARCHAR nebo VARBINARY.

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
cs: Pravděpodobná příčina je, že nemáte vytvořený konfigurační soubor. Pro jeho vytvoření by se vám mohl hodit %1$snastavovací skript%2$s.

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
cs: Pravděpodobně jste se pokusili nahrát příliš velký soubor. Přečtěte si prosím %sdokumentaci%s, jak toto omezení obejít.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %1$sauthentication type%2$s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
cs: Nastavili jste typ přihlašování [kbd]config[/kbd] a zadali uživatelské jméno a heslo pro automatické přihlášení, což není doporučená volba pro produkční servery. Kdokoli, kdo zná URL phpMyAdmina, může přímo přistoupit k Vašemu phpMyAdmin panelu. Nastavte %1$styp přihlašování%2$s na [kbd]cookie[/kbd] nebo [kbd]http[/kbd].

en: You should upgrade to %s %s or later.
cs: Měli byste aktualizovat %s na verzi %s nebo vyšší.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
cs: Měli byste aktualizovat, MySQL 5.1 i MySQL 5.5 poskytují větší výkon.

en: You should upgrade, as recent versions of MySQL 5.1 have improved performance and MySQL 5.5 even more so.
cs: Měli byste aktualizovat, novější verze MySQL 5.1 zlepšují výkon a MySQL 5.5 ještě více.

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5.
cs: Měli byste aktualizovat na stabilní verzi MySQL 5.5.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
cs: Měli byste použít SSL připojení, pokud to váš databázový server podporuje.

en: You were logged out from one server, to logout completely from phpMyAdmin, you need to logout from all servers.
cs: Odhlásil jste se z jednoho serveru. Pro úplné odhlášení z phpMyAdminu se musíte odhlásit ze všech serverů.

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
cs: Nastavená vyrovnávací paměť InnoDB je poměrně malá.

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
cs: Poměr velikosti záznamu a rezervy vyrovnávací paměti InnoDB je %s%%, ale neměla by být pod 20%%

en: Your PHP parameter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
cs: Nastavení PHP parametru ([a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a]) je menší než platnost cookie nastavená v phpMyAdminovi. Z tohoto důvodu bude vaše přihlášení neplatné dříve, než jak je nastaveno v phpMyAdminovi.

en: Your SQL query has been executed successfully.
cs: Váš SQL-dotaz byl úspěšně vykonán.

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
cs: Velikost záznamu InnoDB je %s MiB

en: Your browser has phpMyAdmin configuration for this domain. Would you like to import it for current session?
cs: Ve vašem prohlížeči je uloženo nastavení phpMyAdmina pro tuto doménu. Přejete si ho importovat do aktuální relace?

en: Your browser will refresh all displayed charts in a regular interval. You may add charts and change the refresh rate under 'Settings', or remove any chart using the cog icon on each respective chart.
cs: Váš prohlížeč bude graf obnovovat v pravidelných intervalech. V nastaveních můžete přidat další grafy, změnit obnovovací frekvenci nebo přesunout či odstranit grafy.

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
cs: Váš export není kompletní kvůli omezené době běhu PHP!

en: Your memory capacity is above 3 GiB (assuming the Server is on localhost), so MySQL might not be able to access all of your memory. You might want to consider installing the 64-bit version of MySQL.
cs: Máte více než 3 GiB paměti (za předpokladu, že MySQL server běží na stejném počítači), takže MySQL není schopné využít veškerou dostupnou paměť. Přechodem na 64-bitovou verzi MySQL toto omezení odstraníte.

en: Your password is too long. To prevent denial-of-service attacks, phpMyAdmin restricts passwords to less than 2000 characters.
cs: Vaše heslo je příliš dlouhé. Aby se předešlo útokům typu odmítnutí služby, omezuje phpMyAdmin délku hesla na méně než 2000 znaků.

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
cs: Vaše nastavení bude uchováno jen pro aktuální relaci. Pro trvalá nastavení musíte nastavit %súložiště nastavení phpMyAdmina%s.

en: Your server is running with default values for the controluser and password (controlpass) and is open to intrusion; you really should fix this security weakness by changing the password for controluser 'pma'.
cs: Váš server běží s výchozími hodnotami pro správce a heslo (controlpass) a je snadno napadnutelný; tuto slabinu zabezpečení byste měli skutečně napravit změnou hesla pro správce 'pma'.

en: Your session has expired. Please log in again.
cs: Platnost vaší relace vypršela, přihlaste se prosím znovu.

en: Zoom search
cs: Zoom vyhledávání

en: [ROLLBACK occurred.]
cs: [ROLLBACK nastal]

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
cs: [kbd]SMART[/kbd] - tj. řazení sestupně pro sloupce typu TIME, DATE, DATETIME a TIMESTAMP, v ostatních případech se použije vzestupné řazení.

en: active
cs: zapnuté

en: after %s
cs: po %s

en: alias export may not work reliably in all cases.
cs: je možné, že export aliasů v některých případech neproběhne správně.

en: all of the words
cs: všechna slova

en: and then
cs: a poté

en: as regular expression
cs: jako regulární výraz

en: ascending
cs: vzestupně

en: at beginning of table
cs: na začátku tabulky

en: at least one of the words
cs: alespoň jedno ze slov

en: authored on %s by %s
cs: dne %s vytvořil %s

en: both of the above
cs: oba výše uvedené

en: both of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
cs: obě výše uvedené možnosti<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Příklad: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: cancel
cs: zrušit

en: column(s)
cs: sloupce

en: committed on %s by %s
cs: dne %s zapsal %s

en: complete inserts
cs: úplné inserty

en: concurrent_insert is set to 0
cs: concurrent_insert je nastaveno na 0

en: criteria
cs: kritéria

en: database-specific
cs: závislé na databázi

[ctx: date and time types]
en: Date and time
cs: Datum a čas

en: deleted
cs: odstraněno

en: deleting
cs: probíhá odstranění

en: descending
cs: sestupně

en: disabled
cs: vypnuto

en: display column
cs: zobrazit sloupec

en: dynamic
cs: dynamický

en: extended inserts
cs: rozšířené inserty

en: first
cs: první

[ctx: for default]
en: None
cs: Žádná

[ctx: for media type transformation]
en: Description
cs: Popis

en: from %s branch
cs: z větve %s

en: general_log and slow_query_log are enabled.
cs: general_log a slow_query_log jsou povoleny.

en: general_log is enabled.
cs: general_log je povolen.

en: global
cs: globální

en: gzipped
cs: zagzipováno

en: have_innodb is set to 'value'
cs: have_innodb je nastaveno na 'value'

en: in use
cs: právě se používá

en: inactive
cs: neaktivní

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
cs: přidat názvy sloupců v každém příkazu <code>INSERT</code> <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Příklad: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
cs: vložit více záznamů každým příkazem <code>INSERT</code><br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Příklad: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: key
cs: klíč

en: key_buffer_size is 0
cs: key_buffer_size je 0

en: let the user choose
cs: nechat uživatele, aby si vybral

en: log_output is not set to TABLE.
cs: log_output není nastaven na tabulku.

en: log_output is set to TABLE.
cs: log_output je nastaven na tabulku.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
cs: log_slow_queries je vypnuto

en: long_query_time is currently set to %ds.
cs: long_query_time je nastaven na %d sekund.

en: long_query_time is set to %d second(s).
cs: long_query_time je nastaven na %d sekund.

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
cs: Nejvyšší využití (%%) vyrovnávací paměti MyISAM pro klíče je %s%%, tato hodnota by měla být nad 95%%

en: maximum %s
cs: maximálně %s

en: neither of the above
cs: ani jeden z výše uvedených

en: neither of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
cs: ani jedna z výše uvedených možností<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Příklad: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>

en: no branch
cs: žádná větev

en: no description
cs: žádný popisek

en: none
cs: žádný

en: not OK
cs: není v pořádku

en: not active
cs: není zapnuté

[ctx: numeric types]
en: Numeric
cs: Čísla

en: or type variable name:
cs: nebo zadejte název proměnné:

en: pages
cs: stránek

en: partitioned
cs: používá oddíly

en: password_hash() PHP function
cs: PHP funkce password_hash()

en: per day
cs: za den

en: per hour
cs: za hodinu

en: per hour:
cs: za hodinu:

en: per minute
cs: za minutu

en: per minute:
cs: za minutu:

en: per second
cs: za sekundu

en: per second:
cs: za sekundu:

en: phpMyAdmin Demo Server
cs: Demo server phpMyAdmina

en: phpMyAdmin Themes
cs: Témata vzhledu phpMyAdmina

en: phpMyAdmin configuration snippet
cs: Fragment konfigurace phpMyAdmina

en: phpMyAdmin configuration storage
cs: konfigurace phpMyAdmina

[ctx: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features" on designer when user tries to set a display field.]
en: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features".
cs: Úložiště nastavení phpMyAdmina není nakonfigurováno pro "Zobrazení funkcí".

en: phpMyAdmin documentation
cs: Dokumentace phpMyAdmina

en: phpMyAdmin homepage
cs: Domovská stránka phpMyAdmina

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
cs: phpMyAdmin se pokusil připojit k MySQL serveru, a ten odmítl připojení. Zkontrolujte název serveru, uživatelské jméno a heslo v souboru config.inc.php a ujistěte se, že jsou totožné s těmi, které máte od administrátora MySQL serveru.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
cs: phpMyAdminovi se nepodařilo ukončit vlákno %s. Pravděpodobně jeho běh již skončil.

en: possible exploit
cs: možný pokus o exploit

en: query_cache_limit is set to 1 MiB
cs: query_cache_limit je nastaveno na 1 MiB

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
cs: query_cache_size je nastaveno na 0 nebo query_cache_type je nastaveno na 'OFF'

en: routine
cs: rutina

en: select column
cs: vyberte sloupec

en: select table
cs: vyberte tabulku

en: shared
cs: sdílená

en: slow_launch_time is set to %s
cs: slow_launch_time je nastaven na %s

en: slow_query_log and general_log are disabled.
cs: slow_query_log a general_log jsou zakázány.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
cs: slow_query_log je povolen, ale server zaznamená jen dotazy delší než %d sekund. Doporučujeme nastavit proměnnou long_query_time na 0-2 sekund, v závislosti na zatížení vašeho systému.

en: slow_query_log is enabled.
cs: slow_query_log je povolen.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
cs: slow_query_log je vypnuto

[ctx: spatial types]
en: Spatial
cs: Prostorové

en: split into
cs: rozdělit na

en: static
cs: statický

[ctx: string types]
en: String
cs: Řetězce

en: structure
cs: struktura

en: structure and data
cs: struktura a data

en: subquery
cs: poddotaz

en: table-specific
cs: závislé na tabulce

en: the exact phrase as substring
cs: přesnou frázi jako podřetězec

en: the exact phrase as whole field
cs: přesnou frázi jako celé pole

en: unavailable
cs: nedostupné

en: unknown
cs: neznámý

en: up to date
cs: aktuální

en: value/subQuery is empty
cs: prázdná hodnota nebo poddotaz

en: web server upload directory:
cs: soubor z adresáře pro upload:

en: wildcard
cs: maska

en: zipped
cs: zazipováno

en: {long_query_time} is set to 10 seconds or more, thus only slow queries that take above 10 seconds are logged.
cs: {long_query_time} je nastaven na 10 sekund nebo víc, takže budou zaznamenány dotazy trvající přes 10 sekund.

en: {tmp_table_size} and {max_heap_table_size} are not the same.
cs: {tmp_table_size} a {max_heap_table_size} nejsou stejné.

en: ø Time
cs: ø čas

en: ø per hour
cs: ø za hodinu

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
cs: … smazat uživatele a poté znovu načíst oprávnění.

en: … delete the old one from the user tables.
cs: … smazat původního uživatele ze všech tabulek.

en: … keep the old one.
cs: … zachovat původního uživatele.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
cs: … odebrat všechna oprávnění původnímu uživateli a poté ho smazat.
